Belépés | Regisztráció

 Kezdőlapnak!

 Kedvencekhez! | (CTRL + D)
A Reális Zöldek Klub tudományos háttérének a művelői

Megnyitás külön ablakban
 
Tartalom
icon_home.gif Főoldal
realzoldek150.gif 
· Állásfoglalás
· Elérhetőség
· Bemutatkozás
· Közlemények
· Tájékoztató
· RZ Vélemények
· 20 éves a RZK

rzvlogo.gif 
null.gif Reális Zöldek Klub
null.gif környezetpolitikai
null.gif lapja
· Archívum

Közösség
· Hírek
· Hír rovatok
· Hír archívum
· Vélemények 1
· Szavazások
· Általános fórum
· Vélemények
· Tartalmas írások
· Kapcsolat
· Honlap Térkép
· Fórum
 
Google Kereső
Google

Keresõ
Keresett szöveg:

WWW
realzoldek.hu

SafeSearch::


Részletes Keresõ
 
Ott vagyunk a Facebookon
Reálzöldek Reális Zöldek Klub

Névjegy létrehozása

 
Facebook oldalak

Hárfás Zsolt

Atomenergia Info



 
A Reális Zöldek Klub eszmeiségét kifejező írások szerzői

Megnyitás külön ablakban
 
CAMPING
Mediterrán körülmények SIKONDÁN a fürdő mellett!
RIEDEL RENÉ
+36 20 991 3209
+36 72 481 981
7300 Komló-Sikonda
info @ medianocamping .hu medianocamping.hu
FACEBOOK
 
Vélemények

A ReálZöldek véleményei olvashatóak még az alábbi honlapokon:


Greenfo hírlevél!


 
Történelmi
Évfordulók


Évforduló naptár

 
Zöld Válasz

Zöld Válasz
 
Elnökségi meghívó 2016. január 15.

- Elnökségi meghívó 2016. január 15-ére
- Mellékletek
- Az elnökségi ülés előadásai és fényképek
- BÜNTETÉS
 
Juhos László vallomások

Első

Második

Harmadik

Negyedik

Ötödik

Hatodik

Hetedik

Nyolcadik

Kilencedik

Záró válogatások

Határozat

 
Reális Zöldek Klub :: Téma megtekintése - Energiapolitika 2000 Társulat
Tartalomjegyzék
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok 
 ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 
Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Szerző Üzenet
realzoldek
Újonc
Újonc


Csatlakozott: Mar 08, 2007
Hozzászólások: 4748

HozzászólásElküldve: Szerd Szept 14, 2016 11:04 am Hozzászólás az előzmény idézésével Vissza az elejére

