Belépés | Regisztráció

 Kezdőlapnak!

 Kedvencekhez! | (CTRL + D)
A Reális Zöldek Klub tudományos háttérének a művelői

Megnyitás külön ablakban
 
Tartalom
icon_home.gif Főoldal
realzoldek150.gif 
· Állásfoglalás
· Elérhetőség
· Bemutatkozás
· Közlemények
· Tájékoztató
· RZ Vélemények
· 20 éves a RZK

rzvlogo.gif 
null.gif Reális Zöldek Klub
null.gif környezetpolitikai
null.gif lapja
· Archívum

Közösség
· Hírek
· Hír rovatok
· Hír archívum
· Vélemények 1
· Szavazások
· Általános fórum
· Vélemények
· Tartalmas írások
· Kapcsolat
· Honlap Térkép
· Fórum
 
Google Kereső
Google

Keresõ
Keresett szöveg:

WWW
realzoldek.hu

SafeSearch::


Részletes Keresõ
 
Ott vagyunk a Facebookon
Reálzöldek Reális Zöldek Klub

Névjegy létrehozása

 
Facebook oldalak

Hárfás Zsolt

Atomenergia Info



 
A Reális Zöldek Klub eszmeiségét kifejező írások szerzői

Megnyitás külön ablakban
 
CAMPING
Mediterrán körülmények SIKONDÁN a fürdő mellett!
RIEDEL RENÉ
+36 20 991 3209
+36 72 481 981
7300 Komló-Sikonda
info @ medianocamping .hu medianocamping.hu
FACEBOOK
 
Vélemények

A ReálZöldek véleményei olvashatóak még az alábbi honlapokon:


Greenfo hírlevél!


 
Történelmi
Évfordulók
1783
1783. április 20.
II. József kiadta a magyarországi folyók hajózhatóvá tételéről szóló 3065. sz. rendeletét, amely a Helytartótanács feladatává tette a szükséges intézkedések megtételét.

Évforduló naptár

 
Zöld Válasz

Zöld Válasz
 
Elnökségi meghívó 2016. január 15.

- Elnökségi meghívó 2016. január 15-ére
- Mellékletek
- Az elnökségi ülés előadásai és fényképek
- BÜNTETÉS
 
Juhos László vallomások

Első

Második

Harmadik

Negyedik

Ötödik

Hatodik

Hetedik

Nyolcadik

Kilencedik

Záró válogatások

Határozat

 
A pártokat szeretnék legyőzni
Média Egyes Dunás civil kurátorok a demokratikus jogállam létét kérdőjelezik meg.
Civil szervezetük elnöke a Bencéseknél tanult, és a pártállamban szerzett televíziós gyakorlatot.

Most hogy végre az öt parlamenti párt egyezségre jutott új média törvény elfogadásában néhány civil kurátor nem képes megbékélni, hogy a Törvényhozó akarata szerint megszűnnek a közszolgálati műsorszolgáltatás biztosítására, függetlenségének védelmére létrehozott közalapítványok.

A hatályos rádiózásról és televíziózásról szóló törvény - tehát nem a médiáról szóló törvény –az írott sajtóról az Országgyűlés utoljára 1988-ban fogadott el törvényt, megalkotta a közszolgálat fogalmát, amelynek működtetése évente több mint ötven milliárdba kerül.

2002-től az ötven milliárdot nem is a hallgatók/nézők adják össze, fizetik meg, hanem csupán az adófizetők.

Medgyessy kormány ugyanis megszüntette a készülék használati díjat, átvállalta a költségvetés terhére, így a Magyar Rádió, Magyar Televízió, Duna Televízió működését az adófizetők állják. Az adófizető, aki legkevésbé ér rá nézni, hallgatni, illetve kíváncsi/vevő a közszolgálati műsorszolgáltatók műsoraira.

A közalapítványok kezelői szerveibe, a kuratóriumokba a hatályos média törvény szerint, civil szervezetek delegálnak kurátorokat, néhány ezek közül megkérdőjelezi a parlamenti pártok jogát új média törvény megalkotására, elfogadására.

