Belépés | Regisztráció

 Kezdőlapnak!

 Kedvencekhez! | (CTRL + D)
A Reális Zöldek Klub tudományos háttérének a művelői

Megnyitás külön ablakban
 
Tartalom
icon_home.gif Főoldal
realzoldek150.gif 
· Állásfoglalás
· Elérhetőség
· Bemutatkozás
· Közlemények
· Tájékoztató
· RZ Vélemények
· 20 éves a RZK

rzvlogo.gif 
null.gif Reális Zöldek Klub
null.gif környezetpolitikai
null.gif lapja
· Archívum

Közösség
· Hírek
· Hír rovatok
· Hír archívum
· Vélemények 1
· Szavazások
· Általános fórum
· Vélemények
· Tartalmas írások
· Kapcsolat
· Honlap Térkép
· Fórum
 
Google Kereső
Google

Keresõ
Keresett szöveg:

WWW
realzoldek.hu

SafeSearch::


Részletes Keresõ
 
Ott vagyunk a Facebookon
Reálzöldek Reális Zöldek Klub

Névjegy létrehozása

 
Facebook oldalak

Hárfás Zsolt

Atomenergia Info



 
A Reális Zöldek Klub eszmeiségét kifejező írások szerzői

Megnyitás külön ablakban
 
CAMPING
Mediterrán körülmények SIKONDÁN a fürdő mellett!
RIEDEL RENÉ
+36 20 991 3209
+36 72 481 981
7300 Komló-Sikonda
info @ medianocamping .hu medianocamping.hu
FACEBOOK
 
Vélemények

A ReálZöldek véleményei olvashatóak még az alábbi honlapokon:


Greenfo hírlevél!


 
Történelmi
Évfordulók


Évforduló naptár

 
Zöld Válasz

Zöld Válasz
 
Elnökségi meghívó 2016. január 15.

- Elnökségi meghívó 2016. január 15-ére
- Mellékletek
- Az elnökségi ülés előadásai és fényképek
- BÜNTETÉS
 
Juhos László vallomások

Első

Második

Harmadik

Negyedik

Ötödik

Hatodik

Hetedik

Nyolcadik

Kilencedik

Záró válogatások

Határozat

 
Trianon és a vízlépcsők
MédiaFél évezred óta minden háborúnkat elveszítettük. Mohácsnál megkezdődött a középső országrész leigázása, a nyugati országrészbe pedig beléptek a Habsburgok, hogy segítsenek a török ellen. Amikor EU támogatással sikerült a töröktől megszabadulni, szabadságharcok kezdődtek Esze Tamás, Rákóczy, Thököly vezetésével, de ezeket is elbuktuk, akárcsak a 48-as szabadságharcot és a két világháborút.

Jaj a legyőzöttnek, tartja a római mondás. A győztesek megalázó békeszerződéseket kényszerítettek a nemzetre, nemcsak gazdaságilag, de morálisan is tönkretéve azt, bizonygatva, hogy a magyar barbár, primitív, hitvány nép, amely alkalmatlan arra, hogy a sorsát önmaga irányítsa, és gondosan ügyelve arra is, hogy a békeszerződésekkel nemzetiségi feszültségeket is szítsanak a leigázni kívánt térségben. És ehhez mindig akadtak „labancok”, akik az idegen érdekek mellé álltak a személyes haszon reményében, és szép számmal olyanok is, akik elhitték, hogy akkor lesz majd boldogabb szebb jövőnk, ha engedelmeskedünk a nálunk műveltebb nyugat elvárásainak.

A megalázó békeszerződések között is kirívó Trianon, ahol elveszett az ország területének kétharmada, és határon kívül került a magyar ajkú lakosság egyharmada. A békeszerződést ránk kényszerítő brit és francia gyarmatbirodalom, amelyek a fél világot leigázva és kifosztva harácsolták össze gazdasági erejüket, a mai napig fölényesen oktatgatják a „primitív” keleti népeket arra, hogy mi az igazi demokrácia, és hogyan kell tiszteletben tartani az emberi jogokat.

Trianon nemcsak kifosztotta az országot, hanem olyan követelményeket írt elő, hogy lehetőleg az már soha ne is tudjon talpra állni. A határokat például úgy húzták meg, hogy a fővárosból kiinduló út és vasútvonalakat keresztező körgyűrű funkciójú útvonalak a határ túlsó oldalán haladjanak. A győztesek megtiltották széles közutak és kétpályás vasútvonalak építését, megtiltották a repülőgép és hajó gyártást, és megtiltották a folyóink hajózási feltételeinek javítása érdekében már a Monarchia idején tervbe vett duzzasztóművek megépítését.
A két világháború közötti két évtizedes fegyverszünet idején kialakult zavaros nemzetközi helyzetet kihasználva azonban az ország fokozatosan lazított a kötöttségeken, és fokozatosan megindult a repülőgép és hajógyártás, majd 1938-ban megkezdődött az azóta is sokat vitatott nagymarosi vízlépcső tervezése is, amelynek a megvalósítására azonban a háborús helyzet miatt nem kerülhetett sor.

