A politika piszkos mesterség
Dátum: 2007. August 17. Friday, 13:30
Rovat: Vízügyek


A politika piszkos mesterség. Közvélemény kutatások alapján a magyar politikusok keveset foglakoznak a környezetvédelemmel, derült ki a Tárki és az Image Factory júliusban végzett közvélemény – kutatásából. A Magyar Országgyűlés épülete 1990 után tele volt ügynökkel!

„Hol szúrja el az ország? Mert valahol biztosan elszúrja, hiszen nagyon másként mennek itthon a dolgok, mint Nyugaton.” (Népszabadság, 2007.08.16. Ötvös Zoltán). A Népszabadság kiváló újságírója jelen időben kérdez, helyesebb lett volna, ha múlt időben kérdez: „Hol szúrta el az ország?” kérdést veti fel. De még célravezetőbb lett volna, ha Ötvös Zoltán azt kérdezi „Kik tettek annak érdekében, hogy másként menjenek itthon a dolgok, mint nyugaton?” Sőt azt is kérdezhette volna: „Miért mennek itthon a dolgok rosszabbul, mint a volt többi posztkommunista országban?

A dolgokat nem az ország szúrta el, hanem a rendszerváltás idején a kerek asztal körül ülő ellenzékiek, amelyek önmagukat politikusnak kiáltották ki. Gazdaságpolitikával kapcsolatos „tudásuk” addig terjedt, hogy a vízlépcső a szocializmus terméke, azt le kell bontani. Hirdették, hogy a rendszerváltás után létrejövő új társadalmi berendezkedés, abban fog eltérni az átkostól, hogy nem épül vízlépcső. Kik tettek annak érdekében, hogy a rendszerváltó politikai elit a fenti ostobaság mellé álljon, annak érdekében, hogy a Duna –Kör eszmeiségével azonosuljon. Mert tudjuk, az 1990-ben mandátumot szerzett 200 képviselő zsebében ott lapult a Duna- körös igazolvány. Elsősorban a tengeren túlról Washingtonból mozgatták a hazai politikusokat. A rendszerváltás után a Parlament épületének szobái tele voltak, Washingtonból átdobott ügynökökkel, maguk a kormány kabinetjéhez tartozók, a Parlament épületébe került miniszterek, államtitkárok, nem voltak azzal tisztában, hogy a mellettük lévő szobában, vagy a folyósolyuk más szobájában ki fia borja ül? A Magyar Országgyűlés épülete 1990 után tele volt ügynökkel!

A hosszú kezek Budapestet, nem csak Washingtonból érték el. Az olaj lobbi már jóval a rendszerváltás előtt Európából is. Ennek ékes bizonyítéka a norvégek által a Duna- Körnek, Vargha Jánosnak adományozott Alternatív- Nobel díj. Norvégiának elemi érdeke volt, hogy Európa minél több olajt és gázt fogyasszon, megújuló energiaforrások Európában ne létesüljenek, így a Bős-nagymarosi vízlépcső sem. Norvégia rengeteg pénzt fektetett az Északi tengeri olaj és gázlelőhelyek kiaknázására, ha Európában a megújulók elterjednek, veszélyben látta Norvégia olaj és gáz piacait. Norvégia számítása nyerő volt, ma Norvégia nem tagja az EU-nak, távol maradt a közösségtől, az olaj dollárokból nem kell visszacsepegtetnie az EU közös kasszájába, azt mind saját országa életszínvonal növelésére fordíthatja.

A fenti washingtoni és oslói „nokedlit” egyetlen ország politikai elitje nem ette meg olyan mértékben, mint a magyar politikai elit megette, bevette.

A zömmel jogászokból, humánértelmiségiekből, médiásokból, szélhámosokból álló a gazdaságpolitikához nem értő magyar politikai elit kiváló alanynak bizonyult a washingtoni és oslói dirigenseknek. Nem minden médiás került a rendszerváltás idején a szűkkör belsejébe, a kívül maradtak úgy gondolják, mintha a magyar politikai elit érzéketlen lenne a klímaváltozás ügyére. Ez közel sem így van. A világon nincs egyetlen olyan ország, mint Magyarország, amelynek politikai elitje annyi rosszat tett, annyi bűnt, melléfogást követett a klímaváltozás területén, mint a magyar politikai elit. Törvénybe iktatta a Magyar Országgyűlés, hogy Magyarország területéről a vizek szabadon folyjanak el, a vizeket nem szabad az ország területén visszatartani, folyóink vizét engedjük szabadon áramolni a sós tengerbe, elvet törvényben mondta ki. A magyar politikai elit, megtiltotta a vizek kormányzásához értő szakembernek a gondolkodás szabadságát. A vizek kormányzását tervező mérnöknek, a magyar politikai elit megtiltotta, hogy a vizek tárózását a terv variánsok között szerepeltetesse. Száraz tározót a vizes mérnök tervezhet, de nedvest nem! A világon nincs olyan politikai elit, mint a magyar, amely a klíma területén a Kárpát- medence népeinek és saját népének annyi kárt okozott volna, mint a magyar. (Kos)









A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=222