Havas Henrik önmagát fényezte!
Dátum: 2012. February 14. Tuesday, 16:28
Rovat: Média


Nem hallgatott a reális zöldekre, így hát másra nem futotta a média gurunak.
A HÍR TV médiaszolgáltatása messzemenően jobb volt az ATV médiaszolgáltatásához képest a csernobili balesetről.


Mind két kereskedelmi műsorszolgáltató az ATV és a HÍRTV 2012-február 12-én vasárnap esti műsorszolgáltatásában foglakozott a csernobili balesettel.

Az ATV -ben a Havas Henrik által vezetett TABU című műsor, a Hír TV-ben valamivel később volt látható egy tisztességes a tényeket figyelembe vevő összeállítás a csernobili balesetről.

Mindkét kereskedelmi médiaszolgáltató első részként vette műsorára az alábbi összeállításokat.

http://atv.hu/videotar/20120213_a_csernobili_atomkatasztrofa_1_resz

http://tv.animare.hu/tvmusor.aspx?id=c27c57bb419b8043f397656866f95c1306

A reális zöldek megkísérelték Havas Henriket az alábbi üzenettel segíteni:

Havas Henrik úr
műsorvezető

ATV Televízió

Tisztelt Műsorvezető Úr!

A csernobili balesetről készült jelentések felülvizsgálatát javasolják a reális zöldek.
Ismert, hogy a Csernobili Atomerőmű 4. számú reaktoránál 1986-ban a baleset nem a blokk normál üzeme során következett be, hanem a tervezett ellenőrzési folyamat keretében. Az ellenőrzési folyamat végrehajtását az erőmű vezetése 1986. április 26 napjára tervezte.

Máig nem egyértelműen tisztázott okok miatt, a pénteki napra tervezett ellenőrzési folyamatot az erőmű vezetése kénytelen volt a következő napra elhalasztani, április 27-ekére, szombati nap hajnalára. Az ellenőrzési program végrehajtása 1986. április 27-én, szombati nap hajnalán kezdődött meg.

Az Országos Atomenergia Hivatalnál 2012. január 6-án sorra került sajtótájékoztatón Fichtinger Gyula, az OAH Nukleáris Biztonsági igazgatóságának a vezetője kérdésemre válaszolva az ellenőrzési folyamatot végzőknek szombat hajnalon természetszerűleg bekövetkezhetett figyelem csökkenését, mint a baleset kiváltó egyik okot, nem zárta ki.

A reális zöldek tovább mennek a baleset bekövetkezése okainak feltételezésében.
A reális zöldek nem zárják ki a baleset bekövetkezésének okai közül a tudatos szabotálást.

1986-ban Gorbacsov rövid ideje volt a hatalom élén és történelmi tény a Főtitkár fellépése az ortodox irány képviselőinek nem volt ínyére. A csernobili baleset tudatos előidézésével Gorbacsov politikájának az irányváltását remélték, az ortodox irány híve, feltételezik a reális zöldek.

A hazai sajtóban egyáltalán nem kapott nyilvánosságot, hogy a nyolcvanas évek elején Dél Afrikában a beruházásban előrehaladott atomerőművel szemben terrortámadásra került sor.
A terrortámadás évekre megcsúsztatta Dél-Afrika első atom erőművének az üzembe helyezését.

Műsorvezető úr szíves figyelmébe ajánlom Berecz János vélekedését a csernobili balesetről.
„Minket már nem befolyásolt, hogy mi Moszkva véleménye. Magunk gazdálkodtunk az információkkal és a lehetőségekkel.” Berecz János, 2006-ban Rácz Árpádnak, a RUBIKON főszerkesztőjének nyilatkozott a Csernobili Atomerőmű 4. számú reaktoránál bekövetkezett balesetről.

Berecz János nyilatkozatával cseng össze a reális zöldek javaslata.
Berecz János nyilatkozatában utal Marjai József diplomatikus közvetítői tevékenységére. Marjai József miniszterelnök helyettes gyakori vendég volt a villamos művek háza táján az Országos Teherelosztóban.(mai nevén a MAVIR-nál)
A csernobili eseményeket követően a villamos művek szakszolgálatai részletesen elemezték a lefolytatott és balul sikerült próba minden beavatkozását, a védelmi rendszerek működését. A villamos művek folyamatirányítási szakaszolgálat mérnökei (a szakszolgálat vezetője én voltam!) körében felmerült annak gyanúja, hogy szándékosan relé működésének megakadályozása előfordulhatott, s hozzájárulhatott
Berecz János nyilatkozta a csernobili eseményekről 2006-ban Rácz Árpádnak a RUBIKON főszerkesztőjének:
1. Mikor értesült a csernobili katasztrófáról, hogyan, s kitől?
2. Milyen lépéseket látott szükségesnek megtenni, illetve ezekből mit
tudott valóban megvalósítani?
3. A nyugati külkapcsolatainkra milyen hatással volt Csernobil?
4. Mi volt a tájékoztatási forgatókönyv a nyugati országok felé?
5. Milyen tanácsok érkeztek Moszkvából a katasztrófa kommunikációjára vonatkozóan?

1/ A tragédia után két nappal, az északi országok (Finnország, Svédország) magyar külképviseletek jelentéseiből.
2/ Tudomásom volt arról, hogy Gorbacsov szovjet elnök, aki szintén késve kapott tájékoztatást az eseményről, telefonon informálta Kádár Jánost, aki nem nagyon tudott mit kezdeni az új ismerettel. De azért jó döntés született. Az ügy kezelése nem a pártra, hanem a kormányra tartozik. Marjai József miniszterelnök-helyettes kapott megbízást, hogy egy bizottság élén kezelje a helyzetet. A döntés a lehető legjobb volt.
3/ Marjai József uralta a helyzet kezelését. Állandóan konzultált a baráti szocialista országok nagyköveteivel. Rendre magához kérette a nyugati misszióvezetőket is, és információt cserélt velük. Mesterien játszott. Amit megtudott a „keletiektől”, azt tovább adta a „nyugatiaknak”, Így működött a másik irányba is. Ez a diplomácia magas iskolája. Tanítani kellene, ha nem lennénk ilyen nyomorultan megosztottak a magyarok!
4/ A nyugati országok képviselői hálásak voltak, mert együtt működhettek egy diplomáciában megbízható országgal. Információkat, addig nem ismert tényeket ismerhettek meg, és azt igen sokra becsülték. Egyetlen ország voltunk Keleten, aki együttműködött velük. Ehhez „forgatókönyvre” nem volt szükség, mert a politikánk természetéből következett ez a magatartás.
5/ Tanácsokra nem volt szükségünk, de a náluk lévő zűr-zavar miatt nem is tudtak volna adni.
Összefoglalva: Tovább nőtt a tekintélyünk. A nyugati országok előtt. Bennünk lehetett bízni. Álltuk a szavunkat és vészhelyzetben készek voltunk a rendszertől független teljesen nyílt tájékoztatásra, őszinte együttműködésre.
Kérem, vegyék tudomásul: Ilyen helyzetben minket már nem befolyásolt, hogy mi Moszkva véleménye. Magunk gazdálkodtunk az információkkal és a lehetőségekkel.
Berecz János


2012. február 10.

Tisztelettel: Juhos László, a reális zöldek elnöke, okl. energetikus szakmérnök, reaktor szakmérnök






A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=2597