Tarlós István feleslegesen vette igénybe a Fővárosi Közgyűlés idejét!
Dátum: 2011. March 24. Thursday, 09:10
Rovat: Közéleti magazin


Slendriánság a főváros és a Magyar Országgyűlés képviselői körében egyaránt! Tarlós István feleslegesen vette igénybe a Fővárosi Közgyűlés idejét!
Brüsszel, 2003-ban Magyarországnak az EU csatlakozása előtt felkérte a Magyar Országgyűlést, hogy helyezzen hatályon kívül egyes törvényeket és törvényerejű rendeleteket, azokat, amelyek ellentétesek az EU jogrendjével.

A felkérésnek a Magyar Országgyűlés 2003. évi VIII. törvény elfogadásával eleget tett. A T. Ház gondoskodott egyes törvények és törvényerejű rendeletek hatályon kívül helyezéséről, elfogadta a 2003. évi VIII. törvény, amely a következő három paragrafusból állt és az 1. és 2. paragrafusokhoz tartózó egy-egy mellékletből:
1. § Az e törvény 1. számú mellékletében felsorolt törvények e törvény hatálybalépésével egyidejűleg hatályukat vesztik2. § Az e törvény 2. számú mellékletében felsorolt törvények és törvényerejű rendeletek e törvény hatálybalépésével egyidejűleg hatályukat vesztik.3. § Ez a törvény a kihirdetését követő harmadik napon lép hatályba, és a kihirdetését követő harmadik hónap első napján hatályát veszti.

Részlet a 2. számú mellékletből:

1989. évi XII. törvény

Joszif Visszárionovics Sztálin generalisszimusz emlékének megörökítéséről szóló 1953. évi I. törvény hatályon kívül helyezéséről



Tarlós István jobban tette volna, ha utána nézett volna, hogy a három hónap alatt, amíg a 2003. évi VIII. törvény hatályban volt, ki mulasztott azzal, hogy 1947. november 7-i, a székesfőváros díszközgyűlésén közfelkiáltással meghozott határozatot, amely kimondta Sztálinnak, a "Szovjetunió generalisszimuszának" díszpolgárságát, nem helyezte hatályon kívül.

A 2003. évi VIII. törvény elfogadásról a T. Ház kétszer szavazott. Ennek nincs különösebb jelentősége, csak azért emlékezetünk e tényre, mert a T. Ház képviselőinek a felületességére jól rámutat ez a tény. Azért kellett a T. Háznak a törvény elfogadásáról két alkalommal szavaznia, mert a mellékletben felsorolt egyes törvények hatályon kívül helyezését 2/3 többséget igényelt. A két szavazás gyakorlatilag száz százalékos igennel zárult.
A két szavazást követően a reális zöldek felmérést végzett az országgyűlési képviselők körében.
A következő kérdeztük a 2003. évi VIII. törvényt megszavazó képviselőktől.

Képviselő úr érvényben van a 1977-ben Bős-nagymarosi Vízlépcsőszerződés?
A megkérdezett képviselők egyike se adott igen választ, a legtöbb képviselőnek fogalma sem volt a kérdésről, holott megszavazta, hogy az 1977-ben megkötött vízlépcsőszerződés hatályon kívül helyezése az EU jogrendje szerint 1992-ben törvénytelen volt.



Részlet a 2 számú mellékletből:


1992. évi XL. törvény

A Magyar Népköztársaság és a Csehszlovák Szocialista Köztársaság között a Gabcikovo-Nagymarosi Vízlépcsőrendszer megvalósításáról és üzemeltetéséről Budapesten, 1977. évi szeptember hó 16. napján aláírt Szerződést kihirdető 1978. évi 17. törvényerejű rendelet, valamint a Szerződés módosításáról Prágában, 1983. évi október hó 10. napján aláírt Jegyzőkönyvet kihirdető 1984. évi 6. törvényerejű rendelet hatályon kívül helyezéséről


(Zöldike)







A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=2132