A trianoni tilalmak máig élnek. A különbség csak az, hogy a külföldi utasítások nem Moszkvából, hanem főleg Brüsszelből és Washingtonból érkeznek. A beavatkozások módszere finomodott. A belügyekbe való közvetlen beavatkozás helyett a gazdasági nyomás mellett a nagyrész külföldi tulajdonban lévő elektronikus médiumok, valamint a neoliberális zöld mozgalmak is a nemzet sírásóiként igyekeznek szorgoskodni.

Ezek a mozgalmak nem veszik tudomásul, hogy duzzasztóművet, vízlépcsőt elsősorban nem energia termelés céljából érdemes építeni, hanem – többek között – azért, hogy a hazánkon áthaladó víztömegek egy részét képesek legyünk visszatartani a talajvízszint stabilizálása és az ivóvíz bázis megőrzése érdekében, és azért is, hogy ne omoljanak le a partfalak, javuljon az árvíz védelmi képességünk, és a hajózási kapacitásunk is azért, hogy az export mezőgazdasági tömegtermékeinket olcsóbban lehessen elszállítani tengeri kikötőkhöz.

Ne dőljünk be az olyan híreszteléseknek, hogy kiemelkedően hatalmas ivóvízbázisunk van, hiszen ma már Békés és Csongrád megyékben Romániából importáljuk az ivóvizet. Persze kiemelkedően hatalmas ivóvízbázisunk is lehetne, ha épülnének duzzasztóművek.

Ha építünk duzzasztóműveket, érdemes azokra turbinákat is telepíteni, amelyekkel a jelenleginél sokkal olcsóbban lehet megtermelni a villamos energiát. Ráadásul a jól szabályozható vízenergia jelentősen javítja a villamos energia elosztó hálózat stabilitását. Ha pedig valaki azt állítja, hogy síkvidéki folyókon nem lehet gazdaságosan villamos energiát termelni, az illetőtől csupán azt érdemes megkérdezni, hogy hogyan tudott annak idején fizikából leérettségizni.

Kinek az érdeke? Hol található az a nemzetközi hatalom, amely mindenáron igyekszik megakadályozni vízlépcsők építését Magyarországon? A kérdés bonyolult. Nincs szó sem összeesküvésről, sem egyetlen totális érdekszövetségről. A gazdasági hatalmak egymással is konkurálnak. Az Atlanti Óceánt a Fekete Tengerrel összekapcsoló viziút egyes országoknak előnyös, másoknak konkurencia. Az ellenérdekeltség nem csak a tengeren túl érvényesül a gazdaságilag erősödő Európai Unióval szemben. Az EU-n belül is van érdekellentét. A rendszerváltás idején például a brit és francia diplomácia igyekezett megakadályozni a kelet-európai politikai rendszerek összeomlását és Németország egyesítését.

Franciaország rendelkezik vízi úttal a Földközi Tenger és az Atlanti Óceán között, Nagy-Britannia területét pedig szinte behálózzák a hajózható csatornák. Miért lenne pont nekik érdekük Németország, Ausztria és a Kárpát medencében élő népek gazdasági boldogulása? Miért? Hiszen ők sem bolondok!

2011. május
Dr. Héjjas István


Dátum: 2011. May 17. Tuesday, 18:05 Szerző: realzoldek
 
Kapcsolódó linkek
· Cikk keresés: Média
· Írta: realzoldek


A legolvasottabb cikk ebben a rovatban: Média:
Zátonyra futott a Dunán Visegrádnál, és Pilismarótnál, magyar vizeken, két német

 
Cikk értékelése
Átlagolt érték: 0
Szavazat: 0

Értékeld ezt a cikket:

Kiváló
Nagyon jó
Jó
Átlagos
Rossz

 
Beállítások

 Nyomtatható változat Nyomtatható változat

 Küldd el levélben! Küldd el levélben!

 
Kapcsolódó rovatok

Média



Szerver statisztikai adatok.


Az oldalon található termék- és cégelnevezések tulajdonosaik védjegyoltalma alá eshetnek.
A közzétett hírek, vélemények és a hozzászólások szerzőik tulajdonai, minden más tartalom: © 1992-2014 a Reális Zöldeké.
A Reálzöldek honlapján megjelenő különböző írások és vélemények nem feltétlen tükrözik a Reálzöldek véleményét, hanem kizárólagosan a szerzőkét.

Üzenet a webmesternek: webmester@realzoldek.hu

PHP-Nuke © 2005 Francisco Burzi. A PHP-Nuke szabad szoftver, a GPL licenszben leírtak alapján terjeszthet?, kötelez? terméktámogatás nem jár hozzá.
Platinum 7.6.b.4 Alapú Weboldal

Oldalkészítés: 0.37 másodperc

:: fisubgreen phpbb2 style by Daz :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::