Energiapolitika 2000 Társulat

A nemzet elleni bűnök soha nem évülnek el

Az Energiapolitika 2000 Társulat alapítóinak nyilatkozata

A Magyar Energetikai Társaság (MET) alapító tagjaiként többen meghívást kaptunk a társaság 25 éves fennállásának ünnepélyére. Változnak az idők. A korábbi
évfordulókon a nevünket sem említették, most közös emlékezésre hívnak bennünket.
De mi lehet a közös emlékezés alapja, tárgya, célja? Hiszen a tényeket elhallgatni lehet, de eltörölni nem.
A MET alapításkori célkitűzése a hazai energetika megújításának szolgálata, a nemzeti energiapolitika kialakításának elősegítése, az energetikai kormányzat
tevékenységének támogatása, szükség esetén bírálata volt. A közös ünneplésre hívó társaság vezetői/veteránjai e célkitűzésekkel szemben az energiaprivatizáció
támogatásával elárulták a nemzeti energiapolitika eszméjét, hamis „szakmai” alapot hirdetve félrevezették a közvéleményt, s mindezzel a külföldi privatizátorok
kiszolgálóivá váltak: hozzájárultak a magyar energetika szétveréséhez. Ma rutinszerűen, a nagypolitikai átmentőkhöz hasonlóan, úgy tesznek, mintha nem történt volna semmi; az aktuálpolitikához alkalmazkodva ők is nemzeti színben igyekeznek tetszelegni. Mi máig hűek maradtunk elveinkhez, ezért léptünk ki a METből, s Isten segítségével tettük a kötelességünket: védtük és szolgáljuk a nemzeti energetikát, 2000-től az Energiapolitika 2000 Társulat alapító tagjaiként.
A MET nyilvános bűnbánata, bocsánatkérése nélkül a közvélemény és a jóhiszemű újabb generációk előtt rejtve maradnak a hamis gyökerek. Hiába működtetnek
ifjúsági tagozatot, hitelesen építkezni csak igaz alapokra lehet. Ehhez pedig minimális követelményként a múltat, a nemzeti energiapolitika elleni árulással elkövetett bűnt személyekre bontva nevesíteni és nyilvánosan be kellene vallani, az árulásban résztvevőknek le kellene mondani. Csak ez lehetne a 25 éves MET igazi ünnepe, egy újrakezdés esélye. A sok veszteség után csak így lenne valódi a kormány által folytatott, újból nemzeti érdekű energiapolitika szolgálata. A meghívás elfogadása hamis összeborulás lenne, a MET felelősségét eltakarná, az önvizsgálatát késleltetné. Ehhez mi nem segédkezünk, bűnrészességet utólag sem vállalunk.
A ünnepléshez hozzátartozik a társulat történetének tervezett bemutatása. Ehhez ajánljuk a MET alapító kezdeményezőjének, Járosi Mártonnak 2010-ben megjelent
Életem a magyar energetikáért c. könyvéből a MET alapításának és meghasonlásának dokumentumokkal alátámasztott hiteles leírását. A könnyebb elérhetőség érdekében a könyv e részletét társulatunk honlapján közzé tettük.

Az Energiapolitika 2000 Társulat MET-ből kilépett alapító tagjai:
Boczor István dr., Dibusz József, Járosi Márton dr., Rudolf Viktor, Szőnyi Zoltán.

Budapest, 2016. szeptember 12.




PDF: https://www.scribd.com/document/323968016/A-Nemzet-Elleni-Bnk-Soha-Nem-Vlnek-El-2




.
Felhasználó profiljának megtekintése
realzoldek
Újonc
Újonc


Csatlakozott: Mar 08, 2007
Hozzászólások: 4748

HozzászólásElküldve: Szerd Szept 14, 2016 11:55 am Hozzászólás az előzmény idézésével Vissza az elejére

Mint a MET ALAPÍTÓ tagját, felháborítónak tartom Járosi közleményét.

„Járosi Mátyás”

Az 1963-ban megalakult Magyar Villamos Művek Tröszt szétverése, a villamos energia szektor más államok tulajdonába való átkerülése az 1991. november 1-én az Iskola utcai IV. emeleti FORUMO- ot követően „Járosi Mátyás” karmester vezényletével történt meg.
A FORUM –ot követő helyzetre jellemző, hogy az MVM Vám utca székházában Járosi Mártont, „Járosi Mátyás” gúnynévvel illeték.
Járosi politikai és téves nemzet ellenes szakmai küldetéssel érkezett a Vám utcába.
Az 1963-ban megalakult MVMT energiagazdálkodása a Termelési Igazgatóság feladata volt. Ide tartozott, az Igazgatóság egyik főosztálya volt az OVT, a mai MAVIR.
Járosi által generált bizottság tagjai között a Termelési Igazgatóság részéről Kacsó András az egyetlen.
A Hálózati Igazgatóságról hárman: Kaiser László, Reguly László, Dr. Tombor Antal. Mindhárman kiválóak a hálózat szakterületén, de az TRÖSZT által folytatott energiagazdálkodásban nem voltak otthonosak, nem ez volt a munkaterületük.
Kacsó András napjainkban okosakat mond Járosi rendezvényein.
Kacsó, miután tanulmányúton járt az Egyesült Államokban még a rendszerváltás előtt ő maga mondta egy alkalommal Lengyel Gyula kérésére étékelt az ONTÁRIÓ HIDRÓ javára.
Állítom okos szakmai érveléssel az MDF kormány országlása idején más útra lehetett volna a váltót állítani, a Horn kormánynak 1994-98 között nem lett volna lehetősége nemzeti vagyunk elidegenítéséhez.
Járosi kiáltványát, elsőnek Boczor István írta alá.
Boczor, László Tamást követte a TRÖSZT élén, nevezzük főkönyvelői poszton, gazdasági vezérigazgatói helyettesi poszton.
Hálás lennék Boczornak, ha közzé tenné, mennyért játszotta át Járosinak a MVMT Pasaréti út melletti ingatlanát a rajta lévő lakásokkal együtt.
Járosi mennyért jutott a lakásokhoz a garázsokkal együtt?
Járosi fizetett-e egyáltalán vagy csak a Boczor úr szivességből könyvelt?

