A média jogok tiszteletben tartása körül a demokratikus ellenzék fontosabb ...
Dátum: 2011. January 08. Saturday, 11:43
Rovat: Média


A média jogok tiszteletben tartása körül a demokratikus ellenzék fontosabb szerepet játszik, mint a demokratikus kormányzó többség. Ha a kormánypártok nem ismerik az ellenzéket, sérül a sajtószabadság, állítják a reális zöldek.

A hatalmat joggal helyettesítés önkényt jelent. A demokráciában hatalmat joggal nem megerősíteni, hanem kiegészíteni szabad!
Miért ellentmondásos az új média törvényt demokratikusnak minősítők érvelése?

Az érvelők fő argumentuma Orbán Viktornak a választások napján 2010. április 25-én a Vörösmarty téren elmondott beszédén alapul.
„A mai napon a magyarok bebizonyították, hogy van értelme a demokráciának”, mert „demokratikus keretek között olyan nagy horderejű változást tudunk véghezvinni, amelyet régen csak a forradalmak tudtak” - hangsúlyozta Orbán Viktor vasárnap este a Vörösmarty téren. Miként fogalmazott, "ma forradalom történt a szavazófülkékben".

A választások eredményét forradalommal összehasonlítani nem szerencsés. Két ok miatt sem. Az első ok az, hogy a vesztesek önként átadták a hatalmat, erőszakra nem volt szükség. A másik ok pedig az, hogy a katolikus hívő ember nem híve a forradalomnak. Orbán Viktor református számára a forradalom emlegetése összeegyeztethető vallásával, de mint politikusnak békés választások eredményét forradalommal összehasonlítani, melléfogás volt.

A forradalom lényege, hogy a forradalmárok a hatalmat erőszakkal ragadják meg, a hatályos törvények helyett, új törvényeket alkotnak. A forradalmárok a múltat végképp elfelejtik.
A médiatörvénykezésre vonatkozólag az a valós helyzet, hogy az új média törvény elfogadásával az 1995-ben december 21-én elfogadott média törvény számos passzusa továbbra is hatályos. Szó sincs arról, hogy a média területén forradalmi változásra került volna sor. Orbán Viktor forradalmat emlegető beszéde a média területére a forradalmi változások bekövetkezését üzente.
Zavarólag hat, hogy a média területére három jogforrás hatályos a régi média törvény számos passzusa, a Média Alkotmány és az új média törvény.

Az Országgyűlés által 1995-ben elfogadott média törvény az Országgyűlés egyik legnehezebb szüleménye volt. Elfogadáskor az MSZP-SZDSZ koalíciónak 2/3 többsége volt, ennek ellenére a kormányoldal ismerte az ellenzéket, a média törvényt az Országgyűlés nagy többséggel fogadta el.(UHU)







A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=2032