Új rovat indul a reális zöldek honlapján: 'Önnek is jogában van tudni' címmel
Dátum: 2009. December 13. Sunday, 22:55
Rovat: Média


Egyetlen reális zöld képviselő található a Magyar Országgyűlés képviselői között. A Képviselő reális zöld elveinek a támogatása, felerősítése céljából új rovat indul a reális zöldek honlapján: „Önnek is jogában van tudni” címmel.
Hogy a szavazó fülkében jó helyre írja be az X jelet, olvassa, kövesse nyomon honlapunk új rovatában közzétételre kerülő írásokat, véleményeket, statisztikai adatokat.
Az „Önnek is jogában áll tudni” rovat indításával a célunk az elektronikus média kétpólusú műsor szerkesztői tevékenységének az ellensúlyozása is.

A Média törvény az elektronikus műsorszolgáltatókat a vitatott ügyeknek sokoldalú feldolgozása bemutatása kötelezi a hallgató a néző számára.
Ezzel szemben az elektronikus műsorszolgáltatók 90 százalékban a vitatott ügyeket a kétpólusú módon dolgozzák fel.
A civil szervezetek véleménye, ha egyáltalán lehetőséget adnak az elektronikus műsorszolgáltatók a civil szervezetek álláspontjának nyilvánosságra hozatalára, véleményük megjelenítésére, néhány külföldről támogatott, pénzelt szervezetre terjed ki.
A külföldről támogatott szervezetek között tartja nyilván a reális zöldek szervezete a WWF nemzetközi alapítványt. A WWF nemzetközi alapítványt a hazai elektronikus média szerkesztői/műsorvezetői környezetvédő civil szervezetnek mutatják be a hallgatónak, a nézőnek, holott valójában a WWF alapítvány. Aki alapítvány és civil szervezet közé egyenlőséget tesz, az nagyobb gonoszságra is képes.
A Greenpeace a „média szárnyain” repülő zöld szervezetet a reális zöldek szerint a francia kémszolgálat háttér intézményeként lehelték életre, okos francia politikusok.
A Védegyletben találhatók meg a Duna – Körben a hazának mérhetetlen kárt okozók, köztük sokan, akik beépültek a média világába és a politikába egyaránt.
Sólyom László köztársasági elnök hangját a médiának „kötelező” felerősítenie.
Sólyomnak az Alkotmány szerint a nemzet egysége felett kellene őrködnie, ezzel szemben Sólyom önmagát zöld államfőnek kiáltotta ki. Kérdezzük hogy képzelheti önmagáról Sólyom, hogy ö zöld, amikor a bánati-bazsa rózsát többre tartja, mint a pécsi lakosok biztonságát?
A zöld politikusokat/képviselőket a Magyar Országgyűlés jegyzőkönyvéből átvett naplórészlettel mutatjuk be.

Naplórészlet
2009.12.07.

Soron következik a Magyarország fenntarthatósági helyzetéről és az abból adódó feladatokról szóló országgyűlési határozati javaslat részletes vitája. Szili Katalin, Ékes József, Nagy Andor, Velkey Gábor és Tóbiás József képviselők önálló indítványát H/11211. számon, a bizottsági ajánlást H/11211/6. számon kapták kézhez.
Indítványozom, hogy a részletes vitában a benyújtott módosító javaslatokat két szakaszban tárgyalja meg az Országgyűlés. Felkérem a jegyzőt, ismertesse az egyes vitaszakaszokat.

TÖRÖK ZSOLT jegyző: Tisztelt Országgyűlés! Az elnöki javaslat a következő:
Az első vitaszakaszban a 2., 3. pontok vitájára kerül sor.
A második vitaszakaszban pedig a címhez érkezett módosító javaslatok vitájára kerül sor az 1. pont szerint.