Juhos László




.
Felhasználó profiljának megtekintése
realzoldek
Újonc
Újonc


Csatlakozott: Mar 08, 2007
Hozzászólások: 4748

HozzászólásElküldve: Szerd Szept 14, 2016 3:10 pm Hozzászólás az előzmény idézésével Vissza az elejére

MVM 1991

1991 novemberi FÓRUM

PDF melléklet:

https://www.scribd.com/document/323989521/MVM-19910001



.
Felhasználó profiljának megtekintése
realzoldek
Újonc
Újonc


Csatlakozott: Mar 08, 2007
Hozzászólások: 4748

HozzászólásElküldve: Szerd Szept 14, 2016 3:10 pm Hozzászólás az előzmény idézésével Vissza az elejére

GÁZTURBINÁKÉ A JÖVŐ! Járosi, az MVM élére kerülve meghirdette a Villamos Művek energiapolitikáját:

A nyolcvanas években, az erőművekben évente 3-4 milliárd földgáz égett el. Ezekben az években az ország összes évi gázfogyasztása minden évben pontosan 10 milliárd köbméter. Hogy 10 milliárd legyen pontosan, a Tröszt központ volt a felelős.
A rendszerváltás után a magyar orosz gázszerződés megkötésére 1995-ben került sor. A Horn kormány idején, 1995-ben megkötött gázszerződés szerint 18 milliárd köbméter gázzal kevesebbet vetünk át a Testvériség gázvezetéken.
A Horn kormány is bedőlt az MDF országlása idején a Halz –Járosi duó „Gázturbináké a jövő” ostobaságának. Az ostoba szlogen erősen hozzájárult ahhoz, hogy a rendszerváltás után Magyarország évi gázfogyasztása 15 milliárd köbméterre növekedett, az állami adóságunk is, növekedett. A szolga lelkek a rendszerváltás után a tröszt központban is előkerültek. 1992-ben az MVM szakértőinek a gondozásában, Kacsó András vezetésével tanulmány készült. A tanulmány készítői 20 darab nyílt ciklusú gázturbina egység létesítését javasolták.




.
Felhasználó profiljának megtekintése
realzoldek
Újonc
Újonc


Csatlakozott: Mar 08, 2007
Hozzászólások: 4748

HozzászólásElküldve: Szerd Szept 14, 2016 3:11 pm Hozzászólás az előzmény idézésével Vissza az elejére

A bányarém a gázra lép

Atomerőmű? Lignitre épülő hőerőmű? Vagy gázturbina? Sem egyik, sem másik nem lesz belátható időn belül. Szerzőnk az MVMT munkatársa.

A fenti címmel, 1992. február 13-án jelent meg írásom a Figyelő című gazdasági lap Magyar gazdaság rovatában.
Csupán néhány nappal az írásom megjelenését követően, az Magyar Villamos Művek Trösztnél negyvenévi munkaviszonyomat követően állásomból Járosi Márton kirúgott.
Az egyetlen volt villamos energia iparági dolgozó vagyok, aki nem részesül villany kedvezményben.

Juhos László



.
Felhasználó profiljának megtekintése
realzoldek
Újonc
Újonc


Csatlakozott: Mar 08, 2007
Hozzászólások: 4748

HozzászólásElküldve: Szerd Szept 14, 2016 3:15 pm Hozzászólás az előzmény idézésével Vissza az elejére

A Magyar Energetikai Társaság (MET) ebben az esztendőben ünnepli megalapításának 25 éves évfordulóját.
A szeptember 21-én sorra kerülő ünnepségen a szakmai társzervezetek között köszöntőt mond az Energiagazdálkodási Tudományos Egyesület (ETE)
Haszonnal járhat az ország számára az energiaipar privatizációja, állította Zettner Tamás és Wiegand Győző, az Energiagazdálkodási Tudományos Egyesület vezetője 1995-ben.
Büki Gergely, Csom Gyula, Szakolczai György és Erdősi Pál ellenkező véleményen volt, ellenezték a privatizációt.
Szavazzon!

