A reális zöldek megszólítják Pálffy Istvánt
Dátum: 2012. August 18. Saturday, 17:57
Rovat: Média



Szólaljon meg az egykori média sztár!
A reális zöldek megszólítják Pálffy István (KDNP) képviselőt, egykori média sztárt szólaljon meg a Duna ügyében a T. Házban! .
Kedves Képviselő úr a tények a szlovákokat igazolják!

Magyarország bruttó hazai terméke a második negyedévben egy százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest, Szlovákia GDP-je 2.9 százalékkal nőtt.
Szlovákia sikeréhez hozzájárul a bősi villany is.
Bős húsz év alatt több villanyt termelt Szlovákia számára, mint Szlovákia egy évi bruttó villamosnergia fogyasztása.
A szlovák kormány 1992-ben felismerte a saját villanytermelés fontosságát.

Részlet a Szlovák Köztársaság kormányának Programjából (1992.július):
A kormány arra fog törekedni, hogy a Szlovák Köztársaság villamosnergia önellátását biztosítsa. Ennek elérése a kormány a Gabcsikovó-i vízi erőmű befejezését tekinti az elsőrendű feladatának…

1992-ben Magyarország bruttó villamosenergia fogyasztása jelentősen visszaeset. Az Antall kormány nem villanytermelésre, hanem a hajózásra hivatkozott, ugyan arra az ágazatra, amelyre Szalma Botond a KDNP budapesti elnöke hivatkozik szintén húsz éve, legutoljára a reális zöldek augusztus 15-.én sorra került tüntetésén.
Az Antal kormány 1992-ben a Duna hajózhatóságának fontosságára hivatkozott. Az Antall kormány programjában a Duna hajózhatóságáról a következő áll: „A Duna-menti népek közötti szoros együttműködés szükségét a magyar politika nagyjai a történelem során ismételten felvetették. Magyarország földrajzi fekvése miatt is központi szerepet játszhat a Duna-térség országai, népei közötti együttműködés – eddigiekben részben szándékosan figyelmen kívül hagyott, részben az európai kettéosztottság miatt korábban meg nem valósított – előmozdításban. Budapest, jelenleg is székhelye a Duna Bizottságnak, mely 1992. áprilisában tartotta legutóbbi 50. ülésszakát. Ennek napirendjén a Szovjetunió és Jugoszlávia felbomlásának a Duna –menti együttműködésre való kihatásai, az utódköztársaságok tagsági helyzete, valamint a tagságot eddig nem kapott Németország bekapcsolódása szerepelt. A Duna – mint fontos európai összekötő kapocs jelentősége – tovább növekszik a Duna –Majna –Rajna csatorna 1992. szeptemberre várható megnyitása révén. Magyarország alapvető érdeke, hogy aktív és kezdeményező szerepet játsszék a dunai együttműködés további szervezésében és fejlesztésében.”

Az Antall kormány a programjához nem kapott politikai támogatást, a kormánypártok és az ellenzék egyaránt a Duna – Kör javaslatát támogatta. A Duna -Kör 1992-ben a Duna – Majna Rajna csatornának nem tulajdonított fontosságot. A Duna –Kör álláspontja 1992-ben a következő: „Leplezze le a hajózási szempontokra hivatkozó félrevezető propagandát. A Duna-Majna-csatorna üzembehelyezése nem ró Magyarországra új kötelezettségeket, az egészében csak a jövő évszázad elejére kiépülő víziút teljes hosszában ugyanis korántsem érvényesülnek azok a hajózási paraméterek, amelyeket most a Duna elterelésének hívei számon kérnek rajtuk. Egyébként a vízi úton történő áruszállítás adatai sem a forgalom nagyságát, sem nyereségét tekintve nem támasztják alá, hogy hajózási szempontból bárkinek számottevő érdeke fűződne a bősi létesítményhez. „







A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=2801