Belépés | Regisztráció

 Kezdőlapnak!

 Kedvencekhez! | (CTRL + D)
A Reális Zöldek Klub tudományos háttérének a művelői

Megnyitás külön ablakban
 
Tartalom
icon_home.gif Főoldal
realzoldek150.gif 
· Állásfoglalás
· Elérhetőség
· Bemutatkozás
· Közlemények
· Tájékoztató
· RZ Vélemények
· 20 éves a RZK

rzvlogo.gif 
null.gif Reális Zöldek Klub
null.gif környezetpolitikai
null.gif lapja
· Archívum

Közösség
· Hírek
· Hír rovatok
· Hír archívum
· Vélemények 1
· Szavazások
· Általános fórum
· Vélemények
· Tartalmas írások
· Kapcsolat
· Honlap Térkép
· Fórum
 
Google Kereső
Google

Keresõ
Keresett szöveg:

WWW
realzoldek.hu

SafeSearch::


Részletes Keresõ
 
Ott vagyunk a Facebookon
Reálzöldek Reális Zöldek Klub

Névjegy létrehozása

 
Facebook oldalak

Hárfás Zsolt

Atomenergia Info



 
A Reális Zöldek Klub eszmeiségét kifejező írások szerzői

Megnyitás külön ablakban
 
CAMPING
Mediterrán körülmények SIKONDÁN a fürdő mellett!
RIEDEL RENÉ
+36 20 991 3209
+36 72 481 981
7300 Komló-Sikonda
info @ medianocamping .hu medianocamping.hu
FACEBOOK
 
Vélemények

A ReálZöldek véleményei olvashatóak még az alábbi honlapokon:


Greenfo hírlevél!


 
Történelmi
Évfordulók
1856
1856. március 30. A krimi háborút lezáró párizsi békekongresszuson több pontban foglalkoztak a Duna torkolati szakasza hajózhatóságának kérdésével. A folyó torkolatánál szükséges szabályozási munkák kijelölésére és végrehajtására a szerződést aláíró hét nagyhatalom döntött az Európai Duna-bizottság létrehozásáról.

Évforduló naptár

 
Zöld Válasz

Zöld Válasz
 
Elnökségi meghívó 2016. január 15.

- Elnökségi meghívó 2016. január 15-ére
- Mellékletek
- Az elnökségi ülés előadásai és fényképek
- BÜNTETÉS
 
Juhos László vallomások

Első

Második

Harmadik

Negyedik

Ötödik

Hatodik

Hetedik

Nyolcadik

Kilencedik

Záró válogatások

Határozat

 
Mészáros Milán - Verespatak: Mi a teendő?
Tudományos13 év után újra aktuálissá vált Verespatak, az ottani aranybányászat és a cián-, valamint a nehézfém-szennyezés. 2000. óta egyetlen politikai erő -párt, parlament vagy kormány- sem tett semmit az újabb katasztrófa elkerülése érdekében.

Annak ellenére nem, hogy a Reális Zöldek már 2000. márciusában közzétették az erre vonatkozó konstruktív és preventív javaslatukat "Mi történt és Mi a teendő?" címmel: http://realzoldek.hu/pdf/2000_marcius.pdf Előtte azonban publikálták ezt az anyagot a London Diplomatic Academy Newsletter 1.2 (2000) füzetében a 2-4. oldalakon "WHAT HAPPENED AND WHAT TO DO? (concerning the Cyanide pollution of Szamos and Tisza rivers)" címmel: http://works.bepress.com/cgi/viewcontent.cgi?article=1029&context=milan_meszaros Javaslatukat annak idején eljuttatták az akkor kisgazda vezetésű Környezetvédelmi Minisztériumba (KM) is, amely kérte és támogatta is a tanulmány megírását. Mivel ekkor Magyarország még négy évre volt az EU csatlakozástól, továbbá 2002-ben kormányváltás következett be, így részben érthető, hogy az akkori FIDESZ által éppen megtűrt kisgazda vezetésű KM nem sokat tehetett a megoldás érdekében. Összességében azonban elmondható, hogy a Reális Zöldek javaslata már akkor is komoly nemzetközi visszhangra talált, és javaslatukat -többek között- az ENSZ is megtárgyalta. A hazai visszhang ehhez képest elenyésző volt.

