Mi történt velünk? - Nemeskürthy István
Dátum: 2010. March 10. Wednesday, 20:13
Rovat: Média


„Mi történt velünk?” (Nemeskürthy István)

Pálinkás József a Magyar Tudományos Akadémia elnöke kimondta, amit a reális zöldek kezdettől fogva állítanak, egy ország villamos energia szektorában az állami tulajdon legyen a meghatározó.


A HETI VÁLASZ „Energia –Másképp II.” konferencián szólt az MTA elnöke, a reális zöldek fülének kedvesen.

A konferencia legtöbb előadójának óriási előnye származott abból, hogy szakmai tudásuk nem zavarta mondókájukat.

Borókai Gábor a HETI VÁLASZ lapigazgató- főszerkesztőjét az Orbán kormány szóvivőjét feltehetően a jó szándék vezérelte a konferencia összehozásával. Pálinkás elnök fenti megjegyzése már önmagában is „zene” volt a szakmához értők számára.

Sajnos a szakmához értők az előadók körében alig voltak, ezt Járosi Mártonnak volt alkalma megjegyezni.

Az előadók legtöbbje a szokásos neoliberális maszlagon, a klíma lufi, a piac és verseny mindenhatóságának az emlegetésén túlmenően szakmailag értékelhetőt alig mondott.

Tóth István János, az MTA, Közgazdaságtudományi Intézet előadója kormányzati kudarcokról, járadékvadászatról és korrupciós kockázatok a magyar villamosenergia szektorban című előadásában az MVM Zrt.-re még csak érintőlegesen sem utalt, ezt örömmel tapasztaltuk, van tisztességes nagyvállalat Magyarországon. Előadása címéből kimaradhatott volna a „magyar” jelző feltüntetése a piac többi szereplője között ugyanis alig akad magyar!



Jó volt olvasni a konferencia hallgatósága számára átadott HETI VÁLASZ, 2010. március 1-iszámát, annak 36 oldalán Mártha Imre a villamos művek direktorával készült interjút. Az interjú alcímének záró mondata a következő: Mártha Imre az új paksi atomreaktor mellett bősnagymarosi vízerőművel is ki tudna egyezni.

A konferenciát vezénylő hölgyike nem adott megszólalási lehetőséget elnökünknek arra hivatkozással, hogy elnökünk a kötelező regisztrációs díjat nem volt hajlandó megfizetni. Elnökünk makacssága azzal kapcsolatos, hogy a konferencián egy szó sem esett a gázáremelésről és arról sem, hogy:

A 15 éve működő bősi vízerőművel Szlovákia kereken 34 milliárd kWh villamos energiát, Ausztria - a Nagymarosra szánt vízturbinákat befogadó- freudanaui vízerőművének 10 éves működtetése alatt 10.4 milliárd kWh villamos energiát termelt, a hozzájuk „lábon” érkezett ingyenes vízenergiából. 23 Ft/kWh mai átlagárral számolva az így nyert értékek: 782 milliárd, illetve 239 milliárd forint. Ami ott nyerség, nálunk veszteség…”



Belül Martha Imre fotói voltak a HETI VÁLASZ címoldalán Nemeskürthy István író fotója. Az író szerint „Elkezdhetünk reménykedni”, véleményét mutató újával erősíti meg a foton az író.

A reális zöldek: Mártha Imre kijelentése miatt reménykednek!



Nemeskürthy István ugyanis nem érti a vízlépcső kérdéskörét, míg a szakaember igen.

Hozzá tesszük Nemeskürthy önhibáján kívül nem érti a vízlépcsőt.

A média ugyanis húsz éve gyakorlatilag nem hajlandó a vízlépcsőről tárgyilagosan tájékoztatni. A média húsz éve a Duna mozgalmak által képviselt hazugságokat közvetíti a hallgatónak, a nézőnek az olvasónak

Nemeskürthy István „Mi történt velünk?” című 2002-ben megjelent könyvének 279. oldalán a következő olvasható: „ De 1990 után sem lehettek sikerélményeink. A dunai vízerőmű építése miatt a Duna folyam botrányos gyáva átengedése Szlovákiának: a Szent Korona körüli gúnyoldások, nehogy annak felmagasztalása közös sikerélményünkké válhasson… „



Magyarországnak a bősi termelésből –Nagymaros nélkül a nemzetközi vízjog alapján – évente egy milliárd kilowattóra megújulóból termelt villamos energia illetné meg. Ennek értéke 28 Ft/kilowattórával számolva 28 milliárd forint évente. Ezt az értéket évente a kormány beleteszi a szlovák költségvetés bevételi serpenyőjébe.

Szlovákia ennek köszönhetően is vezethette be az eurót!

A hazánkat jogosan megillető villanyt nem vesszük át, helyette a víz felét követeljük. Azt sem kapjuk, amíg nem vagyunk képesek megegyezni a vízlépcsőpert követő jogvitában.



A Vízlépcsőszerződés érvényben van annak ellenére, hogy azt egyoldalúan felmondtuk a Szerződés szerint a víz fele Magyarországot megilleti.

Ha fele víz folyt volna az elmúlt 18 évben az öreg Dunában katasztrófa lenne a Szigetközben!

Ha a vízlépcső fele az öreg Dunában folyt volna 1992-től, akkor az öreg Duna medre évente nem egy centiméterrel mélyült volna, hanem hárommal.



Víznek gravitációs után Szigetközbe juttatásához az kell, hogy elegendő magas legyen a víz szintje az öreg Dunában, tehát vízjuttatás Szigetközbe nem víztömegáram, hanem vízszint kérdése!



Nemeskürthy a Szent Koronára is utal.

A reális zöldek kamerája ott volt a Jobbik egyéni képviselő jelöltjeinek az eskü tételén.

A Jobbik egyéni képviselői a Szent Koromára tettek esküt!











A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=1486