Magyar Duna-stratégia? Lehet más a politika a WWF-Magyarország házatáján is?
Dátum: 2010. December 09. Thursday, 16:03
Rovat: Vízügyek


Magyar Duna-stratégia? Lehet más a politika a WWF-Magyarország házatáján is?

Kedves Kollégák!

Az Európai Unió Duna Régió Stratégiája / EUDRS véglegesítésének - az Európai Bizottság / EB részéről - határideje a mai nappal jár le.


Mi - egyszerű halandók - még nem tudjuk, hogy mi lesz, ill. jelenleg mi van benne! A WWF Magyarország úgy látszik - a mellékelt MTI hírhez fűzött kommnetárja alapján - már tudja, ill. tudni véli, és már szervezi a Duna-menti, "hajózás-párti" országok elleni hadjáratát!
A WWF-H megbízott igazgatója nyilatkozatához - előzetesen - csak az alábbiakat fűzzük hozzá, de azokat részben dokumentumokra alapozva, részben kérdés formájában tesszük fel, várva az illetékesek válaszait is:

- A WWF Magyarország „megbízott képviselője” honnan tudja, hogy mi van, ill. mi lesz az Európai Duna Régió stratégiában? (lásd: MTI hivatalos közlemény!)
- A WWF-H képviselői vajon mire alapozzák „hajózás-ellenes” álláspontjukat?
- A WWF-H képviselői úgy látszik, hogy nem vették még azt a fáradtságot se, hogy tanulmányozzák a mellékelt dokumentumokat:
o Sylvén Magnus Úr – a WWF-International nevében - elnézést kérő, exkuzáló levelét, Igor Mucha professzornak a WWF-Ausztria magatartása miatt, és elmarasztalták a WWF-A-t, és egyúttal elismerésüket fejezték ki a Bősi Vízlépcső és környezetének ökológiai szempontokat figyelembe vevő megoldásával kapcsolatban
o Dr. Somlyódi László, akadémikus, a BMGE professzora előadásait, cikkeit, amelyben sürgeti a vízgazdálkodás új alapokra helyezését
o Dr. Ijjas István emeritus professzor, a Magyar Hidrológiai Társaság elnöke, az Országos Környezetvédelmi Tanács tagja előadásait, állásfoglalásait a vízgyűjtő-gazdálkodással, a duzzasztás, ill. a vízlépcsőépítés ökológiai szükségességéről
o Dr. Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke sajtótájékoztatóján elhangzottakat, a „Megújuló energiák hasznosítása” c. kiadvánnyal kapcsolatban, ill. a dokumentumban a Bős-Nagymarosi vízlépcső-rendszerrel, ill. az Adonyi-, Fajszi Vízlépcsővel, valamint a Paksi atomerőmű korszerűsítése és bővítésének szükségességével kapcsolatos megállapításokra
o Günter Pauli holland közgazdász „Blue Economy / Kék Gazdaság” c. nagysikerű könyvében foglaltakat, annak ellenére, hogy a Pécsi Egyetem jóvoltából az eredeti angol nyelvű változat, először magyar nyelven jelent meg!

A "Zöld Gazdaság"-ot remélhetőleg felváltó "Kék Gazdaság" keretében a jószándékú, de nem kellően tájékozott, civil "irreális zöld" szervezetek helyett, a "reális zöld"-szemléletű tudósok, kutatók, tervezők vehetik kézbe az ország, és a nemzet sorsát alapvetően befolyásoló problémák megoldását, és szakmailag megalapozott javaslataikkal segíthetik majd az erre egyszer talán, fogékonnyá váló, politikai döntéshozók felelősségteljes munkáját!

Baráti üdvözlettel:
--
Péteri László
okl.ép.mérnök, egyetemi tanársegéd
ny.min.vez.főtanácsos, belkereskedelmi-
idegenforgalmi szakértő

mobil: +36 30 319 2033








A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=1973