Időközben azonban eltel 13 év, és az aranybánya újbóli megnyitása küszöbön áll. Magyarországon most az alarmista zöld LMP vette elő és karolta fel a témát -sajnos eleve elvetélt formában. Ők ugyanis, -az alarmista zöldekhez híven- tiltakoznak a bánya újraindítása ellen, s az EU által azt szeretnék elérni, hogy ne indulhasson meg újra a termelés. Ezzel persze egy szuverén ország (Románia) belügyeibe óhajtanának beavatkozni, amellett, hogy jelentős kanadai üzleti érdekeket is sértenének. Nyilvánvaló, hogy próbálkozásuk eleve kudarcra van ítélve. Ennek a társaságnak persze fogalma sincs a Reális Zöldek 2000-es indítványáról, s most -13 évvel a katasztrófa után- felfedezik a csövön a lyukat.

Sajnos, a 2000. utáni felelőtlen magyar politika nem vizsgálta kellően azt a szintén a Reális Zöldek által felvetett és a mai napig tisztázatlan kérdést, hogy mi is történt akkor valójában. És, mivel a katasztrófa elmúlt, így a preventív lépések is el lettek odázva. Ennek isszuk most a levét. Vagyis, értelmetlenül tiltakozhatunk, és retteghetünk újra. De hát, ismerjük a mondást: "Magyarország jobban teljesít!" A jelenlegi hatalom mentségére szolgál ugyan, hogy ha már épkézláb javaslattal nem tudtak előállni az elmúlt 13 évben, de legalább LMP-szerű sületlenségekkel sem próbálkoznak. Ettől azonban a kockázat még megmarad.

A most már EU tag Magyarország figyelmébe ajánljuk tehát a 13 évvel ezelőtti fenti írásunkat -különösen a "Mi a teendő?" című fejezetét-, annak érdekében, hogy a kockázatot minimálisra csökkenthessük. Ennek az EU-ban megtárgyalandó javaslatnak a keresztülvitele egyben a magyar környezetvédelmi politika sikerét is jelentené.

2013. július 17.

Dátum: 2013. July 17. Wednesday, 14:01 Szerző: realzoldek
 
Kapcsolódó linkek
· Cikk keresés: Tudományos
· Írta: realzoldek


A legolvasottabb cikk ebben a rovatban: Tudományos:
Az antarktiszi jég mennyisége növekszik

 
Cikk értékelése
Átlagolt érték: 0
Szavazat: 0

Értékeld ezt a cikket:

Kiváló
Nagyon jó
Jó
Átlagos
Rossz

 
Beállítások

 Nyomtatható változat Nyomtatható változat

 Küldd el levélben! Küldd el levélben!

 
Kapcsolódó rovatok

Tudományos



Szerver statisztikai adatok.


Az oldalon található termék- és cégelnevezések tulajdonosaik védjegyoltalma alá eshetnek.
A közzétett hírek, vélemények és a hozzászólások szerzőik tulajdonai, minden más tartalom: © 1992-2014 a Reális Zöldeké.
A Reálzöldek honlapján megjelenő különböző írások és vélemények nem feltétlen tükrözik a Reálzöldek véleményét, hanem kizárólagosan a szerzőkét.

Üzenet a webmesternek: webmester@realzoldek.hu

PHP-Nuke © 2005 Francisco Burzi. A PHP-Nuke szabad szoftver, a GPL licenszben leírtak alapján terjeszthet?, kötelez? terméktámogatás nem jár hozzá.
Platinum 7.6.b.4 Alapú Weboldal

Oldalkészítés: 0.24 másodperc

:: fisubgreen phpbb2 style by Daz :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::