Új Média törvényre van szükség, állítják a reális zöldek
Dátum: 2010. April 03. Saturday, 15:24
Rovat: Média


Ha rövid időn belül nem alkot meg és fogad el az Országgyűlés új média törvényt az Alföld sivataggá válik, hasonlóvá válik az Alföld, mint a Góbi sivatag. A folyamat felgyorsítása céljából készített és vezetett műsort az MR1 Kossuth rádió Vasárnapi Újság szerkesztője ifjabb Tóth György.


Ha az elektronikus műsorszolgáltatók működésének az újra szabályozására nem kerül sor a műsorszolgáltatásban közzétett műsorszámok összessége, ezek minden tartalom és műfaj szerinti csoportja továbbra is pártok vagy politikai mozgalmak, neoliberális zöldek, mint amilyen a Duna Charta nézeteinek a szolgálatában áll, és a nemzet zöldjei a reális zöldek nem kapnak megszólalási lehetőséget az Alföld rövid időn belül sivataggá válik, az Országház épülete bedől a Dunába. Az Alföldet sivatagosítani akarók szolgálatában szerkesztet műsort a Vasárnapi Újság szerkesztője ifjabb Tóth György, és sugározta ifjabb Tóth György műsorát a Magyar Rádió Zrt. Kossuth Rádió adója 2010.január 17-én.

Ha a közérdeklődésre számot tartó hazai és külföldi eseményekről, vitatott kérdésekről az elektronikus műsorszolgáltatók továbbra is, egyoldalúan valótlanul nem tényszerűen tájékoztatják a hallgatót a nézőt, a közönség nem lesz képes felismerni valójában melyik párt vagy politikai mozgalom áll a nemzet szolgálatában, 2030 –re magyarok a Kárpát medence középen már nem élnek, helyükre holland és közel keletről telepesek érkeznek.

Ha a műsorvezetők– mint ifjabb Tóth György a Vasárnapi Újság 2010.január 17-én műsorában tette - a nyilvánosság előtt egy állásponttal azonosul, személyes meggyőződését nyíltan vagy rejtetten, kifejezi, a hallgató joggal feltételezi a pártok, valamelyik párt az illetőt megvásárolta.



Senkinek nincsen kétsége afelől, hogy a HÍR TV, az ECHO TV vagy az ATV műsorszolgáltatása melyik párt nézetei kifejezésének a szolgálatában áll, és melyek azok a tőkeerős csoportok, amelyek mögöttük állnak.



A rádiózásról és televíziózásról szóló 1996. évi I. törvény – ismert nevén a Média törvény – határozottan tiltja, hogy a műsorszolgáltatásban közzé tett műsorszámok összessége, illetőleg ezek bármely tartalom vagy műfaj szerinti csoportja párt vagy politikai mozgalom, illetve ezek nézeteinek a szolgálatában álljon. A törvény betartására, hogy ne párt érdekében szolgáltassanak műsort az elektronikus műsorszolgáltatók az Országos Rádió és Televízió Testület feladata lenne.

A Magyar Rádió Zrt. fenntartása alapvetően közpénzekből történik.

Elvárható lenne a Vasárnapi Újság műsorvezetőjétől, hogy a Duna Charta, Bárdos Deák Péter hazugságával szemben a Víz keretirányelvről tényszerűen is szóljon.

A Vasárnapi Újság szerkesztője, ifjabb Tóth György -2010. január 17- a Duna Charta két mozgalmárával beszélgetett. A szerkesztő egyik riport alanya, Bárdos Deák Péter valótlanságot állított a beszélgetés során. „… Deák azt állította, hogy a Víz Keretirányelv tiltja a folyókon nagy vízlépcsők állítását.

Valójában a víz Keretirányelv Deák által megjelenített tiltást nem tartalmazza, még hozzá hasonlót sem.

A Víz keretirányelv szerint a környezetvédelmi politika kialakítása során a Magyar Kormánynak kötelessége lenne a mindenkori tudományos és műszaki ismereteket,

a hazánkban fennálló sajátos környezeti állapotokat figyelembe venni. ( A Duna medre mélyül az Országház épülete bedől a Dunába, ha Dunát nem lépcsőzzük be, mondják a nemzet zöldjei.)

A Víz Keretirányelv kötelezi a kormányt, hogy a Dunán történő beavatkozás vagy nem beavatkozás várható előnyeit és költségeit (hátrányait) egymással vesse össze.

Ezzel szemben a „Duna Hajózhatóságának Javítása” című projekt megbízója – a Kormány elvárásának megfelelően- az általa megfogalmazott célkitűzésekből a duzzasztást, mint lehetséges alternatívát, kizárta a vizsgálatok köréből.

Csak azért, mert a Medgyessy kormány határozatba foglalata, alsó vízlépcsőt nem építünk ostobaságot.

A határozat annak ellenére hatályban van, hogy az alsó vízlépcső építésének a tilalmát az Országgyűlés 2003-ban hatályon kívül helyezte.

Alsó vízlépcsőt nem építünk kormányhatározat ellentétes törvénnyel is. (lásd: Kerényi A. Ödön beadványait az Alkotmánybírósághoz)

A Médiahatóság –ORTT- álláspontja szerint a sokoldalú, kiegyensúlyozott tájékoztatás egyrészt nem feltétlenül egy műsorszámon belül kell teljesülnie, másrészt nem azt jelenti, hogy egy adott témakörön belül minden egyes álláspont megjelenítése lenne szükséges.

Az ORTT szerint a műsor szerkesztőjének munkáját lehetetlenítené el az, ha egy adott környezetvédelmi témakörben minden környezetvédelemmel foglakozó civil szervezetnek a Vasárnapi Újság szerkesztője lehetőséget biztosítana álláspontja kifejtésére.

Rendben van, de kérdezzük, hogy húsz év agymosása után miért nem hajlandó a Magyar Rádió a hallgató tudomására hozni:

:„Hamarább hozhat változást a ráébredés arra, hogy országunk visszaesésének, gazdasági elmaradottságunk fokozódásának, a lakosság elszegényedésének egyik oka vízenergiakincsünk kihasználatlanul hagyása. E tétel bizonyítására nem szükséges messzire menni, csak szomszédaink közelmúltbeli ténykedésének következményeire kell rámutatni.

A 15 éve működő bősi vízerőművel Szlovákia kereken 34 milliárd kWh villamos energiát, Ausztria - a Nagymarosra szánt vízturbinákat befogadó- freudanaui vízerőművének 10 éves működtetése alatt 10.4 milliárd kWh villamos energiát termelt, a hozzájuk „lábon” érkezett ingyenes vízenergiából. 23 Ft/kWh mai átlagárral számolva az így nyert értékek: 782 milliárd, illetve 239 milliárd forint. Ami ott nyerség, nálunk veszteség…” Forrás: Sprinter Kiadó Csoport által „Megújuló Energiák” című könyv.)



Kapcsolódó írás:

http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=1516

http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=1519

 







A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=1542