Belépés | Regisztráció

 Kezdőlapnak!

 Kedvencekhez! | (CTRL + D)
A Reális Zöldek Klub tudományos háttérének a művelői

Megnyitás külön ablakban
 
Tartalom
icon_home.gif Főoldal
realzoldek150.gif 
· Állásfoglalás
· Elérhetőség
· Bemutatkozás
· Közlemények
· Tájékoztató
· RZ Vélemények
· 20 éves a RZK

rzvlogo.gif 
null.gif Reális Zöldek Klub
null.gif környezetpolitikai
null.gif lapja
· Archívum

Közösség
· Hírek
· Hír rovatok
· Hír archívum
· Vélemények 1
· Szavazások
· Általános fórum
· Vélemények
· Tartalmas írások
· Kapcsolat
· Honlap Térkép
· Fórum
 
Google Kereső
Google

Keresõ
Keresett szöveg:

WWW
realzoldek.hu

SafeSearch::


Részletes Keresõ
 
Ott vagyunk a Facebookon
Reálzöldek Reális Zöldek Klub

Névjegy létrehozása

 
Facebook oldalak

Hárfás Zsolt

Atomenergia Info



 
A Reális Zöldek Klub eszmeiségét kifejező írások szerzői

Megnyitás külön ablakban
 
CAMPING
Mediterrán körülmények SIKONDÁN a fürdő mellett!
RIEDEL RENÉ
+36 20 991 3209
+36 72 481 981
7300 Komló-Sikonda
info @ medianocamping .hu medianocamping.hu
FACEBOOK
 
Vélemények

A ReálZöldek véleményei olvashatóak még az alábbi honlapokon:


Greenfo hírlevél!


 
Történelmi
Évfordulók
1856
1856. március 30. A krimi háborút lezáró párizsi békekongresszuson több pontban foglalkoztak a Duna torkolati szakasza hajózhatóságának kérdésével. A folyó torkolatánál szükséges szabályozási munkák kijelölésére és végrehajtására a szerződést aláíró hét nagyhatalom döntött az Európai Duna-bizottság létrehozásáról.

Évforduló naptár

 
Zöld Válasz

Zöld Válasz
 
Elnökségi meghívó 2016. január 15.

- Elnökségi meghívó 2016. január 15-ére
- Mellékletek
- Az elnökségi ülés előadásai és fényképek
- BÜNTETÉS
 
Juhos László vallomások

Első

Második

Harmadik

Negyedik

Ötödik

Hatodik

Hetedik

Nyolcadik

Kilencedik

Záró válogatások

Határozat

 
Európai Duna Stratégia előzményei a felvízről és az alvízről nézve, ill. az EP állásfoglalása
Péteri László




Kedves Kollégák!



Lassan már kezdjük megszokni, hogy a civil társadalom csak utólag és "kozmetikázva" értesül az ország, a nemzet sorsát érintő legfontosabb kérdésekről.


Hála az internetnek - ha valakinek van ideje és kitartása - ha késéssel is, de hozzáférhet néhány érdekes külföldi és hazai dokumentumhoz. A magyar sajtóban közzétett "féloldalas" tudósítások (már ezeket is megszoktuk) másik feléhez, jelentős többlet-energiával, szerencsére, hozzá lehet jutni.



A készülő Európai Duna Stratégia / EDS eddigi előzményeiből, mellékelek tájékoztatásul egy "csokrot", amelyből kiderül talán (?), hogy



- ki kezdeményezte valójában a Duna Stratégia kidolgozását, EU állásfoglalás kialakítását (Winkler Gyula Romániából?),



- mi a véleménye Erhard Busek volt osztrák alkancellárnak, az Európai Unió regionális együttműködési tanácsa vezetőjének ("A magyar EU-elnökség sikertörténete lehetne a közös Duna-stratégia, vagyis a Duna menti országok együttműködéséről szóló megállapodás véglegesítése. ... Az Európai Unió ugyanis végre felkarolja a közös Duna-stratégia ügyét. Brüsszel most bekérte az érintett országoktól a vonatkozó elképzeléseket és projekteket, és azok gondos tanulmányozása után konkrét támogatásról is dönthet. Busek úgy véli, Európa második leghosszabb folyója sokkal többet nyújt, mint amennyi lehetőséget eddig az érintettek kihasználtak. Elég csak arra gondolni, mennyi közlekedési és ökológiai problémát oldana meg a hajózás nagyobb igénybevétele a szállításban. Különösen most, az energiaforrások beszűkülése, a gazdasági helyzet közepette kellene többet gondolni arra, hogy mennyi kihasználatlan lehetőséget kínál még a Duna."),



- konkrétan mit mondtak a magyar képviselők (képben és magyarul a 2010.01.20-i, Strasbourgi EP ülés 15. napirendi pontjaként szereplő, Duna Stratégia kapcsán, ill. írásban!),









és végül



- mit tartalmaz a 2010.01.21-i, hivatalos Európai Parlamenti állásfoglalás.



