Előbb-utóbb duzzasztani kell, mondta Baross Károly vízügyes igazgató
Dátum: 2009. August 18. Tuesday, 18:17
Rovat: Vízügyek


Előbb-utóbb duzzasztani kell, mondta Baross Károly vízügyes igazgató.
Végre egy vizes, aki kimondja a nyilvánvaló szakmai igazságot!
A rendszerváltást követően a pártok holdudvarához tartózó „szakértők” a vizesekről a következőket mondták:


• a „vizesek” rákos daganat a nemzet testén, hidrofasiszták, technokrata terrorbrigád,
• a túlcentralizált vízügyi szervezet a csődöt mondott politikai rendszer lenyomata,
• a kommunista korszak öngyilkos öröksége , a vízügyi lobbinak az a célja, hogy állami beruházási pénzeket megszerezzen és részben saját jövedelmévé alakítson, most tehát a hulla kirablása folyik,
• A sztálinista gazdasági struktúrák ebben az országban változatlanul tovább élnek,
• Nincs kártékonyabb mint egy vízépítő mérnök....és így tovább,

Előbb-utóbb bírói úton felelőségre kell vonni azokat, akik a duzzasztással szemben ágáltak, követelik a reális zöldek.
A reális zöldek követelése a politikusokra nem vonatkozik. A politikusokat ugyanis megilleti a tévedés joga. Egyetlen politikust sem lehet azért felelőségre vonni, hogy miként szavazott a bármiről, így például a duzzasztásról. A választó akkor jár el helyesen, ha a duzzasztással szemben ágáló politikusokra a jövőben nem adja a voksát.
A politikusoktól, de leginkább a pártoktól azt várja el a reális zöldek szervezete, hogy határolódjanak el azoktól a zöldektől, amelyeknek a nevét a közelmúltban Hajósy Adrienne gyűjtötte csokorba. Hogy kik ők a kapcsolódó írásaink között megtalálhatók.
A magyar politikai osztály tehetetlenségét jól példázza az Országgyűlés tavaszi ülésszakának 15. ülésnapján 2005. április 11-én, hétfőn Vincze László képviselő által feltett kérdés és a kérdésre adott államtitkári válasz:
Tisztelt Országgyűlés! Vincze László, a Fidesz képviselője, kérdést kíván feltenni a gazdasági és közlekedési miniszternek: "Tervezik-e a hetvenes években elmaradt csongrádi vízlépcső megépítését?"címmel. Vincze László képviselő úré a szó.

VINCZE LÁSZLÓ (Fidesz): Tisztelt Államtitkár Úr! A hetvenes évek egyik kiemelt fontosságú beruházási terve a Tisza völgyében a csongrádi vízlépcső megvalósítása lehetett volna. Már készen voltak az engedélyezési tervek, sőt megépült az oda vezető közút is. A villamos hálózat fejlesztésre került. Minden előkészület megtörtént ahhoz, hogy a beruházás megvalósuljon. Ma már az idő távlatában nagyon nehéz megmondani, hogy milyen oknál fogva nem épülhetett meg a csongrádi vízlépcső.
Most és a jövőben viszont újra aktuális lehet a beruházás megvalósítása. Európai uniós csatlakozásunk lehetővé teszi jelentős uniós források igénybevételét megújuló energiaforrásokra, vidék- és területfejlesztésre, munkahelyteremtésre. A vízlépcső megépítése rendkívül nagy fejlődést hozhatna a Tisza-völgy életminőségének javításában. Nagymértékben javulhatna a Tisza hajózása, a térség idegenforgalma, valamint közúti híd elkészítése esetén a közlekedés is. Nem elhanyagolható a megújuló energia előállítása sem, ugyanakkor a Tisza folyó vízkormányzása is tervezettebb lehetne. A csongrádi vízlépcső megépítése jelentős mértékben javítaná a foglalkoztatást. Vajon szerepel-e az önök által beterjesztendő nemzeti fejlesztési tervekben a csongrádi vízlépcső?
Kérdezem tehát, tervezik-e a hetvenes években elmaradt vízlépcső megépítését Csongrádnál a térség javára.
Várom megtisztelő válaszát. (Taps a Fidesz soraiban.)

ELNÖK: A kérdésre Dióssy Gábor államtitkár úr válaszol.

DIÓSSY GÁBOR gazdasági és közlekedési minisztériumi államtitkár: Köszönöm szépen. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Képviselő Úr! Egyetértek képviselő úrral abban, hogy a csongrádi vízlépcső megépítése jelentős mértékben elősegítené az idegenforgalom fejlődését, hogy javulnának a hajózási feltételek, és a megújuló energiaforrásokat is jobban ki tudnánk használni ezen a területen. Azonban - ahogyan ön is említette - a hetvenes évektől az azóta életbe lépett kormányok egyike sem vállalta fel ezt a feladatot.
Mi nagyon szívesen felvállalnánk ezt a feladatot, és úgy gondoljuk, hogy a nemzeti fejlesztési terv II-ben jó helyen lenne ez a projekt. Ezt a projektet azonban az érintett régióknak együttesen kell benyújtaniuk javaslatként az operatív programokat kidolgozó minisztériumokhoz, hiszen ez a program érinti a vízgazdálkodást, az árvízvédelmet, az ivó- és öntözővíz-gazdálkodást, a környezet- és természetvédelmet, az energiatermelést, a közlekedést és az idegenforgalmat. Ez tehát egy rendkívül komplex program. Ha az adott régiók felvállalják ezt a feladatot, akkor támogatjuk, hogy terjesszék be a nemzeti fejlesztési terv II. előkészítéseként, hiszen ezt csak az érintett régiók tudják előterjeszteni.
2005 decemberében születik döntés a nemzeti fejlesztési terv II-ben foglalt programokról. Örülnénk annak, ha ez a folyamat fel tudna gyorsulni, és szívesen felkarolnánk az ötletet.

Itt a naplóból vett idézet vége.
A fentiekhez annyit teszünk hozzá, hogy Vincze László képviselő a lelke mélyén kisgazda érzelmű, és jellemző a magyar politikai palettára a kisgazdák sehol.
Igaz Dióssy államtitkár SZDSZ- es és az SZDSZ sincs gyakorlatilag sehol.
Bejön a reális zöldek állítása: az a párt, amely nem vállalja fel Nagymaros felépítését kieseik a magyar párt palettáról.
Most még csak Csongrádnál tartunk, de előbb utóbb Nagymaros megépül, elnökünk Juhos László ezt megígérte a Mosonyi Emilnek! .
A Csongrádi vízlépcső megvalósításának a terve nem került beemelésre a nemzeti fejlesztési tervbe. Vincze nem kapta meg a FIDESZ frakció támogatását!


Kapcsolódó írásaink:


Hajóssy Adrienne által összeállított névsor

Hajóssyra hallgatott és nem a hajós őseire

Szabó Imre új vízügyi igazgatókat nevezett ki
 
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=1043






A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=1106