Habzik a Rába, az SZDSZ és Sólyom László. A halogatáspolitizálás hiénái.
Dátum: 2007. May 16. Wednesday, 07:40
Rovat: Közéleti magazin


Ha nincs a Rábán vízlépcső, a Rába nem habzik, Magyarországon az illetékesek nem veszik észre a Rába szennyezett voltát. Napjainkban Sólyom László köztársasági elnök kovácsol önmaga számára politikai tőkét a Rába habzásából. Amennyiben Magyarországon megismétlődik a bősi kártya megjátszása, Magyarország véglegesen a lecsúszott országok sorába kerül.

Teljes a politikai káosz az SZDSZ berkeiben. Miközben az SZDSZ újonnan választott elnöke Kóka János, erős liberális középpártot kíván formálni a pártból, hogy megkerülhetetlen harmadik erő legyen az SZDSZ. Az SZDSZ parlamenti frakciója gyakorlatilag leváltotta frakció vezetői posztjáról Eörsi Mátyást, és a jelek szerint a koalíciós egyeztetésekért felelős Horn Gábort is.

Az SZDSZ másik térfelén, Fodor Gábor nevével fémjelzet oldalon, zöld színben SZDSZ – FIDESZ egymásra találás hagyományának felmelegítése folyik. Fodor Gábor a zöld tárca újdonsült miniszterének, Illés Zoltán, zöld ügyekben többszörösen bukott politikus osztogat ideológiát. A miniszter és tanácsnoka az 1998. február 28 –án történetek megismétlésében bízik. 1998. február 28-án a Lipták Béla tengeren túlról történt kezdeményezésére bértüntető csapat indult a József nádor térről a Kossuth térre. A csapathoz SZDSZ politikusok is, csatlakoztak, együtt üvöltötték a Kossuth téren a „tömeggel”: ”Vesszen Horn!”.

Lipták Béla, valójában a bértüntető csapat gyülekezési helyének a Vörösmarty teret jelölte meg, de erre a szervezőknek nem volt lehetősége, mert a Vörösmarty teret a Reális Zöldek Klub szervezete 1998. február 28 –án a maga számára lefoglalta, a vízlépcső melletti álláspontjának a kifejezése céljából. A hatalomra éhes FIDESZ politikusok megkísérelték a Reális Zöldek Klub elnökét rábírni a Vörösmarty tér jelzett napra történő visszaadására a gyülekezők számára, hasztalanul.

A József nádor térről indult akció végül is sikerrel járt, a vízlépcső ellenes kártya meghúzását siker koronázta, az 1998-as választásokat az MSZP ugyan megnyerte, de kormányt képtelen volt alakítani, partner híján. A választásokon második helyre befutott FIDESZ -nek sikerült többséget gyűjteni maga kőre, Orbán alakíthatott kormányt.

1998-ban nem került volna sor őrségváltásra, ha Horn jobb államfői képességekkel rendelkezik, mint amivel rendelkezik.. Pál László, a Horn kormány gazdasági minisztere, felhasználva Mosonyi Emillel és a reális zöldekkel történt találkozóján megbeszélteket, a kormány számára előterjesztést készített a vízlépcső vita rendezésére. Az előterjesztést Fodor Gábor, oktatási miniszter azzal fúrta meg, hogy a vízlépcső vita rendezésére azért ne kerüljön sor, mert annak idején, a tüntetéséken ő vitte a zászlót. Horn azzal fogadta Fodor érvelését, hogy a vízlépcső vita koalíciós válsághoz vezetne, és ő, már, mint Horn, a kormányzás kezdeti szakaszában kerülni kívánja a koalíciós válságot. A történet későbbi szakasza közismert, Horn a kormányzása vége felé a vízlépcső vita rendezését Nemcsókra bízta. Nemcsók megpróbálta a lehető legtisztességesebben a vita lerendezését előkészíteni. A dumakörösök hazugságáradata, amelyet a média becsomagolva tálalt a választónak, a Horn kormányt Nemcsókostúl együtt maga alá gyűrte.

Az ügyek hallogatásának politikája 1994-98 között az MSZP kudarcához vezetett 1998-ban. Napjainkban Sólyom László köztársasági elnök kovácsol önmaga számára politikai tőkét a halogatás politikájából. nevezetesen a Rába habzásából. Valójában, Sólyom és média számára sohasem derült volna ki, hogy a Rába szennyezett, ha Rábán nincs duzzasztás, az a folyó szabályozási megoldás, amelyet a magyar politikai elit nagy része, Sólyommal egyetemben a környezet elleni agressziónak tart. Egyetlen híradás nem szól arról, hogy a Rábán több mint száz éve üzemel a Bős-nagymarosi vízlépcső kicsinyített mása. Az Ikervári vízlépcső hidraulika értelemben teljesen hasonlatos a tervezett Bős-nagymarosi vízlépcsőhöz.

A reális zöldek jogosnak tartja fellépni az osztrák bőrgyárak Rábát érő szennyezésével szemben. De erkölcsi alapja csak azoknak van fellépni, a Rába szennyezésével szemben, amelyek a folyók szennyeződését illetően a tisztesség talaján állottak mindenkor, minden a folyót érő szennyeződésre a közvélemény figyelmét felhívták. Nem hazudták azt, hogy a folyók duzzasztásának csak negatív, pozitív hatása egyáltalán nincsen.

Amennyiben Magyarországon megismétlődik a bősi kártya megjátszása, Magyarország véglegesen a lecsúszott országok sorába kerül (Kos)











A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=128