Érdekes meghallgatni, ill. elovasni a 2 romániai magyar EP képviselő - Sógor Zsolt és Winkler Gyula felszólalását, és összehasonlítani azokat a többiekével.



A nemzetközi Duna Bizottság vonatkozó előírásainak teljesítésével, a klímaváltozással, a várható víz-, és élelmiszer-hiány, az árvíz-, belvíz-, aszály leküzdésével, a vízvisszatartás-, a víztározás-, a vízkormányzás, a Duna hajózhatóságának, árvízvédelmének, a vízenergia hasznosításának, a mezőgazdasági öntözés, a vízi-, vízparti-, öko-, kemping-, kerékpáros-turizmus (pl. EuroVelo EV-6.sz. Duna-menti útvonala) fejlesztési lehetőségeinek biztosításával, stb. - amely problémák az egész térséget érintik, és ezért ez lehetne a "közös nevező" (!) - komplexen sajnos egyik magyar képviselő (és jól fizetett szakértője, vagy szakértői!) sem foglalkozott!



Az egyik képviselőnek csak az ivóvíz, a másiknak csak a mezőgazdaság, az élelmiszer-termelés, míg másoknak csak a vízi-közlekedés, stb. jutott az eszébe! Ez a tény egy újabb bizonyíték arra, hogy - az évek óta hangoztatott észrevételeinkkel, javaslatainkkal összhangban - alapvető szemlélet-, és paradigma-váltásra lenne szükség, az integrált ágazati-, területi-, hálózati-, intézményi tervezés, komplex fejlesztés és finanszírozás (EU + hazai társfinanszírozás), valamint a többcélú hasznosítás hazai gyakorlatának megteremtése és bevezetése érdekében.



Ezzel elkerülhető lenne az, hogy Magyarország mindig "szembe megy" Európával, és közvetlen szomszédaival is (lásd: Szlovákia - Bős-Nagymarosi "torzó"!), és elüldözi az országból, ill. megalázza nemzetközi hírű tudósait, akadémikusait, köztük a "vízépítés professzorát", a 99 éves korában, külhonban elhunyt Mosonyi Emilt is, és a mai napig sem hajlandó megfogadni intelmeit, tanácsait, javaslatait.



Mikor érjük meg azt, hogy a környezet-, és természetvédő hajlandó lesz leülni vízügyi, hajózási-, turisztikai-, vidékfejlesztési-, energetikus szakértőkkel 1 asztalhoz, érdemi-, szakmai egyeztetés és kompromisszumos megállapodás céljából? És a politikai döntéshozók mikor fogják megfogadni, a szakmailag sokoldalú, komplex vizsgálatokon alapuló, reális javaslatokat? És mikor fog a Dunában politika helyett - iható-, horgászható, hajózható-, öntözhető - víz folyni?



A 2011. első félévi magyar EU elnökség sikerét mi magyarok, nemcsak a protokoll fogadások, és a nagy EU rendezvények előkészítésének és lebonyolításának sikerén, hanem a Duna Stratégia - nemzeti érdekeinket is képviselő - tervezésének és gyakorlati megvalósításának sikerén fogjuk - mi, vagy fogják legalább unokáink - lemérni!



Valóban "megérett az idő a döntésre", talán még mindig nem késő!







Baráti üdvözlettel:



--

Péteri László

okl.ép.mérnök, egyetemi tanársegéd

ny.min.vez.főtanácsos, belkereskedelmi-

idegenforgalmi szakértő



mobil: 06 30 319 2033



2009-12-01-Alakul a közös Duna-stratégia-A-ErhardBusek




2010-01-20-EP-EDS-magyar képviselők felszólalásai




2010-01-21-EurópaiParlament-állásfoglalás-EDS-DunaStratégia




2010-01-23-Készül a Duna Stratégia-R-WinklerGyula




A 2009-10-21-Duna stratégiáról tervez csúcstalálkozót Magyarország




A Duna Stratégia fontosságát hangsúl2009-07-06-DunaStratégia-H-Balázs
Péter-D-Norbert Lammert


 










© Reális Zöldek Klub . Minden jog fenntartva.

Közreadva: 2010-01-25 (717 olvasás)

[ Vissza ]


Szerver statisztikai adatok.


Az oldalon található termék- és cégelnevezések tulajdonosaik védjegyoltalma alá eshetnek.
A közzétett hírek, vélemények és a hozzászólások szerzőik tulajdonai, minden más tartalom: © 1992-2014 a Reális Zöldeké.
A Reálzöldek honlapján megjelenő különböző írások és vélemények nem feltétlen tükrözik a Reálzöldek véleményét, hanem kizárólagosan a szerzőkét.

Üzenet a webmesternek: webmester@realzoldek.hu

PHP-Nuke © 2005 Francisco Burzi. A PHP-Nuke szabad szoftver, a GPL licenszben leírtak alapján terjeszthet?, kötelez? terméktámogatás nem jár hozzá.
Platinum 7.6.b.4 Alapú Weboldal

Oldalkészítés: 0.21 másodperc

:: fisubgreen phpbb2 style by Daz :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::