Mit állított Suchman Tamás a multikról 1995-ben?
Dátum: 2011. January 17. Monday, 18:41
Rovat: Közéleti magazin



Azt, hogy a tőketulajdonosok tiszteletben tartják mind a nemzetgazdaság, mind a fogyasztói társadalom, mind a munkavállalók érdekeit:

„A magyar társadalom a rendszerváltáskor döntött. Döntött a politikai rendszerváltásról és döntött a gazdasági rendszerváltásról. Döntött arról, hogy az állami tulajdonú gazdaság helyébe a magántulajdonon alapuló gazdaságnak kell lépnie. Az elfogadott elvek között szerepel, hogy egyenlő esélyt kell adni a magánosítási folyamat minden résztvevőjének. És az is kívánatos, hogy e folyamat segítse a magyar gazdaság talpra állítását, modernizációját.
Tudomásul kell venni, hogy a hazai befektetők mellett a külföldi befektetők is megjelentek, s hogy óriási nagyságrendben járultak hozzá az előző kormány idején is, és most is, a gazdaság tőkeellátásához. Vannak olyan vagyontárgyak, amelyeknél - azok értékét figyelembe véve - nincs is más megoldás: nehezen képzelhető el a hazai tőke tulajdonlása. A tőkének nincs nemzetisége akkor - vagy ez nem számít -, ha beilleszkedik egy adott ország kialakult gazdasági rendjébe, s a tőketulajdonosok tiszteletben tartják mind a nemzetgazdaság, mind a fogyasztói társadalom, mind a munkavállalók érdekeit.”

A fentieket Suchman Tamás, Magyar Országgyűlés, 1995. november 1-én „Az energiagazdálkodás privatizációjáról szóló politikai vita előadójaként mondta."

Amit elhallgatott Suchman Tamás:

A tőkés országokban az állami vállalatok két jellemző típusa alakult ki: a monopolvállalatok és a versenyvállalatok.

Az állami monopol vállaltok klasszikus esete a kommunális vállalat. Ilyen vállalatok léteznek az áramszolgáltatás, közlekedés, szállítás, stb. területén. (Zöldike)






A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=2051