Belépés | Regisztráció

 Kezdőlapnak!

 Kedvencekhez! | (CTRL + D)
A Reális Zöldek Klub tudományos háttérének a művelői

Megnyitás külön ablakban
 
Tartalom
icon_home.gif Főoldal
realzoldek150.gif 
· Állásfoglalás
· Elérhetőség
· Bemutatkozás
· Közlemények
· Tájékoztató
· RZ Vélemények
· 20 éves a RZK

rzvlogo.gif 
null.gif Reális Zöldek Klub
null.gif környezetpolitikai
null.gif lapja
· Archívum

Közösség
· Hírek
· Hír rovatok
· Hír archívum
· Vélemények 1
· Szavazások
· Általános fórum
· Vélemények
· Tartalmas írások
· Kapcsolat
· Honlap Térkép
· Fórum
 
Google Kereső
Google

Keresõ
Keresett szöveg:

WWW
realzoldek.hu

SafeSearch::


Részletes Keresõ
 
Ott vagyunk a Facebookon
Reálzöldek Reális Zöldek Klub

Névjegy létrehozása

 
Facebook oldalak

Hárfás Zsolt

Atomenergia Info



 
A Reális Zöldek Klub eszmeiségét kifejező írások szerzői

Megnyitás külön ablakban
 
CAMPING
Mediterrán körülmények SIKONDÁN a fürdő mellett!
RIEDEL RENÉ
+36 20 991 3209
+36 72 481 981
7300 Komló-Sikonda
info @ medianocamping .hu medianocamping.hu
FACEBOOK
 
Vélemények

A ReálZöldek véleményei olvashatóak még az alábbi honlapokon:


Greenfo hírlevél!


 
Történelmi
Évfordulók
1783
1783. április 20.
II. József kiadta a magyarországi folyók hajózhatóvá tételéről szóló 3065. sz. rendeletét, amely a Helytartótanács feladatává tette a szükséges intézkedések megtételét.

Évforduló naptár

 
Zöld Válasz

Zöld Válasz
 
Elnökségi meghívó 2016. január 15.

- Elnökségi meghívó 2016. január 15-ére
- Mellékletek
- Az elnökségi ülés előadásai és fényképek
- BÜNTETÉS
 
Juhos László vallomások

Első

Második

Harmadik

Negyedik

Ötödik

Hatodik

Hetedik

Nyolcadik

Kilencedik

Záró válogatások

Határozat

 
A harmadik forduló - most jön a java
Szociális piacgazdaság A harmadik forduló - most jön a java

Kedvezően fogadták a Fidesz kétharmados győzelmét a befektetők. Az elmúlt héten azonban már fordult is a helyzet. Egymástól független külföldi elemzések szerint most nem érdemes forintot venni. A BNP Paribas francia nagybank a lengyel valutát ajánlja a magyar forinttal szemben. A 4cast nevű londoni elemzőcég pedig azt jósolja, hogy a forint a régió devizáival szemben általában alul teljesítő lesz.

A Magyarország vonatkozásában eddig kimondottan optimista Bank of America-Merrill Lynch is a kockázatokat hangsúlyozza a magyar pénz­piaci befektetésekkel kapcsolatban.

A hazai baloldal is támadásba lendült, már ami a pesszimista sugallatokat illeti. Békesi László, a Horn-kormány egykori pénzügyminisztere szerint a leendő kormány gazdaságpolitikája a nagyobb költségvetési hiányt, a nagyobb inflációt és a nagyobb gazdasági növekedést célozza meg. Egyidejűleg. Békesi álláspontja szerint az Egyesült Államok és az Európai Unió fejlett országai is visszavonulót fújnak már a költségvetési hiányt növelő állami támogatásoknak és gazdaságösztönző programoknak. Az érvelésből, amely akár igaz is lehetne, csak egy apró momentum maradt ki: a válságot a magyartól eltérően kezelő országokban az elmúlt két év következetes gazdaságélénkítő programjainak hatására megindult a gazdasági növekedés, és csökkent a munkanélküliség.

Bajnai kormánya a gyenge politikai támogatottsága miatt nem mert kockáztatni, vagyis nem kezdett bele a gazdaságélénkítésbe, amely való igaz, hogy a költségvetési hiány növekedésével járt volna együtt. Az eredmény nyilván önmagáért beszél: a hiány maradt, bár kikozmetikázott, vagyis nem valós, a munkanélküliség nőttön nő, a gazdasági növekedés pedig várat magára. Egy kimaradt fázist átlépve, most az új kormánynak kell a gazdaságot élénkíteni, és pontosan azokkal az eszközökkel, amelyekkel az Egyesült Államok már célt ért. És mondjuk ki: amely módszert a szo­cialisták elmulasztottak alkalmazni.

