Reális zöld tanács Szili Katalinnak. Szili Katalin kérje fel Horváth Jánost
Dátum: 2010. October 10. Sunday, 19:34
Rovat: Közéleti magazin


Reális zöld tanács Szili Katalinnak. Szili Katalin kérje fel Horváth Jánost a FIDESZ képviselőjét szaktanácsadójának, javasolják a reális zöldek.


Szili Katalin nem baloldali értékeket képvisel. Szili a T. Ház elnökeként, nem a baloldalra vezető úton haladt, hanem ál-zöld ösvényen, amelyen ha Magyarországnak végig menne, esélye nem lenne felemelkedésre. Nem elég a neoliberalizmussal szemben szólni, a politikusnak észre kell vennie a neoliberalizmusnak zöld lepelben való támadását. A válságnak világszerte a gazdasági, társadalmi, és az ökológiai eleme a meghatározó. Magyarországra nézve a gazdasági válság és a társadalmi válság kevésbé lett volna hatással, ha a válság ökológiai lábon álló támadását Szili Katalin 1994-ben, amikor a közéletben ismertté vált észreveszi.

A reális zöldek környezetvédelem fogalmába beleértik a népjóléti és szociális kérdéseket is, ezzel szemben Szili Katalin képviselőként, majd a házelnökként, tehát tizenhat év alatt egyetlen egészséges gazdasági tevékenység, használati értéket termelő beruházás mellett nem szólalt meg, nem állt ki.

Szili Katalin még a szűkebb környezetét érintő ügyekben is hallgatott. A Pécsi Erőmű eltüzelte a Baranya megye erdőinek a nagy részét a NATO radar igazi helye a Zengőn van, Szili előkelőként kerülte a megszólalást.

Szili Katalin kifejezetten ártott az MSZP-nek.

Szili Katalin hibáztatható a Horn kormány bukásáért, és az MSZP-nek 2010-ben történt politikai térvesztéséért.

Szili Katalin, 1994-ben szerzett mandátumot és a zöld tárca politikai államtitkára lett.

1994-et követően esély lett volna arra, hogy a zöld tárca határolódjon el a rendszerváltás legnagyobb hazugságától, a Duna –Kör által terjesztett hazugságtól, miszerint a Dunára a legnagyobb veszélyt jelentené, ha a Dunán keresztgát épülne. A Baja-Szili duó a zöld tárca élén képtelen volt váltásra, megszabadítani a magyar kormányzati zöld politizálást a Duna –Kör, a WWF nemzetközi alapítvány diktátumától, ami ma is létezik, a diktátum hozzájárult a vörös iszap katasztrófához.

Szili 1994-ben a zöld politizálását a Duna –Kör által 1984-ben kikövezett úton kezdte meg és ma is ezen az úton van.

Szili Katalin első külföldi útja 1994-ben zöld államtitkárként Norvégiába vezetett. Szili 1994-ben oda utazott tanulmányútra, ahonnan a 1984-ben a Duna- Kör alternatív Nobel díjat kapott.

Valójában a Duna – Kör azért kapott Nobel díjat, hogy tegyen annak érdekében, Magyarország növelje gázfogyasztását. Magyarország gázfogyasztása a rendszerváltás követően közel 50 százalékkal nőtt!

Norvégia jelentős összegeket fordított a tengeri gázmezők kutatására és beruházására. A befektetések megtérülését Norvégia gázexportjának növelésétől remélte. A norvég kormány úgy gondolta, ha Magyarország gázfelhasználása növekedik, akkor kevesebb orosz gáz jut nyugatra, a németek többlet gázigényüket Norvégiából szerzik be.

A Baja-Szili duó nemhogy ellenállt volna a hazai ál zöld mozgalmaknak, amelyek minden beruházással szembeni ágálnak, szerintük nem kell villany vízből, atomból csak gázból. Szili Katalin 2003-ban szakértőnek a Paksi Atomerőmű üzemzavarát vizsgáló Országgyűlési Bizottságnak Ámon Adát az Energia Klub elnökét javasolta. Szili javaslata még az antinukleáris elveket valló képviselőknél is kiverte a biztosítékot.

Baja- Szili duó 1994-től évente 400 millió forinttal tömte a kedvenc zöldjeit.

Azokat a zöldeket, amelyek 1998. február 28-án SZDSZ és FIDESZ politikusok társaságában a Kossuth téren együtt üvöltötték: Vesszen Horn!



Szili Katalin 2002 után házelnökként a klíma politizálás élharcosává vált.

A törvényhozásra egy olyan klímatörvény elfogadását kívánta Szili rá erőltetni, amely egyedül álló lett volna a világon. Amennyiben a törvény elfogadásra került volna, Magyarország erején felül vállalkozott volna széndioxid kibocsátásának csökkentésére, nagyobb mértékben, mint a világ bármely országa vállalkozott.

Zöld ombudsman a világ egyetlen országában nincs. Szili az egyik ötlet gazda volt, hogy legyen Magyarországon külön zöld ombudsman, számára nem volt elegendő, hogy az általános ombudsman helyettese kiválóan ellátta a zöld állampolgári ügyek kezelését.



Az i betűre a pontot Szili Katalin az LMP favorizálásával tette fel.

Szili házelnökként favorizálta az LMP-t, a tengerentúlról megcsinált zöld dresszbe bújtatott neoliberális társaságot, azt a társaságot, amelyet a 2010-es választások napján az USA nagykövet asszonya tisztelt meg látogatásával.

A reális zöldek javasolják Szili Katalinnak, tanácsadóját Schmuck Erzsébetet cserélje le, tanácsadójának kérje fel Horváth Jánost a FIDESZ képviselőjét.




Kapcsolódó írások:



http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=1360









A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=1853