Az Energiagazdálkodási Tudományos Egyesület vezetői jól láttak előre? IGEN vagy NEM - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScfnTn0U39i-Jv8CRvk_hC3VPFNTJY4kri90VS-L5lOklRpwQ/viewform

Válaszok! – https://docs.google.com/spreadsheets/d/13GiGkE3ULh21jFOw7fQPbbBihQIki- CyHbRhoTuJpBo/edit#gid=0

Összegzés! - https://docs.google.com/forms/d/1ewlccqorn8czFdH4tFYFldGxGdAgP_8Qe_ej5o70UK8/viewanalytics


CIKK:
Töltse le a PDF dokumentumot – Energiaipar-privatizacioja http://realzoldek.hu/velemenyek/wp-content/uploads/2014/06/Energiaipar-privatizacioja.pdf








.
Felhasználó profiljának megtekintése
realzoldek
Újonc
Újonc


Csatlakozott: Mar 08, 2007
Hozzászólások: 4748

HozzászólásElküldve: Szerd Szept 14, 2016 3:41 pm Hozzászólás az előzmény idézésével Vissza az elejére

Reális Zöldek Klub
Országos Társadalmi Civil Szerveződés
1279 Budapest, Pf. : 74
Telefon /fax: 2-759-851.


Fehér Béla Úr
Szerkesztő

Magyar Nemzet
Hétvégi Magazin

Tisztelt Szerkesztő Úr

Élvezettel olvastam a Hétvégi Magazinban (2003.szeptember 27.) Járosi Márton tollából kikerült
„A paksi üzemzavar tágabb összefüggései” című írást.
Gyakorlatilag az írás minden sorával egyetértek.
Magam is mérnök ember vagyok, okleveles hőerőgépész energetikus szakmérnök és reaktor szakmérnök. Negyven évig működtem a villamos energia iparágban, részt vettem a Paksi Atomerőmű létesítésében és az atomerőmű üzembe helyezésének ellenőrzésében.

Járosi,1992-ben a politika jóvoltából lett a Magyar Villamos Művek Tröszt meghatározó egyénisége, én pedig Járosi jóvoltából munkanélküli.
A Magyar Villamos Művek Tröszt átalakítása, Járosi nevével köthető össze. A tröszt szervezetének Járosi által menedzselt átalakítása tette lehetővé a Horn kormány idején az erőművek és az áramszolgáltatók magyar állami vagyonból külföldi állami vagyonokba való átadását. A villamos energia iparágban ugyanis Hornék nem privatizációt hajtottak végre, hanem magyar állami vagyonból az érőművek nagy részét és az áramszolgáltatókat külföldi államok vagyonába játszották át. Járosi, trösztöt átalakító tevékenysége nélkül erre aligha kerülhetett volna sor.
Mivel 1992-ben elleneztem Járosi trösztöt átalakító ténykedését, utcára kerültem, munkanélkülivé váltam.
Járosi legnagyobb bűne, hogy kiirtotta a szakmát az iparágból, amelyet most hiányol.
A trösztöt ugyanis úgy alakította át részvénytársaságok kétszintű holdingává, hogy a felső és az alsó szint között csupán a pénzügyi hidak maradtak meg.
A Paksi üzemzavar bekövetkezésére aligha kerülhetett volna sor, ha az általam 1992-ig vezetett és Járosi által felszámolt szolgálat megmarad a tröszt központban.

A Magyar Országgyűlés 1992-ben fogadta el a Magyar Energiapolitikai Koncepciót.
A koncepció kidolgozói között ott van Járosi is.
Járosi, napjainkban nagyon helyesen új energiapolitika kidolgozását javasolja. Teljesen igaza van, hiszen az 1992-ben elfogadott energia politika a mai csődhelyzet forrása.
Eredménye, hogy 2003-ban Magyarország összes villamos energia termelése gáz felhasználásával valósul meg, és állítom, ha kemény telünk lesz nem lesz elegendő gáz és így villany sem.
Levelemhez két írásomat mellékelem, amelyek 1992-ben a FIGYELŐ című gazdasági hetilapban jelentek meg. „A bányarém a gázra lép” című írásom Járosi személyére utal.
Erre maga Járosi is rájött, írásaimat a Figyelőnél letiltatta –megvásárolta a tröszt pénzéből a rovat vezetőjét-, és engem utcára dobott.

