Az adósságválság megoldása a bankok államosítása
Dátum: 2011. August 06. Saturday, 10:24
Rovat: Média


A reális zöldek már 2009. év elején emlékeztettek Marx Károly jóslatára.
Marx 1867-ben úgy gondolta, hogy egy idő után a hitelek kezelhetetlenné válnak. Marx 1867-ben arra a szituációra alapozva jósolt, ami a mai gazdasági válságot előidézi. Marx tehát a hitelek megítélésének a tárgyában minden kétséget kizáróan aktuális.

Miután a szocik rádöbbentek Gyurcsány kormány nem képes a válságot kezelni, miniszterelnököt kerestek.
A reális zöldek javaslata akkor a miniszterelnöki posztra Róna Péter volt.
Végül a szocik Bajnai Gordon személyében találták meg az alkalmas embert miniszterelnöknek.
2009-ben a Bajnai kormány válságkezelésének az idején tettük közzé honlapunkon Marx vizionálását, az alábbi formában:
Marx megmondta

"A tőkések a munkásosztályt egyre több és több drága áru, épület, és technika megvásárlására fogják buzdítani.
Ezzel együtt arra ösztönözve őket, hogy egyre több drága hitelt vegyenek fel mindaddig, amíg a hitelek visszafizethetetlenekké válnak.
A bedőlt hitelek csődbe juttatják a bankokat, amelyek emiatt államosítva lesznek, és mindez végeredményben a kommunizmus születéséhez vezet." Karl Marx, 1867

Félig megvolnánk…
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=914

Marx mondását elnökünk Juhos László átadta Oszkó Péter pénzügyminiszternek, arra kérve a minisztert, hogy dolgozó szóbájában Marx jóslatát függessze ki, legalább is iránytűnt vegye.

Visszatekintve, és összehasonlítva a Bajnai és a második Orbán kormány egy évét, a két kormány válságkezelése között a Bajnai kormány javára akkora a nagyságbéli különbség, mint a Gellérthegy, rajta a Szabadság szoborral.

Marx vízióit érdemes komolyan venni.
Amikor 1998-ban Kiáltvány megjelenésének 150. évfordulóján rendezett ünnepségen sok tudós és politikus kárörvendezően szórakozott az öreg zsidó botor dolgain egy angol intellektuel, Lord Skidelsky, gúnyosan jegyezte meg, hogy Marx „tévesen” jósolt küszöbönálló forradalmat, így munkássága nem is érdemel több figyelmet. Amiről elfeledkezett Lord Skidelsky, hogy történetesen a Kiáltvány első megjelenését követő néhány napon belül kitört a forradalom először Párizsban, majd futótűzként terjedt el Európa nagy részén. Nálunk akkor nem volt forradalom, a Magyar Királyság polgárai élvezték a Monarchia éveit. Nem hogy forradalom, de még csak polgári elégedetlenségtől nem kellett a kiegyezést, majd a koronázást követően Ferencz József királyunknak tartania.





A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=2334