HAZAÁRULÁSSAL FELÉRŐ KÖZLEMÉNY
Dátum: 2010. March 22. Monday, 20:25
Rovat: Média


Ma, Koppenhága és a klíma botrány (csalás) után három és négy hónappal, amikor már kiderült, hogy garnéla rákok és medúzák élnek 200 méterrel az antarktiszi jégtakaró alatt, amikor egy hónapja, hogy lemondott az ENSZ klímaügyi felelőse, amikor egy hete jelentették be, hogy az ENSZ felülvizsgálja klímajóslatát, amikor egy hete köztudott, hogy az amerikaiak hite megingott a globális felmelegedésben, amikor egy az átlagosnál hosszabb és hidegebb 5 hónapos télen vagyunk túl, s amikor az északi félteke országai hasonlót éltek át, stb., akkor az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület (IPCC) Magyar Nemzeti Bizottsága 2010. március 16-ai állásfoglalásában közzéteszi, hogy nem kérdőjelezhető meg az emberi tevékenység által okozott éghajlatváltozás.

Az eset felháborító és egyben provokatív, mert ez valójában egy hazaárulással felérő közlemény a KvVM honlapján.


Fenti bevezető után, számos szakmai érvet említhetnénk, amely egyértelműen cáfolja a globális felmelegedést vagy az éghajlatváltozásnak az emberi tevékenységgel való összefüggését. Itt most -a közérthetőség kedvéért- csak egyet említünk meg. Az emberi tevékenységgel való összefüggést illetően, a közlemény is kiemelten foglalkozik a széndioxid kibocsátással. Az üvegházhatásért leginkább a közép-troposzférában (azaz, az 5-8 km magasan) elterülő és infravörös gömbtükörként működő széndioxidot szokás felelőssé tenni. Figyelembe véve, hogy a széndioxid fajsúlya 1.5-szer nehezebb, mint a levegőé, és 1.4-szer, mint a levegőt alkotó legnehezebb gázé, vagyis az oxigéné; joggal merülnek fel a következő kérdések: 1. Hogyan kerül a széndioxid az 5-8 km-es magasságokba? (Itt zárójelben megemlítjük, hogy a különböző színpadi hatásokhoz gyakran alkalmazott "füst" nem más, mint szárazjég, azaz fagyott/fagyasztott széndioxid. Ismert, hogy ezt azért alkalmazzák előszeretettel, mert ez a "füst" nem száll fel, s így -a színpad megfelelő részén maradva- kellő takarást biztosít a különböző effektekhez.) 2. Még érdekesebb lenne a válasz azonban arra a kérdésre, hogy ha -egy eddig ismeretlen fizikai törvény szerint- felkerül oda, akkor miért, milyen mechanizmusok által marad fenn? További vizsgálódás helyett talán egyszerűbb tudomásul venni az általános iskolában tanított tényt, hogy a széndioxid közvetlenül a földfelszínen helyezkedik el. Még szerencse, mert különben a növények fotoszintézise leállna. A hasonlóan cáfoló általános iskolában tanított fizikai törvényeket azonban vég nélkül sorolhatnánk.


A történelem folyamán Magyarország már túl sokszor fizetett túl nagy árat azért, mert későn szállt le egy vonatról. A tények és az előjelek most még nyilvánvalóbbak és még egyértelműbbek, mint eddig bármikor. Felvetődik a kérdés, miért jó az, vagy kinek az érdeke az, ha Magyarország a "Klíma Expressz"-en most a szakadékba rohan? A válasz egyértelmű: azoknak, akik például engedélyt adtak a zsidó állam kémrepülőgépeinek a Magyar Légtérben történő 2010. március 17-ei védett repülésre, és az emberi/állampolgári jogokat, valamint az ország szuverenitását sértő felderítő tevékenységekre. Nekik érdeke a káosz, illetve az ország elsüllyedése.


Megdöbbentő, kétségbeejtő és aggasztó, hogy az ország szakmai immunrendszere is teljesen csődött mondott. Itt már csak egy radikális változás segíthet! (RZK)





Közlemény



Nem kérdőjelezhető meg az éghajlatváltozás és az azt előidéző emberi tevékenység az IPCC nemzeti bizottsága szerint





Az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület nemzeti bizottsága március 16-án kiadott állásfoglalásában ismét megerősíti, nem kérdőjelezhető meg az éghajlatváltozás, illetve várható súlyos hatásainak erősödő veszélye, valamint az, hogy a mostani éghajlatváltozási folyamat elsődleges okozója az emberi tevékenység. Mindezidáig nem merült fel olyan tudományosan alátámasztott eredmény, amely cáfolná a Testület által közreadott leglényegesebb megállapításokat.

Az éghajlatváltozás növekvő veszélyét mi okozzuk, nekünk kell megváltoztatnunk a földi környezet változását okozó tevékenységünket és nekünk kell alkalmazkodnunk azon hatásokhoz, amelyek már elkerülhetetlennek látszanak.

A múltban már két súlyos környezeti probléma esetében született a tudomány bizonyítékaira alapozott nemzetközi megállapodás és ezek hatékony végrehajtása nyomán napjainkra mindkét probléma megoldása folyamatban van. A fosszilis tüzelőanyagok elégetése során a légkörbe jutó kén-dioxid a kibocsátás helyétől nagy távolságokra is eljutva sokáig hozzájárult a környezet elsavasodásához, a „savas esők” kialakulásához. A korábban a hűtőberendezésekben széles körben alkalmazott freon a magas légkörbe kerülve a földi élet számára kulcsfontosságú ózonréteg elvékonyodásához vezetett.

Az elmúlt két évtizedben az éghajlatváltozással kapcsolatos ismeretek sokat gyarapodtak, ezek alapján még határozottabb lépésekre van szükség mind a kibocsátás-csökkentés, mind a változásokra való felkészülés tekintetében. Az ezekre irányuló nemzetközi klímapolitikai együttműködés célja a korábbiaknál sokkal ambiciózusabb közös célok és kötelezettségek meghatározása, valamint az, hogy ezek elérése érdekében minden fél vállalja arányos felelősségét és teljesítse az abból adódó feladatait.



A több mint húsz éve megalakult Éghajlatváltozási Kormányközi Testületnek (IPCC) két alapvető feladatköre van. Az egyik az üvegházhatású gázok kibocsátásával és elnyelésével kapcsolatos tudományos eredmények értékelése, összesítése, majd a következtetések levonása. A másik az üvegházhatású gázok kibocsátásának és elnyelésének becslésére alkalmazandó módszertani szabványok kifejlesztése. A Testület sajátos hidat képez a tudomány és a szakpolitika között. Az IPCC jelentéseit több ezer kutató közreműködésével szakemberek állítják össze, majd a döntéshozók számára különösen fontos összefoglalóikat bemutatják a kormányok képviselőinek is.



A teljes állásfoglalás elérhető a KvVM honlapján.





Budapest, 2010.03.18.





További információ:



Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium

Sajtóiroda

Tel: 06 1 457 3415









A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=1511