Milyen kérdésben népszavazzunk?
Dátum: 2007. June 26. Tuesday, 09:44
Rovat: Közéleti magazin


A reális zöldek álláspontja szerint, a 2010 országgyűlési választások előtt, egyetlen kérdésben volna célszerű népszavazni, a köztársasági elnök személyének a kérdésében.

A magyar demokrácia egyensúly rendszere 1989 őszén dőlt meg, a megdőlés eszköze a népszavazás volt

A reális zöldek emlékeztetnek arra, hogy a hazai népszavazások intézménye lejáratása 1989 őszén a négy igenes népszavazással vette kezdetét.

A népszavazás intézményének lejáratásában egyaránt sárosak az ellenzéki pártok, a magukat függetlennek nevező jogászfórumok, továbbá a Duna –Kör, amelynek képviseletében többek között Sólyom László, népszavazás megtartását javasolta a vízlépcső ügyében.

A négy igenes népszavazásban a legnagyobb csúsztatást, az árukapcsolat jelentette. 1989-ben az igazi népszavazási kérdés a köztársasági elnökválasztás kétféle módja lett volna, vagyis hogy az elnököt a nép közvetlenül válassza meg, vagy a pártpolitikai folyamatok révén legyen Magyarországnak első számú közméltósága. Magyarországnak a rendszerváltás követően sohasem volt olyan első számú közméltósága, amelyet a liberális polgári, a népi nemzeti, a keresztény vagy baloldali étékeket valló szavazó egyaránt a magáénak mondhatott volna.

1989-ben azt kérdést tették fel a szavazónak, a négy igenes népszavazást kezdeményezők, hogy egyetért-e azzal, hogy a köztársasági elnök megválasztására az országgyűlési választásokat követően kerüljön sor, ehhez az első kérdéshez társították a másik három kérdést a pártszervezetek, MSZMP vagyon, és a Munkásőrség kérdését, három olyan kérdést, amelyek eldöntésének mikéntjével 1989 őszén, mindenki egyetértett.

A fenti társadalmat megtévesztő folyamat forrása minden mai életünket befolyásoló bajunknak, még a Kármán Irén oknyomozó újságíróval történteknek is.

Sólyom László államfőnek megválasztásával a reális zöldek véleménye szerint már-már bolsevik típusú magatartások jelentkeznek a közéletben. Sólyom, ahelyett, hogy a társadalom egészének képviseletét látná el, az általa zöldnek vélt eszméket sajátította ki, és ráadásul éppen olyan öntörvényű, mint a Duna – körösök valamennyien, amikor a 1990 után nem álltak le vízlépcső ellenességük megjelenítésével.

A reális zöldek álláspontja szerint, a 2010 országgyűlési választások előtt, egyetlen kérdésben volna célszerű népszavazni, a köztársasági elnök személyének a kérdésében. (Kos)








A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=174