A vízlépcső ellenes mozgalom ...
Dátum: 2007. May 13. Sunday, 12:02
Rovat: Média


A vízlépcső ellenes mozgalom nemcsak szakmai kérdésekben csőlátó, hanem szakpolitikában is, homály fedi szemét. Amíg a Magyar Rádióban „zöld ügynökök” szólhatnak, Magyarországnak nincs esélyé kibontakozásra.



A Vasárnapi Újság műsorában, Mangel Gyöngyi mikrofonja előtt (2007. május 13-án) Nagy Boldizsár mondta el a véleményét a globalizációról. Az a Nagy Boldizsár, aki a Hágai vízlépcső per magyar jogász csoportja tagja volt, Nagy annak a pernek a szakértője volt, amelyet Magyarország 1:7 arányban elvesztett, és azon Nagy Boldizsár több millió forintot keresett. Nagy Boldizsár legjobban tenné, ha visszaadná jogi diplomáját!

Ha nincs vízlépcső ügy Nagy és Mangel személye örökre a homályban, marad, és ma egy boldogabb országban élhetnénk. Mangel sohasem kerül a Magyar Rádióhoz, ha nincs vízlépcső ügy. Mangel a rendszerváltás idején szakszervezeti sapkában élharcosa volt a vízlépcső ellenes mozgalomnak. Annak a mozgalomnak, amely a nemzetközi globalizáció egy kiváló és pozitív példájával szemben, a vízlépcsővel szemben lépett fel. A vízlépcső terve ugyanis megelőzte a korát, a két szomszédos ország Magyarország és Csehszlovákia közös együttműködése közelebb vitte volna Kelet-Európa országait nyugathoz. S ez a tény nagyon zavarta Moszkvát. Moszkva szolgálatába állt a Duna –kör, Nagy Boldizsár. Mangel Gyöngyi, Sólyom Lászlóstól.

A vízlépcső ellenes mozgalom nemcsak szakmai kérdésekben csőlátó, hanem szakpolitikában is, homály fedi szemét.

Mangel Gyöngyi, a rendszerváltás idején a következő hitvallást tette közzé, arról a mozgalomról, amelyet életre lehelt:

„Tudományos Dolgozók Demokratikus Szakszervezete (TDDSZ) Zöldek

TDDSZ Környezetvédő Csoportja

1124 Budapest, Jagelló u. 42/b.

185-8155

Mangel Gyöngyi





1988-ban alakult meg az első szabad szakszervezet, a TDDSZ. Szakértőik részt vettek egy Bős-Nagymaros ellenes állásfoglalás elkészítésében, majd 1988 szeptemberében megalakították a Környezetvédő Csoportot. A kis létszámú csoport különféle szakértőkből áll, például: geofizikus, hidrogeológus, térképészmérnök, szociológus, gyógyszervegyész, orvos, biológus stb. Részt vettek, illetve vesznek a Nagymaros Bizottság, a Levegő Munkacsoport, az Energia Klub, a Környezetvédelmi Társadalmi Fórum munkájában. A Parlament Környezetvédelmi Bizottsága és a Fővárosi Közgyűlés számára is készítenek anyagokat. Részt vesznek a környezetüggyel kapcsolatos döntés előkészítési folyamatokban, az ökológiai értékek és ismeretek terjesztésében, szakértői véleményeket készítenek, szakértőket szerveznek ilyen feladatokra.

Részt vettek a Bős-Nagymaros beruházás leállításában, részt vállalnak a MTA bizottságában az ökológiai károk felmérésében. Különös figyelmet szentelnek hazánk környezetpolitikai koncepcióinak előkészítésére, több állásfoglalásuk készült el ezzel kapcsolatosan.

Ők szervezik a Környezetvédelmi Társadalmi Fórumot és a Zöld Ligát. Széles körű információs és munkakapcsolatot alakítottak ki tudományos intézetekkel és NGO-kal és külföldi szervezetekkel. Információs bázissal rendelkeznek. és e témakörben irodalom jegyzék összeállítását kezdték el.”

(Kos)









A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=121