Homokhátság sivatagosodásnak a megállítása nemzeti sorskérdés.
Dátum: 2007. July 26. Thursday, 14:58
Rovat: Vízügyek


Akkora szamárságot, mint amit a Magyar Országgyűlés, 1992-ben törvénybe iktatott a világ egyetlen országgyűlése nem foglalt törvénybe.
Homokhátság sivatagosodásnak a megállítása nemzeti sorskérdés.

A Duna- Tisza homokhátság azért sivatagosodik, mert a magyar politikai osztály a vizek visszatartását a Duna –kör befolyásolására a természet elleni agressziónak tartja.

A Gyurcány kormány az első, amely a Nemzeti Fejlesztési Terv keretében tenni kíván a Homokhátság vízrendezése céljából. Egyáltalán nem biztos, hogy a kormányzati szándék megvalósulhat, annak ellenére, hogy az Országgyűlés 1995-ben a határozatott fogadott el, hogy a Homokhátság érdekében tenni kéne. Az előző kormányok is tenni kívántak a Homokhátság ügyében, igaz nem a Nemzeti Fejlesztési Terv keretében, hanem a költségvetésből, de a jó szándék ellenére, a Hátság vízháztartása egyensúlyának helyreállítása terén egy lépés előrehaladás nem történt, 1995 óta. A mulasztás magának az Országgyűlésnek róható fel.

A kormányok jó szándéka és félő, hogy a Gyurcsány kormány jó szándéka is, politikai okok következtében fut zátonyra.

A Gyurcsány kormány jó szándéka azért futhat zátonyara, mert az Országgyűlés1992-ben törvényt alkotott arról, hogy nekünk magyaroknak az a jó, ha a vizek szabadon elfolyhatnak Magyarország területéről. Ekkora szamárságot, mint amit a Magyar Országgyűlés, 1992-ben törvénybe iktatott a világ egyetlen országgyűlése nem foglalt törvénybe, csak a magyar Országgyűlés. Az Országgyűlés a saját maga által meghozott „szamárság a köbön” törvénnyel sohasem nézett szembe. A törvény ma is érvényben lenne, ha 2003-ban az EU nem írta volna elő, a „számár a köbön törvény” hatályon kívülre helyezését.

A „szamár törvény” ugyan már nem hatályos, a szamarak azonban megmaradtak a politika világában, a közéletben, a média területén, a zöldek körében. És ami a legbosszantóbb, beépültek a kormányzati gépezetbe.

Ma, amikor egy volt Duna- körös Magyarország köztársasági elnöke, Sólyom László, a reális zöldek nem sok esélyt lát a Hátság vízháztartása egyensúlyának helyreállítása terén.

Sólyom László, többször tanúbizonyságot tett arról, hogy Duna- körös elveivel nem szakított, megszólalásaival sokat árthat, a Homokhátság ügyének, a Kormány jó szándékú terveit könnyen vakvágányra terelheti, a Köztársasági Elnök. (Kos)









A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=204