Nyilvánvaló, hogy az új gazdaságpolitika nem kockázatok nélküli. A görög válság és a kezelésére invesztált eurómilliárdok a pénzpiacokról rengeteg szabad pénzt szívnak fel. A görög válság destabilizálhatja az új magyar kormány lehetőségeit is. Számot kell vetni a magyar gazdaság külső piaci kitettségével. Ha növekszik a költségvetés hiánya, a külföldi befektetők bepánikolhatnak, kivonják még az itt hagyott pénzüket is, és ez bizony az új kormány pénzügyi mozgásterének további szűküléséhez vezethet. Ha nő a hiány, romolhat a forint árfolyama is. Ami nem előzmények nélküli, emlékezzünk csak a 2009. márciusi, 317 forintért adott euróra. Kiemelkedően magas a magyar gazdaság devizapiaci függősége. A kijelölt nemzetgazdasági miniszter szemei előtt most két szám lebeghet: 60 milliárd euró és 85 milliárd euró. A 60 milliárd euró a magyar gazdaság exportteljesítménye. Nem kis összeg. Tudjuk azt is, hogy mi GDP-nk exportfüggő, exportvezérelt, de lehet tudomásunk arról is, hogy a 2009 évi 60 milliárd eurós exportteljesítményünk húsz százalékkal kevesebb, mint a már egyébként sem túl magas 2008. évi volt. A másik szám a 85 milliárd euró, amellyel az új kormánynak számot kell vetni. A hazai pénzintézeteknek 52 milliárd euróval tartoznak a vállalatok, a háztartások és az önkormányzatok. Csak devizában, devizaalapú hitelekben és kötvényekben értendő a szám. És 33 milliárd euró a központi költségvetés devizaalapú adóssága, így adódik a 88 milliárd eurós tartozás. No és nem mellékes, hogy rövidesen lejár a 20 milliárd eurós készenléti hitel is, amelyet 2008 őszén kényszerült felvenni a Gyurcsány-kormány.

Ha gyengül a forint, többe kerül az euró, az állami devizaadósságokért és családok devizahiteleiért is több forintot kell kitermelni. Ami nem kis társadalmi kockázatokkal jár, hiszen az 5,1 millió hitelszerződésnek a harminc százaléka már most bedőlt, lejárt hiteleket tartalmaz. Jobbára, hetven százalékban, devizában felvett hitelekről van szó, amelyek a forintromlás következtében kezelhetetlenné váló törlesztőrészleteket jelentenek családoknak, vállalkozásoknak egyaránt. A gyengébb forint az exportnak kedvezne, de inkább legyen a magyar valuta stabil, kiszámítható, védhető.

Hogyan tovább? Ha az új kormány nem kezd gazdaságélénkítésbe, a munkanélküliség tovább terjed. Ha elmarad az új piacszerző gazdasági stratégia, akkor a magyar termelőkapacitások – építőipar, mezőgazdaság, gépipar – továbbra is kihasználatlanok maradnak. A gazdasági növekedés elindítása kulcskérdés, olyan növekedésé, amely nem a raktárkészleteket növeli, hanem piacképes és a vásárlók által kifizetett árukban, szolgáltatásokban ölt testet.

A kétharmados többséggel a felhatalmazás adott, igaz, a harmadik forduló is elkezdődött…

Lentner Csaba

Forrás: http://www.magyarhirlap.hu/velemeny/a_harmadik_fordulo.html

Dátum: 2010. May 18. Tuesday, 15:57 Szerző: realzoldek
 
Kapcsolódó linkek
· Cikk keresés: Szociális piacgazdaság
· Írta: realzoldek


A legolvasottabb cikk ebben a rovatban: Szociális piacgazdaság:
Juhos László interjúja Gyenge Katalin vállalkozóval

 
Cikk értékelése
Átlagolt érték: 0
Szavazat: 0

Értékeld ezt a cikket:

Kiváló
Nagyon jó
Jó
Átlagos
Rossz

 
Beállítások

 Nyomtatható változat Nyomtatható változat

 Küldd el levélben! Küldd el levélben!

 
Kapcsolódó rovatok

Szociális piacgazdaság



Szerver statisztikai adatok.


Az oldalon található termék- és cégelnevezések tulajdonosaik védjegyoltalma alá eshetnek.
A közzétett hírek, vélemények és a hozzászólások szerzőik tulajdonai, minden más tartalom: © 1992-2014 a Reális Zöldeké.
A Reálzöldek honlapján megjelenő különböző írások és vélemények nem feltétlen tükrözik a Reálzöldek véleményét, hanem kizárólagosan a szerzőkét.

Üzenet a webmesternek: webmester@realzoldek.hu

PHP-Nuke © 2005 Francisco Burzi. A PHP-Nuke szabad szoftver, a GPL licenszben leírtak alapján terjeszthet?, kötelez? terméktámogatás nem jár hozzá.
Platinum 7.6.b.4 Alapú Weboldal

Oldalkészítés: 0.27 másodperc

:: fisubgreen phpbb2 style by Daz :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::