A magyarországi társadalom civiljei képviseletében a pártok szakértői által elkészített média törvénytervezet helyett a meglévő média törvény kell szerintük módosítani és összehangolni a hatályos sajtótörvénnyel, a reklámtörvénnyel, gazdasági versenytörvénnyel, a digitális átállásról szóló törvénnyel és sok más törvénnyel egyaránt.

Szerintük semmi esetre sem szabad a társadalmi tulajdonosi jogokat gyakorló civilszervezetek képviseletét megszüntetnie a Törvényhozónak, annál is inkább, mert nagy átalakulás időszakában vagyunk, és nagyon gyorsan elavulnak a ma jónak tartott szervezetek, működési elvek. Azt azonban kijelentik, hogy biztosan elfogadják az információszolgáltatás –ezen belül a sajtó, a média világa -, semmiképpen sem rendelhető alá az államigazgatási-, vagy pártszervezeteknek.

Ez utóbbi megállapításukat a reális zöldek is osztják, azzal a csekély eltéréssel, hogy a közszolgálati műsorszolgáltatók és közszolgálati műsorszolgáltatást is vállaló kereskedelmi műsorszolgáltatók már jó ideje nincsenek alárendelve egyetlen pártnak sem, államigazgatási szervnek sem.

Ők jó ideje önjárók, a műsorszolgáltatásuk tartalmát a munkatársaik által képviselt eszmeiség hatja át, amelynek középpontjában a pártok lejáratása áll.

Kifejezetten a politikai és hírműsorok tárgyilagosságára és pártatlanságára vonatkozik a megállapításunk, különösen az MR, MTV, DUNA, ECHO, HÍR, ATV, Budapest műsorszolgáltatóra igaz.

A rádiózásról és televíziózásról szóló törvény nagyon szűkszavúan fogalmaz a sokoldalúság, tényszerűség, időszerűség, tárgyilagosság és a kiegyensúlyozottság követelményéről, a műsorok készítői, vezetői számára.

A közszolgálati műsorszolgáltatóknál létezik a Közszolgálati Műsorszolgáltató Szabályzat, de a reális zöldek tapasztalata szerint ez a munkatársak nem ismerik. A kereskedelmieknél semmi sincs, amely eligazítaná őket a pártatlanság elvének rejtelmeiben.

A mai napon a békétlen civilek gyűlését Kopeczky Lajos vezényelte.

Kopeczky Lajos, ismertségét a pártállamban szerezte a Televízió munkatársaként, manapság a Budapest TV-ben vezet műsort, a Közszolgálati Műsorszolgáltatók Társadalmi Kurátorainak Egyesülete elnöke, elmondása szerint gyakorlatban szerezte média tudományát.

Arra a gyakorlatban szerzett média tudására büszke Kopeczky, amelyet nagyrészt a pártállamban szedett össze, és manapság ebből élve a Budapest TV-ben vezet műsort.



A pártállamban a műsorok vezetőinak kötelező volt a sugalmazó kérdések feladása, igaz abba nem a saját véleményük burkolt elrejtését kellett megfogalmazni, hanem a PÁRT eszmeiségét. Akaratlanul is a pártállamban ismertségre szert tett rádiósok/televíziózok politikai szeplővé váltak annak idején, köztük Kopeczky Lajos is, aki a Bencéseknél tanult.

Amit nem tanultak meg sokan a pártállamban működő médiások közül és sokan visszaélnek vele az újak közül a tárgyilagosság fontossága.

A tárgyilagosság elve megköveteli, hogy a műsorok készítői, műsorvezetők, tartózkodjanak mind a politikai eseményekről, vitás kérdésekről, mind a politikai szereplőkről való véleménynyilvánítástól, annak nyílt és burkolt formáitól egyaránt.

A gyakorlat az elektronikus médiában az, hogy a kereskedelmi adókban működő fő média guruk explicit, a közszolgálatban működök rejtett formában nyilvánítanak véleményt, vállnak politikai szeplőkké, azzal a burkolt céllal, a választások útján mandátumhoz jutott képviselőket lejárassák, állítják a reális zöldek.