Soha többet nem tudtam állásba kerülni, két év után 1994-ben sikerült rokkant nyugdíjasként hátralévő éveim anyagi fedezetét biztosítani, nyugdíjam kevesebb, mint 80 ezer forint.
Járosi és Gurcsány miniszter között azóta, hasonlóságot fedeztem fel.
Járosi, a Magyar Villamos Művek Tröszt Pasaréten lévő vendégházát privatizálta ki önmaga számára.

Budapest, 2003. szeptember 27.
Üdvözlettel:




.
Felhasználó profiljának megtekintése
realzoldek
Újonc
Újonc


Csatlakozott: Mar 08, 2007
Hozzászólások: 4748

HozzászólásElküldve: Szerd Szept 14, 2016 3:41 pm Hozzászólás az előzmény idézésével Vissza az elejére

Molnár Pál Úr
felelős szerkesztő

Vasárnapi Újság szerkesztősége

Ideje lenne, ha végre sokoldalúan, kisebbségi véleményeket is megjelenítve szólnának a villamos energia iparágban 1990 után végbement folyamatokkal.
Kisebbségi véleményként hangozzék el az is, hogy Járosi Márton, mai műsoruk egyik riport alanya, miként privatizálta maga számára a Magyar Villamos Művek Tröszt Pasaréti úton lévő vendégházát.

Amit napjainkban Járosi mond az elfogadható, csak hát a sokoldalúsághoz hozzátartozik, hogy 1992-94 között, amikor Járosi az iparág meghatározó figurája volt, nem tudta mi a teendője a nemzeti érdekek biztosítása céljából. Magyarul erőn felül vállalkozott Ő is, meg Halz József is.

A liberalizáció, a villamos energia területén is, a nemzetközi globalizációs tőke részéről olyan erősen terjeszkedik, hogy azzal szemben Kocsis nagyságrendekkel ügyesebben energia - politizál, mint Járosi.

Járosi, 1994-ben a választások előtt célfeladatot kapott az akkori energetikai kormányzattól, hogy tegyen erőfeszítéseket annak érdekében, hogy a MOL szervezete, ugyan olyan módon alakuljon át, ahogyan az MVMT szervezete átalakult.


Budapest, 2005. március 6.

Juhos László




.
Felhasználó profiljának megtekintése
realzoldek
Újonc
Újonc


Csatlakozott: Mar 08, 2007
Hozzászólások: 4748

HozzászólásElküldve: Csüt Szept 15, 2016 7:35 am Hozzászólás az előzmény idézésével Vissza az elejére

Járosi félre/egyoldalúan értelmezi Lukács evangélista tanítását.

Új bort, új tömlőbe! Lukács evangélista tanításával javasolja a MET megalakításának a szükségességét Járosi Márton, 1991-ben.
A politika jóvoltából egy hét után Járosi az MVMT élén.

Lukács tanítása az Új borról a következő:
Senki sem tölt új bort régi tömlőkbe. Vagy ha mégis, az új bor szétveti a tömlőket, a bor kiömlik, a tömlők meg tönkremennek. Az új bor új tömlőbe való. Aki óbort iszik, nem kíván újat inni, mert hisz „Jobb az ó! Azt mondja. (Lukács 5, 37-39- vers)

Járosi, 1991-ben messze megelőzte a hazai médiát vitatott ügyeknek egyoldalú feldolgozásával, ami számos szakmai kérdésben 26 éve tart.


A Műegyetem 1991. április 5-én sorra került ETE Küldött Közgyűlésén, Járosi bejelenti a Magyar Energetikai Társaság megalakításának a a szükségességét .

Idézet Járosi beszédéből: „Röviden szólva: új bort, új tömlőbe! Ezért kezdeményezem más elvbarátaimmal együtt a Magyar Energetikai Társaság megalakítását.”