ELNÖK: Aki ezzel egyetért, kérem, kézfelemeléssel szavazzon! (Szavazás.)
Megállapítom, hogy az Országgyűlés látható többsége az indítványt elfogadta.
Tájékoztatom önöket, hogy a vitában a felszólalási időkeret vitaszakaszonként hat perc.
Megnyitom a részletes vita első szakaszát az ajánlás 2. és 3. pontjaira. Kérdezem, kíván-e valaki felszólalni. (Nincs jelentkező.) Nem látok jelentkezőt. A részletes vita e szakaszát lezárom.
Megnyitom a részletes vita második szakaszát az ajánlás 1. pontja szerint, amely a címet kívánja megváltoztatni. Kérdezem, kíván-e valaki felszólalni. (Nincs jelentkező.) Nem látok jelentkezőt. (Dr. Horváth János jelentkezik.) A vita e szakaszát és a vita egészét lezárom.
Kérdezem Szili Katalin képviselő asszonyt, kíván-e szólni. (Dr. Szili Katalin nemet int.) Nem. A benyújtott módosító javaslatokról várhatóan a következő ülésünkön döntünk. (Jelzésre:) Horváth János kíván szólni. Időben jelentkezett, de nem gombnyomással.
Megadom a szót. Öné a szó, képviselő úr.

DR. HORVÁTH JÁNOS (Fidesz): Elnök úr, köszönöm. Bocsánatot kérek a technikai balkezességért.
Tisztelt Országgyűlés! Az előttünk lévő határozati javaslathoz módosító indítványt nyújtottam be, nevezetesen azzal a szándékkal, hogy felhívjam az Országgyűlés figyelmét a téma jelentősége következtében annak alaposabb vizsgálatára. Az, ami elénk került, a részletes jelentés, úgy tűnik nekem, aki ezzel a témával évtizedek óta foglalkozik, hogy bizony, akik ezt írták, jó szándékú, elkötelezett emberek, azonban a vonatkozó ismeretek, tudomány álláspontját és annak alakulását, fejlődését nem követték. Olyan tézisekre épül ez a javaslat, amelyek elavultak - abszolút, ahogy tudományos nyelven mondjuk. Engedtessék meg, hogy csak egy-két példát említsek. A malthusien, a malthusi szemlélete a gazdasági életnek, a társadalomnak körülbelül 150 éven át uralta a közgazdaság-tudományt, a politikát és általában a történelmet. Thomas Malthus 1798-ban írta azt a híres esszéjét, amelyet később Ricardo és Marx Károly különösen sokat emlegetett, és még a XX. század közepén az én egyetemi hallgatóimnak is kötelező olvasmány volt. Ma már nem.
Mivé válik, vált az a tézis? Azért beszélek a malthusi fogalomról két percig, mert további fogalmak, később a Római Klub és más is körülbelül ezen a hullámhosszon születtek és játszódnak. Nevezetesen az volt a tézise annak a tudós embernek, a meglátása a világ jelenének és jövőjének akkor, hogy nagy bajok lesznek, mindig nagy bajok lesznek, nem lesz fenntartható nemcsak a fejlődés, de a társadalom sem, illetve nyomorúság lesz mindörökké addig, amíg lesz emberiség. Miért? Azt mondta ez a tézis - ismétlem, ez 150 éven át uralta a tudományokat, különösen a társadalomtudományokat -, hogy az emberiség létszáma egyfajta exponenciális módon növekszik. Növekszik az emberek száma, mert az emberek szaporodnak, hát benne van a természet dinamikájában. Ugyanakkor az élelmiszer-ellátás nem növekszik olyan mértékben. Ha egyszerű tudományossággal kívánjuk leírni, amit itt is mindnyájan képesek vagyunk követni, az, hogy az élelmiszer-ellátás, -termelés egy lineáris fokon ugyan emelkedik, több lesz, de csak valamiféle egyenes vonal mentén, ugyanakkor a népességnövekedés exponenciális módon történik, tehát szakadék van a kettő között. Mit jelent ez? Éhezést jelent. Eljut az emberiség oda, hogy nem lesz képes tovább fenntartani magát. Mi lesz a következmény? Az lesz, hogy nagy pestisjárványok vagy valamik következtében meghal az emberiség fele időnként, vagy pedig az emberiség rá lesz kényszerítve, hogy háborúkat viseljen, és egymást kiirtsa. Tehát ezek lesznek a beépített egyensúly-mechanizmusok - malthusi tézis.
Nos, eltartott egészen a XX. század második feléig, amire bebizonyosodott, hogy ez a tézis tarthatatlan. Ez nem így van. A világ éppen csak nem ilyen. Miért? Azért, mert az emberiség növekedése, az emberek számának a növekedése ugyan haladt a lineáris, az egyenes vonal mentén, de az élelmiszer-ellátás olyan mértékben növekedett, a Föld ellátó képessége sokszorosan. Tehát nemcsak azt az 1 milliárd embert volt képes eltartani a Föld, mondja a XX. század közepétől a közgazdaság-tudomány, hanem sokkal többet. Vagy ahogy aztán emelkedett 5-6-7-8 milliárdra az emberek száma, az élelmiszer pedig nem ilyen arányban sokszorozódott, hanem háromszor ennyi mennyiségben sokszorozódott. Az élelmiszer-ellátással nincs az a gond, mint ami még ma is látszik. Valaki opponálhatná ezt a tézist, hogy igen-igen, hát hogyan lehet ilyet mondani, hiszen emberek éheznek és éhen halnak.



