Mérések helyett holnap tovább folytatódik a magyar környezetpolitika üresjárata.
Dátum: 2007. May 12. Saturday, 07:53
Rovat: Közéleti magazin


A magyar politikusokat, hasonlóan a dumakörös zöldekhez a tények zavarják! A magyar környezetvédelmi politika már másfél évtizede „lyukra futott” osztrák kormánnyal szemben, és napjainkban is, üresjáratra van kárhoztatva. Állításunkat támasztja alá a Duna- kör, 1992 decemberében kiadott hírleveléből, az alábbi részlet:

(Azt a részletet idézzük a hírlevélből, amelyet a Duna-kör mozgalmárai, köztük Sólyom László és Fodor Gábor, 1992-ben követelt az osztrák kormánytól)

- hogy azonnal szüntesse meg az osztrák részvételt a bősi erőmű építésében;

- hogy támogassa e kérdésben a magyar politikát és vállaljon aktív közvetítő szerepet, nem utolsósorban Ausztria saját érdekében. Ezért vegye tekintetbe az osztrák független szervezetek, intézetek és egyetemek tanácsait;

- hogy tegye intezívebbé a földalatti vízkészletek mozgásának kutatását és dokumentálását Alsó- Ausztria és Észak- Nyugat- Burgenlandban;

- hogy terjesszen elő törvényt, mely a külföldön működő osztrák vállalatoknak előírná környezeti hatásvizsgálatok elvégzését;

- hogy garantálja: nem vesz át a bősi erőműben termelt energiát.”

Az elmúlt tizenöt évben Pepó Pál volt az egyetlen a zöld tárca élén, aki mérőbuszt kívánt üzemeltetni, hogy azzal ma Heillengenkreuzban tervezett hulladék égető vagy a jennesdorfi bőrgyár mellett mérések végzésére lenne lehetőség, tehát üres locsogás helyett mérési adatokkal bizonyítani a létesítmények környezetre gyakorolt hatását. Pepó szándékával szemben a politika világa és a dumakörös zöldek egységesen léptek fel. A magyar politikusokat, hasonlóan a dumakörös zöldekhez a tények zavarják!

Mérések helyett holnap tovább folytatódik a magyar környezetpolitika üresjárata. Sólyom László, köztársasági elnök indul a térségbe, az a Sólyom László, aki több mint másfél évtizede nem képes felismerni a bősi vízlépcső kedvező környezeti hatásai között említendő a közel 30 évig tartó medermélyülés és a talajvízszint ezzel járó süllyedésének megszüntetése az év 11 hónapjában korábban száraz, vagy pangó-vizes mellékágak vízellátása, az ivóvizet szolgáló talajvíz minősségének, az élővilág életfeltételeinek és sokrétűségének részletes „monitoring” által bizonyított javulását.

A követelések sorában utolsó, hogy Ausztria ne vegyen át villanyt a bősi termelésből. Ausztria ugyan nem vesz át villanyt a szlovákoktól, de Magyarország több mint 10 TWh át évenként. (Kos)















A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=119