Járosi egyetemen elmondott beszéde könyvének 182-183. oldalán teljes terjedelmében olvasható.

Csatlakoztam Járosi kezdeményezéshez, de ETE tagságomat megtartottam. Úgy emlékszem negyvennégy ETE tag hasonlóan tett, megtartotta ETE tagságát és alapító tagja lett a Magyar Energetikai Társaságnak.

Járosi, új bort, új tömlőbe, kijelentése elgondolkoztatott.

Esztergomban felkerestem Kiss Rigó László plébánost.

A plébános, most már püspök jó barátságot ápol családommal, szeretettel fogadott.

Kértem a plébános urat magyarázza el Jézus fenti tanításának a lényegét. (Lukács evangéliuma)

Kiss Rigó László plébános elmondta Jézus példabeszédének a lényege a folytonosság elvének a kimondása. A változások során nem szabad abból kiindulni, hogy minden, ami a múltban történt az rossz volt. A jó dolgokat múltból, át kell venni, azokat érvényesíteni kell a jövőben is. (Nem forradalmi változás esetén!)

A Magyar Energetikai Társaság megalakulását Járosi könyvének 39. oldalán írja le.

A leírásból a lényeg hiányzik, az alakuló ülés utolsó mozzanata.

Az alakuló ülés vége előtt Járosi a média számara összeállított közleményt olvasott fel.

A közleményben Járosi úgy fogalmazott, hogy minden, ami az energetikában a múltban történt az rossz volt.

A megfogalmazással szemben tiltakoztam.

Tiltakozásomról Jászay Tamás, szavazást rendelt el.

Az alapítók nagytöbbséggel mellém álltak, javasolták a közlemény átfogalmazását.

Jászay szünetet rendelt el, Járosi néhány társával átment Lévay professzor szobájába, ahol ebben az időben már volt számítógép, majd kb. 15 perc múlva visszatért az átfogalmazott közlemény szövegével, amelyet az alapítók elfogadtak, mivel abban már nem szerepelt az a szövegkörnyezet, hogy ami az energetikában a múltban történt az mind rossz volt.

Május elején Halz –Járosi duó a MVMT élére kerül én pedig május hó végén kézhez kaptam munkakönyven, Halz József vezérigazgató kísérő levelének a tárasságában. (Juhos László)




.
Felhasználó profiljának megtekintése
realzoldek
Újonc
Újonc


Csatlakozott: Mar 08, 2007
Hozzászólások: 4748

HozzászólásElküldve: Kedd Szept 20, 2016 8:46 am Hozzászólás az előzmény idézésével Vissza az elejére

Járosi Márton fogaskerék fog volt a kiszorítási folyamatban!

http://realzoldek.hu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=825





.
Felhasználó profiljának megtekintése
realzoldek
Újonc
Újonc


Csatlakozott: Mar 08, 2007
Hozzászólások: 4748

HozzászólásElküldve: Kedd Szept 20, 2016 1:47 pm Hozzászólás az előzmény idézésével Vissza az elejére

A KDNP segítségével a rendszerváltás után a MVMT élére került Járosi Márton, a rendszerváltás idején jobban szereti saját egyházát – oltárt épít a Dísz téri MVMT által adományozott lakásában -, mint a kereszténységet. Aki így tesz, egy idő után mindennél jobban szereti önmagát.
Járosi: „Életem a magyar energetikáért” című könyvének címe jól példázza a megállapításomat.
Járosi kiváló értője a hőszolgáltatásnak, de nem értője magyar villamos energiagazdálkodásnak. Azon egyszerű oknál fogva, hogy a villamos energiagazdálkodás adatai a rendszerváltás előtt szolgálati használatban voltak és Járosi nem tartozott ebbe a körbe.
Járosi az ETE keretében az ETE Hőszolgáltatási Szakosztály oszlopos tagja. Ebben a sapkában a TRÖSZT központ időnként jogos kritikusa.
Valóban a TRÖSZT központnak a hőszolgáltatás fejlesztése másodlagos kérdés volt, minden megelőzött az ország villamos energiával való biztonságos ellátása
a Központ számára.
A TRÖSZT a központ a hőszolgáltatás területére igyekezett tanácsi pénzeket beintegrálni. E akciók sikere Debrecenben, Nyíregyházán rendkívül sikeres volt, még Kelenföldön például nem. Kelenföldön és másutt is kénytelen volt a TRÖSZT központ, forró víz kazánokat telepíteni.
Miután Járosi a Fő utcába érkezett a TRÖSZT központ villamos energiagazdálkodáshoz értő „agytrösztöt” verte szét.
Majd ahelyett, hogy elősegítette volna az ETE megújulását, tevékenyen szerepe van az energetikus társadalom szétverésében.
A rendszerváltás előtt Járosinak lehetősége volt civil sapkában jobbító szándékú szakmai véleményeket megjelenítenie.
Kerényi helyére kerülő Járosi a rendszerváltás után ezt már nem képes elfogadni, a jó szándékú szakmai kritika nincs ínyére. Ezért állítom Járosi egy álszent, csak önmagát szerető ember.