Hangsúlyozzuk nem egy- egy párt szolgálatában működnek, nem a Média törvény 4. § (2) bekezdését sértik meg, nem udvari újságírók módjára működnek, saját fontosságuk növelése egyetlen céljuk.

A reális zöldek álláspontja szerint 1990 akkor lett volna esély rendszerváltás megkezdésére, ha a képernyőről leradírozásra kerül a korábbi összes arc.

Ma a reális zöldek abban bíznak, az új média törvényt az Országgyűlés a tavaszi ülésszakán elfogadja, és a közvélemény számára ismertté válik:

· 1992-től a Szigetközi kutatásokra a Magyar Tudományos Akadémia a zöld tárcával közösen elkutatott több mint 5 milliárd forintot és még mindig nincs végeredmény,

· 1991-től ugyancsak a fenti grémium a Duna – Tisza homokhátság kutatása címén felhasznált több milliárd forintot, és ennek ellenére nem történik semmi, pontosabban a térség sivatagosodik,

· A Bős – nagymarosi vízlépcsőből a bősi mű 1992-től üzemel, és a nagymarosi része ugyancsak 1992-től, de nem a Duna kanyarban, hanem Bécsben,

· A Magyar költségvetés 1992-től évente 40 milliárd forintot tett be a szlovák költségvetésbe, ez a tény is hozzájárult, hogy északi szomszédunknál euró a fizetőeszköz,

· Az EU elvárja Magyarországtól, hogy 2010–ig oldja meg a Duna Bizottság elvárásai szerint a Duna Budapest feletti szakaszának a hajózhatóságát,

· A vízlépcsőknek nem csak negatív, hanem pozitív hatásai is vannak,

· A radar legjobb helye Zengőn van, a bánáti bazsarózsa nem őshonos a Mecsekben,

· Azok, akik 1989-ben Nagymaroson azt üvöltötték, hogy „Nem kell erőmű” kurták el az országot, köztük Sólyom László, a név azonos a Magyar Köztársaság államfőjének nevével Sólyom László nevével,

· A bősből való kiszállás eddig 1000 milliárdba került Magyarországnak, és veszteségeinknek még nincs vége,

· Miről tartottak népszavaztak 1992-ben Bécsben,

· 1991-ben a magyar kormány Pozsonynak a bősi villanytermelés kiváltására gázerőművet javasolt építeni,

· Miért volt a pártállamban elegendő az ország számára az évi 10 milliárd földgáz felhasználása,

· És így tovább…

(Kos)





Dátum: 2009. January 23. Friday, 19:38 Szerző: realzoldek
 
Kapcsolódó linkek
· Cikk keresés: Média
· Írta: realzoldek


A legolvasottabb cikk ebben a rovatban: Média:
Zátonyra futott a Dunán Visegrádnál, és Pilismarótnál, magyar vizeken, két német

 
Cikk értékelése
Átlagolt érték: 0
Szavazat: 0

Értékeld ezt a cikket:

Kiváló
Nagyon jó
Jó
Átlagos
Rossz

 
Beállítások

 Nyomtatható változat Nyomtatható változat

 Küldd el levélben! Küldd el levélben!

 
Kapcsolódó rovatok

Média



Szerver statisztikai adatok.


Az oldalon található termék- és cégelnevezések tulajdonosaik védjegyoltalma alá eshetnek.
A közzétett hírek, vélemények és a hozzászólások szerzőik tulajdonai, minden más tartalom: © 1992-2014 a Reális Zöldeké.
A Reálzöldek honlapján megjelenő különböző írások és vélemények nem feltétlen tükrözik a Reálzöldek véleményét, hanem kizárólagosan a szerzőkét.

Üzenet a webmesternek: webmester@realzoldek.hu

PHP-Nuke © 2005 Francisco Burzi. A PHP-Nuke szabad szoftver, a GPL licenszben leírtak alapján terjeszthet?, kötelez? terméktámogatás nem jár hozzá.
Platinum 7.6.b.4 Alapú Weboldal

Oldalkészítés: 0.22 másodperc

:: fisubgreen phpbb2 style by Daz :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::