Jövő ősszel Budapesten: VÍZ ÉS SZANITÁCIÓ KONFERENCIA
Dátum: 2012. September 26. Wednesday, 13:24
Rovat: Közéleti magazin


Az ENSZ Közgyűlés 67. ülésszakának egyik kiemelt témájával, a jogállamiság kérdésével, s ezen belül a „negyedik generációs” alapjogokkal foglalkozott Áder János köztársasági elnök az őszi ülésszak általános vitájában, kedden elhangzott felszólalásában.

„A vízgazdálkodás ma már elkerülhetetlenné teszi a nemzetközi együttműködést. Bolygónk lakosságának a fele „osztott” vagy „közös” vízgyűjtő területen él. Ugyanaz a folyó biztosítja két, három vagy több ország vízellátását. Az országok együttműködése napi kényszer, e nélkül ellátási, szociális, egészségügyi, akár háborús feszültségek is kialakulhatnak” – mondta Áder János.

Ezekkel az ismeretekkel évek óta rendelkezünk. „De mit ér a tudás, ha nem hasznosítjuk? Miért várjuk meg, amíg a természet újra és újra figyelmeztet bennünket súlyos felelőtlenségünkre? Magyarország a víz és szanitáció kérdését a XXI. század egyik legfontosabb kérdéseként kezeli. Az elmúlt években aktív részvevői voltunk az ENSZ keretében megalakult Víz Barátai Munkacsoportnak. Munkánk az elkövetkezendő években is lesz bőven. Tudásunkat, tapasztalatunkat szívesen bocsátjuk mások rendelkezésére, és szívesen látunk minden érdeklődőt jövő év őszén Budapesten, a víz és szanitáció témáját taglaló konferencián” – hangoztatta a magyar köztársasági elnök az ENSZ Közgyűlése 67. ülésszakának kedden megkezdett általános vitájában.

Bővebben: http://hetivalasz.hu/vilag/a-vizgazdalkodas-miatt-elkerulhetetlen-a-nemzetkozi-egyuttmukodes-55111


Átkot szórtak a vizesek fejére.

A kerekasztal körül helyet foglaló politikai erők asztalára csupán egyetlen szakmai kérdés került és a szakmai kérdésben egyetértés volt, a dunai vízlépcső ügye volt az.

A dunai vízlépcső kérdéskörében teljes körű volt az egyetértés az MSZMP és az ellenzéki erők között. Magyarország bontsa le a Nagymaroson félig elkészült vízlépcsőt, a teljesen kész Dunakiliti vízlépcső üzembe helyezésére ne kerüljön sor, a 90 százalékban kész bősi vízlépcsőből Magyarországot jogosan megillető évi 1 TWh villamos energiát a villamos művek ne vegye át.

A politikai megegyezés következtében Magyarország eddigi kára ezermilliárdokban mérhető.
Az 1990-es szabad választásokat követően mandátumot elnyert 200 képviselő a Duna – Kör tagja volt.
A Duna –Kört a Marjai-Aczél lehelte életre, Nyugatnémetek által megküldött tanulmány alapján.
A Duna – Kör életre lehelésre Nyugatnémet Külügyminisztérium által 1982-ben megküldött javaslat alapján került sor.

A Nyugatnémet Külügyminisztérium 1982-ben tanulmányt adott át a hazai külügynek.
A tanulmány megoldást tartalmazott két olyan ország politikai viszonyának a kezelésére, amelyeket egymástól közös határfolyó választ el, és a felek a valamelyike pénzügyi forrás hiánya miatt jelentős lemaradásban van az általa vállalt a közös határfolyó hajózási, energetikai, környezetvédelmi (szennyvíznek a folyóba történő engedése) projekt teljesítésében.

A tanulmány német francia viszony megrontása céljából dolgozták ki a tengerentúl.
A német francia viszony rendezésének egyik sarokköve a II. világháború után a Rajna folyó szabályozása volt. A német és francia kormány a rendezés mikéntjében egyetértett, a rendezés sorrendjében azonban eltérőek voltak az álláspontok. a Kérdés az volt, hogy előbb a hajózás lehetőségének a biztosítására kerüljön sor, vagy szennyvíztisztítók létesítésére a Rajna menti településéken. A szükséges anyagi források mindkét oldalon szűkösek voltak.
A Rajna ügyében a németeket és a franciákat nem sikerült összeugratni, a politikusok sokkal bölcsebbek voltak annál, hogy Nyugat-Németország és Franciaország a Rajna ügyében egymással szembe kerüljön.

A reális zöldek emlékeztetnek arra, hogy a rendszerváltás után a FIDESZ holdudvarához tartozó Duna –Kör aktivisták a következő átkokat szórták a vizesek fejére:

· a „vizesek rákos daganat a nemzet testén, hidrofasiszták, technokrata terrorbrigád,

· a túlcentralizált vízügyi szervezet a csődöt mondott politikai rendszer lenyomata,

· a kommunista korszak öngyilkos öröksége, a vízügyi lobbinak az a célja, hogy állami beruházási pénzeket megszerezzen és részben saját jövedelmévé alakítson, most tehát a hulla kirablása folyik,

· A sztálinista gazdasági struktúrák ebben az országban változatlanul tovább élnek,


· Nincs kártékonyabb, mint egy vízépítő mérnök....és így tovább ...







A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=2853