(20.00)

Igen, igen, de az nem az agrárium, nem a tudomány és nem is a föld - most ezt a szót használom - eltartóképességének a hiánya, hanem intézményes hiány. (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret leteltét.) Az intézményeink olyanok - mondhatnám: politika -, amelyek lehetetlenné teszik azt, hogy a föld annyit termeljen, amennyire képes volna, ha nem lennének beépített akadályok.
Elnök úr, úgy hallom, abba kell hagynom.

ELNÖK: Igen, hat perc áll rendelkezésre, képviselő úr.

DR. HORVÁTH JÁNOS (Fidesz): Sajnálom. Nem is lesz módon tovább folytatni?

ELNÖK: Sajnos, hat percünk van csak, és már hat és fél volt.

DR. HORVÁTH JÁNOS (Fidesz): Szerettem volna mondani, hogy a Club of Rome és más egyéb, hasonló, silány vagy félig sült elméletek dominálják azt a gondolkodást, ami a mi tanulmányunkat is bizony penetrálja, áthatja.
Köszönöm a meghallgatást.

ELNÖK: Köszönöm szépen. Az előterjesztők nevében Szili Katalin válaszol.

DR. SZILI KATALIN (MSZP): Köszönöm szépen. Tisztelt Elnök Úr! Képviselőtársaim! Ismert Horváth János képviselő úrnak a módosító indítványa, illetőleg az a két módosító indítvány is, amit a környezetvédelmi bizottság nyújtott be. Horváth János képviselő úrnak illő tisztelettel szeretném mondani, hogy akik az anyagot írták, nemcsak a jó szándék vezérelte őket, hanem azért a tudás is, és nyilván az a folyamat, amit mi magunk is érzékelünk, és ami az évezred legnagyobb kihívása, nemcsak a környezeti kérdéseknek a megoldása, hanem a társadalmi különbözőségek és a gazdasági kérdések megoldása. Ezt jól láttatják azok a válságjelenségek vagy az a válság, amit az elmúlt időszakban megéltünk.
Én az előterjesztők nevében szeretném mondani, hogy a bizottság által beterjesztett módosító indítványokat támogatjuk. A képviselő úr által tett javaslatot is támogatjuk, de nem ebben a határozatban, képviselő úr, hanem majdan a stratégiában, hiszen nagyon jelentős és jó javaslatot adott a képviselő úr ahhoz, hogy majdan a kialakításra kerülő fenntartható fejlődés stratégiába - tehát nem ebbe a Jövőkereső anyagba, hanem a stratégiába - ez beépítésre kerüljön. Úgyhogy reményeim szerint majd akkor, amikor arról fogunk vitázni, képviselő úr módosító indítványának a beépítésére is sor kerülhet. Én köszönöm önnek, hogy hozzájárult ahhoz az építő vitához, amit az elmúlt alkalommal is lefolytattunk.
Elnök úr, képviselőtársaim, államtitkár úr, köszönöm a figyelmüket. (Taps.)

A fentiekhez annyit teszünk hozzá, ha Horváth János képviselő úrral a Magyar Rádió „Zöldövezet” szerkesztősége csak egyetlen beszélgetést lefolytatott volna, Szili Katalin és képviselő társai üresjárat helyett, a nemzet javára zöldülhettek volna ki, mint az SZDSZ képviselő, államtitkár társuk zöldült reálissá, a Lehet Más a Politika
Párt pedig nincs sehol. (Az SZDSZ képviselő reális zöldülése megtekinthető a kapcsolódó írásaink között.)

Kapcsolódó írásaink:   

 

   http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=1238

   

http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=1041

 

 

 







A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=1300