Juhos László


.
Felhasználó profiljának megtekintése
realzoldek
Újonc
Újonc


Csatlakozott: Mar 08, 2007
Hozzászólások: 4748

HozzászólásElküldve: Szerd Szept 21, 2016 7:20 am Hozzászólás az előzmény idézésével Vissza az elejére

A kótyavetyélő privatizáció szakmai segítői

https://www.scribd.com/document/324745781/A-kotyavetyel%C5%91-privatizacio-szakmai-segit%C5%91i



.
Felhasználó profiljának megtekintése
realzoldek
Újonc
Újonc


Csatlakozott: Mar 08, 2007
Hozzászólások: 4748

HozzászólásElküldve: Pént Szept 23, 2016 8:38 am Hozzászólás az előzmény idézésével Vissza az elejére

From: Juhos Laszlo [mailto:juhos.laszlo@chello.hu]
Sent: Thursday, September 22, 2016 6:41 PM
To: 'met@emet.t-online.hu'
Cc: Korényi Zoltán; Láng Sándor
Subject: Lontay Zoltán, energetikus, Levegő Munkacsoport Szakértői Testület

Dr.Garbai László úr
elnök
Tisztelt Elnök úr!
Lontai Zoltán előadásában többször hivatkozott a civilekre.
Felháborodásomban modortanul közbe is szóltam, ezért elnézést kérek.
Miután Lontai befejezte az előadását, az előttem lévő sorban foglalt helyet.
Megkérdeztem tőle, hogy miért hivatkozott előadásában a civilekre.
Azt válaszolta, hogy ő civil.
Erre én azt válaszoltam, hogy és is civil vagyok a reális zöldek elnöke.
Lontai elhallgatta, hogy a Levegő Munkacsoport szakértője, előttem és a hallgatóság előtt is.
Felháborodásom nem csitult a vitának ki kiáltott 28 perce alatt sem.
Ahol alig szólaltak meg a asztal körül ülők.
2014. július

Levegő Munkacsoport és a Greenpeace aktivistái éjjel óriási ÖKO♥TÁRS feliratot készítettek napelemes mécsesekből a budapesti Egyetem téren, majd felolvasták 23 hazai civil szervezet közös nyilatkozatát, amelyben támogatásukról biztosították az Ökotárs Alapítványt.

A reális zöldek húsz éve vártak Lázár Jánosra és csapatára.
Az Ökotárs Alapítvány, 1994-ben kezdte meg a norvég pénzek osztogatását a zöld civil szervezetek körében. Kizárólag olyan zöld civil szervezetek részesültek támogatásban, amelyeknek atomból, vízből nem kell a villany. A Duna –Körnek, a Duna mozgalmaknak, vízből nem kell a villany felfogása hátterében is, valójában norvég állami pénzforrás állt már 1984-ben, a Duna – Körnek adományozott Alternatív Nobel díj révén.
A hazai zöld civil szervezetek, a reális zöldek kivételével valamennyien a Duna mozgalmak emlőin cserepedtek fel és a mai napig atom és vízenergia ellenesek.
Annak ellenére atom és vízenergia ellenesek, hogy széndioxidot egyik villamos energiatermelési forma sem bocsát ki.


