Kövér László házelnök nem érti vagy tudatosan élezi a magyar-szlovák viszonyt ..
Dátum: 2011. June 08. Wednesday, 10:20
Rovat: Közéleti magazin



Kövér László házelnök nem érti vagy tudatosan élezi a magyar-szlovák viszonyt, amikor a vízlépcső ügyéről nem szól tárgyilagosan. Kövér László szerint Bős után akár katonai erőt is bevethettünk volna. (Forrás: INDEX)

Bős-nagymarosi vízmű egyoldalú felépítése által Kövér: Pozsony megváltoztatta a magyar-szlovák határt, s ezt a helyzetet Magyarország a nemzetközi jog segítségével próbálta orvosolni, holott akár katonai erőt is alkalmazhatott volna. A hír hallatán a legtöbben azt jegyezték meg, ha Magyarországnak lettek volna a rendszerváltás után tankjai és harcra kész katonái, de nem voltak. Komolyra fordítva a szót, Kövér László házelnök figyelmébe ajánlják a reális zöldek, hogy az 1977-ben a vízlépcső beruházás és közös üzemeltetésére Csehszlovákiával megkötött szerződés jóvoltából valamit visszakaptunk, amelyet Trianonban elvettek tőlünk. Jogász végzettséggel, pontosabban csak azzal, mert úgy tudjuk Kövér Lászlónak „tisztességes” munkahelye sohasem volt, ahol bölcsességre tehetett volna szert, elmagyarázzuk, hogy miért volt Magyarország számára sokkal kedvezőbb a vízlépcsőszerződés, mint Csehszlovákia számára, miért kaptunk vissza valamit Trianonban elveszett értékeinkből.

A Bős-nagymarosi kaszakád rendszerben Bős 2/3, míg Nagymaros, ha felépült volna 1/3 részt tett volna ki. A FELEKET, tehát Magyarországot és Csehszlovákiát egyaránt mindennek a fele illette volna meg. Nekünk, tehát több fehér szenet termelt volna a mű a tőlünk Trianonban elvett részen, mint Csehszlovákiának termelt volna Nagymaros. A határ a szerződés megkötése előtt és utána is, a régi Duna sodorvonala. A szerződés szerint Bőst egyik nap a magyar fél, másik nap a szlovákok vezényelték volna. Nagymarost csak a magyarok.

Nagymarosnak az lett volna a feladata, hogy maga mögött állandó vízhozamot tartson. Itt utalunk az Duna – Kör által terjesztett egyik hazugságra, miszerint Nagymaros veszélyeztette volna Budapest árvízbiztonságát. Nem igaz! Árvíz esetén Nagymarosnak semmilyen szerepe nincsen. A magyar diszpécserek és a művet ellenőrző magyar mérnökök útlevél nélkül mehettek volna a bősi vezénylőbe. A magyar fél ahhoz is ragaszkodott és ezt túloldalon elfogatták, hogy a Bősi villany bennünket megillető része közvetlenül a magyar oldalra kerüljön kivezetésre. A nagyhajó forgalom a csatornán, míg, a turista forgalom a régi Duna medrében folyt volna. Szigetköz idegenforgalma emelkedett volna. Helyette ma a kishajó forgalom megáll Pozsonynál.

Kedves Házelnök úr, a rendszerváltás idején a FIDESZ aktivisták gyűlésén a hangadók a Duna- Körös aktivisták voltak. A FIDESZ tagoknak egymással jóformán nem volt alkalmuk gondolatot cserélni. Önről joghallgató társaitól azt tudjuk, hogy a jog területén nem volt nagy ész. Ideje lenne, és a haza javára lenne, ha pótolná, amit elmulasztott az egyetemi évei alatt. Míg Önök nyugodtan és gondtalanul töltötték el egyetemi éveiket, voltak magyar mérnökök, akik a haza javára már a rendszerváltás előtt tettek.(Dumbi)







A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=2255