Brüsszeli pofonok
Dátum: 2010. December 31. Friday, 16:00
Rovat: Közéleti magazin


A következő félévben nem Magyarország, hanem a magyar Kormány látja el a soros elnöki faladatot az EU Tanács adminisztrációs gépezetében.

Nem a média törvény miatt kapja a Kormány a pofonokat 2011 első félévben, amikor a Kormány miniszterei látják el az EU Tanácsának elnöki faladatát, vezetik a bizottsági üléséket.

A pofonok lesznek, de a pofonokat nem csupán a Kormány miniszterei kapják, hanem a parlamenti pártok képviselőinek arcán is csattannak, duplán jobbról, balról az MSZP frakció képviselőinek az arcán. Ezt legjobban Kovács László MSZP képviselőnek illenék tudnia, akinek óriási tapasztalata van Tanács és a Bizottságok munkájáról, és diplomáciai jártássága a Magyar Országgyűlés valamennyi képviselője előtt jár.

Hogy a Duna stratégia magyar soros elnökség idején terítékre kerüljön, arról az előző ciklus idén a parlamenti pártok valamennyi frakciója egybehangzóan határozott.
A frakciók egyetértését követően az MSZP-SZDSZ kormányapparátus megkezdte a Duna stratégia előkészítését, a vízlépcsőt nem építünk jelszó jegyében.
A parlamenti választásokat követően staféta botot az új Kormány képviseletében Barsiné Pataky Etelka vette át.

A Duna Kormánybiztos Asszony a Duna stratégia előkészítését ott folytatta, ahol az előző kormány abba hagyta.
A vízlépcsőt nem építünk a Dunán jelszó, továbbra is érvényben maradt.
A kormány kommunikációjából nem derül ki, hogy annak ellenére, hogy a Kormány valamennyi minisztere felelőssé lett a Duna ügyének Barsiné Pataky Etelkán túlmenően, valójában magyar Duna stratégia az EU illetékes bizottsága asztalára nem került.
A közvélemény arról is keveset tud, hogy amikor a soros elnökségi funkció EU gépezetében megszületett az EU tanácsának nem volt elnöke. Később lett elnöke a Tanácsnak, a félév időtartamig tartó soros elnöki pozíció megmaradt, alapvetően az adminisztrációs feladatok ellátása céljából.
Az adminisztrációs munka ellátása padig a legnagyobb körültekintést igényli.
Nemcsak a közvélemény tájékozatlan EU berkeiben, hanem az Országgyűlés legtöbb képviselője is.

A legtöbb képviselő nem hajlandó tudomásul venni az európai integrációs folyamat vesztese.
Az EU – jog elsőbbséget élvez a tagállami jogszabályokkal szemben, s primátusa azt is jelenti, hogy a nemzeti jogalkotás nem lehet ellentétes a közösségi joggal.
A Magyar Országgyűlés az EU 26 tagállamainak az törvényhozói közül az egyetlen, amely törvényt alkotott arról, hogy a folyókon létesítésre kerülő vízlépcsők agressziót jelentenek a természettel szemben.

Magyarország 2004-ben történt EU –hoz való csatlakozása előtt Brüsszel üzent a Kossuth térre, tessék a törvényt hatályon kívül helyezni.

A reális zöldek tapasztalatból állítják a T. Ház képviselői 95 százalékának a törvény visszavonásakor, tehát 2003-ban és most sem fogalma nincsen erről a tényről. (Zöldike)







A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=2014