Szondi Egon, az asztal vezetője…..

Tisztelettel: Juhos László



.
Felhasználó profiljának megtekintése
realzoldek
Újonc
Újonc


Csatlakozott: Mar 08, 2007
Hozzászólások: 4748

HozzászólásElküldve: Pént Szept 23, 2016 8:39 am Hozzászólás az előzmény idézésével Vissza az elejére

From: Juhos Laszlo [mailto:juhos.laszlo@chello.hu]
Sent: Thursday, September 22, 2016 6:58 PM
To: 'met@emet.t-online.hu'
Cc: Korényi Zoltán; Láng Sándor
Subject: Reális Zöldek Klub Forums-viewtopic-MET Közgyűlés margójára

http://realzoldek.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2488


----------------------
Felhasználó profiljának megtekintése
realzoldek
Újonc
Újonc


Csatlakozott: Mar 08, 2007
Hozzászólások: 4748

HozzászólásElküldve: Pént Szept 23, 2016 8:40 am Hozzászólás az előzmény idézésével Vissza az elejére

From: Juhos Laszlo [mailto:juhos.laszlo@chello.hu]
Sent: Thursday, September 22, 2016 7:22 PM
To: 'met@emet.t-online.hu'
Cc: Korényi Zoltán; Láng Sándor
Subject: FW: Közérdekű adatigénylés + kérés

Dr. Garbai László elnök úrnak küldi tájékoztatás céljából: Juhos László

From: Juhos Laszlo [mailto:juhos.laszlo@chello.hu]
Sent: Tuesday, September 13, 2016 5:37 PM
To: 'energia@nfm.gov.hu'; 'Aradszki András dr.'
Subject: Közérdekű adatigénylés + kérés

Dr. Aradszki András úr
energiaügyért felelős államtitkár

Tisztelt Államtitkár úr

Az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló
2011. évi CXII. törvényre való hivatkozással közérdekű adatigényléssel
fordulok Államtitkár úrhoz.
Közérdekű adatigénylésem a villamosenergia kereskedelem területére
vonatkozik.
Kérem Államtitkár urat, hogy tájékoztassa a Reális Zöldek Klub civil
szervezetét, hogy az alábbi energia jogi kurzus rendezvényre az energetikai kormányzat és a energetikai kormányzat felügyelete alá tartozó állami energetikai intézmények hány fő részvételét fizetik be.


Tisztelt Államtitkár úr, amennyiben a tárca és az energetika állami vállalati szektorából öt főnél több személy vesz részt a kurzuson, kérem Államtitkár úr közbenjárását, hogy a reális zöldek egy főjének a kurzuson való részvételét a tárca biztosítsa.
Számítok Államtitkár úrnak a reális zöldek civil szervezetével való együttműködésére, amelyet előre is köszönök.

Várom Államtitkár úr válaszát a közérdekű adat igénylésemet és közbenjárására vonatkozó kérésemet illetően.

Budapest, 2016.09.13.


Tisztelettel: Juhos László, reális zöldek elnöke





.
Felhasználó profiljának megtekintése
Hozzászólások megtekintése elölről:       
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem mellékelhetsz fájlokat a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat a fórumban


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
:: Theme & Graphics by Daz :: Ported for PHP-Nuke by nukemods.com ::
Időzóna: (GMT +1 óra)


Szerver statisztikai adatok.


Az oldalon található termék- és cégelnevezések tulajdonosaik védjegyoltalma alá eshetnek.
A közzétett hírek, vélemények és a hozzászólások szerzőik tulajdonai, minden más tartalom: © 1992-2014 a Reális Zöldeké.
A Reálzöldek honlapján megjelenő különböző írások és vélemények nem feltétlen tükrözik a Reálzöldek véleményét, hanem kizárólagosan a szerzőkét.

Üzenet a webmesternek: webmester@realzoldek.hu

PHP-Nuke © 2005 Francisco Burzi. A PHP-Nuke szabad szoftver, a GPL licenszben leírtak alapján terjeszthet?, kötelez? terméktámogatás nem jár hozzá.
Platinum 7.6.b.4 Alapú Weboldal

Oldalkészítés: 0.53 másodperc

:: fisubgreen phpbb2 style by Daz :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::