2010-02-16 Faragó Tibor és Kóthay László részt vesz a Duna Védelmi Nemzetközi ..
Dátum: 2010. February 15. Monday, 20:04
Rovat: Média


2010-02-16 Faragó Tibor és Kóthay László részt vesz a Duna Védelmi Nemzetközi Bizottság (ICPDR) bécsi miniszteri találkozóján

Korona kerülhet a Magyar Országgyűlésben az elmúlt húsz évben környezetvédelmi politikával foglakozó képviselők fejére. Sőt!
Siker koronázhatja Sólyom László köztársasági elnök és a WWF Magyarország alapítvány törekvését is.

Sólyom László köztársasági elnök és a WWF Magyarország alapítvány megüzente Brüsszelnek, hogy az EU kötelezze a Dunán hajózó parkkal rendelkező hajótulajdonosokat, hogy a hajók méretét faragják kisebbre, hogy azok akadálymentesen hajózhassanak a Duna magyarországi szakán meglévő gázlókon.
A magyar vállalkozók képviseletét ellátó szervezetek képviselői ( például Horváth Miklós a Masped Tlog Road Transzport Logisztics LTD) a húsz évvel a rendszerváltás után abban a hitben vannak, hogy a Duna -Kör emlőin felcseresedett zöldekkel, a WWF nemzetközi alapítvány által fizetett mozgalmárokkal értelmes pábeszédet lehet folytatni.
Kozák Miklós professzor írta 1997-ben:
Artur Hailey "High Voltage" c. híres könyvében ezt írta az ökodiktátorokról:
"Amit józan ésszel, érveléssel nem tudnak elérni, azt halogatással és a törvényesnek tűnő csalárdságokkal akadályozzák." " Nem törödnek a gyakorlati tényekkel ,... csak mennek a maguk útján, ...s a végén elpusztanak valmennyünket." " A legtöbb, amit tehetünk, ha tudatjuk a közvéleménnyel ... hogy érdekeinket aláássa egy kisebbségi fanatikusok és törtető poltikusok fondorlatos szövetsége!"


Dr. Faragó Tibor

környezet- és klímapolitikai szakállamtitkár,

és Kóthay László

vízügyi szakállamtitkár


részt vesz


a Duna Védelmi Nemzetközi Bizottság (ICPDR) bécsi miniszteri találkozóján és az azt megelőző regionális találkozón



2010. február 16-án (kedden).



Az ICPDR miniszteri találkozót megelőzően hétfőn, február 15-én Bécsben magyar kezdeményezésű regionális konzultatív találkozóra kerül sor (a bécsi magyar nagykövetségen) az EU Duna-térségi Stratégia környezeti aspektusairól. A résztvevők a Duna Védelmi Nemzetközi Bizottság (ICPDR) delegációinak vezetői (14 ország + EU) és titkárságának képviselői, a Kárpátok Egyezmény országainak képviselői és titkársága, valamint a kérdéskörben aktív szervezetek közül a WWF, a REC és a GWP delegáltjai. Ezen az egyeztetésen kiemelt figyelmet kap, hogy a környezet ügye miként és mennyire hangsúlyosan jelenjen meg a készülő Európai Duna Stratégiában


2010. február 16-án a Duna Védelmi Nemzetközi Bizottság (ICPDR) bécsi, miniszteri találkozóján a Duna vízgyűjtő országai, Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Horvátország, Csehország, Németország, Magyarország, Montenegró, Moldova, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia, Ukrajna, valamint az Európai Unió vízgazdálkodásért felelős miniszterei és magas rangú képviselői a tervek szerint megvitatják és jóváhagyják a Duna Deklarációt. A miniszteri találkozón árvízvédelmi cselekvési terveket is elfogadhatnak a Duna vízgyűjtő 17 részvízgyűjtőjére. Ezek a részvízgyűjtő tervek, amelyeket az ICPDR Fenntartható Árvízvédelmi Akcióprogramja alapján dolgozták ki, konkrét intézkedéseket tartalmaznak, köztük a vizes területek re-naturalizációját, természetes árvízcsökkentő megoldásokat, töltések erősítését és az előrejelző és riasztó rendszerek továbbfejlesztését. Az intézkedések célja, hogy megvédjék a Duna medence országainak lakosságát az árvizektől.

Magyarországot Kóthay László képviseli az eseményen. A magyar delegáció támogatja a találkozón elfogadásra javasolt dokumentumokat, valamint az eddigiek értékelését és a jövőbeli teendőket összefoglaló Duna nyilatkozatot. Emellett aláhúzza a Tisza vízgyűjtő szinten kialakult együttműködés eddigi eredményeit és megerősíti érdekeltséget annak folytatásában, hangsúlyozva az ICPDR Tisza csoport koordináló szerepét. A magyar delegáció fontosnak tartja kiemeli az EU Duna-térségi Stratégia adta lehetőségeket és kihívásokat, abban a Duna vízgyűjtő-gazdálkodási terv és a Tisza vízgyűjtőre készülő terv integrálásának szükségességét, jelezve, hogy a Stratégia elfogadása a magyar EU elnökség időszakára van tervbe véve, ezért Magyarország különös felelősséggel kezeli. A Stratégia fókuszában a tárca a fenntartható fejlődést szeretné látni, kiemelt figyelemmel a környezetvédelmi aspektusokra. Ezenkívül a delegáció hangsúlyozza a szennyezés csökkentési intézkedések szükségességét, kiemelve a határon átterjedő kockázati tényezők megakadályozása érdekében szükséges együttműködést



Az előkészítő nap folyamán Faragó Tibor és Kóthay László - előzetes egyeztetést követően - elérhető lesz telefonos interjúra. Amennyiben interjút szeretne készíteni kérjük, hívja Büchler Andrást a 0670 3687171-es számon.



Budapest, 2010. február 15.



Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium

Sajtóiroda

tel: 457-3415






A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=1419