Elmenekülhetnek Németországból a vállalatok – De miért?
Dátum: 2012. October 17. Wednesday, 15:03
Rovat: Energia


Az erősen emelkedő áramárak veszélyt jelentenek a német gazdaságra nézve, így a vállalatok elvándorolhatnak külföldre - figyelmeztetnek az Institut für Wirtschaftsforschung Halle (IWH) gazdaságkutatói, akiket a Die Welt idézett. Peter Altmaier környezetvédelmi miniszter már síkra száll azért, hogy az ökoáram-illeték növekedését a termelők ne hárítsák teljes mértékben a fogyasztókra.

--------------------------------------------------

2012. 10. 16. 10:16|Utolsó módosítás: 2012. 10. 16. 13:06|Vállalatok » Energia

Az erősen emelkedő áramárak veszélyt jelentenek a német gazdaságra nézve, így a vállalatok elvándorolhatnak külföldre - figyelmeztetnek az Institut für Wirtschaftsforschung Halle (IWH) gazdaságkutatói, akiket a Die Welt idézett. Peter Altmaier környezetvédelmi miniszter már síkra száll azért, hogy az ökoáram-illeték növekedését a termelők ne hárítsák teljes mértékben a fogyasztókra. A politikus utalt például az RWE energiakonszern ígéretére, miszerint a zöld áram megnövelt illetékét egyelőre nem számítja fel az áramáramnál.

Jutta Günther, az IWH vezére szerint nem lehet számszerűsíteni, hogy ez mekkora növekedési áldozattal jár, ám a kutató úgy látja, a Németországban megvalósuló energiafordulat, vagyis az atomenergia feladása fontos és megkerülhetetlen. A szakértők szerint egyelőre nem lehet megbecsülni az elvándorló cégek számát.


Az IWH emlékeztet arra, hogy a zöldáram súlyának növelésével mindenképpen emelkedik az áramár. A jövő évtől kezdve egy négytagú német családnak évente 50 euróval többet kell majd fizetnie az áramért.

Az árrobbanás zavarba hozza Angela Merkel szövetségi kancellárt, ugyanis világossá válik: a német kormány nem tudja tartani az energiapolitikája terén tett egyik fontos ígéretét. Merkel ugyanis 2011 nyarán a parlamentben ismertette az úgynevezett energiafordulatra vonatkozó terveit, és ígéretet tett arra, hogy a megújuló energiához nyújtott támogatás összege nem fogja meghaladni az akkori nagyságrendet.

Peter Altmaier környezetvédelmi miniszter már síkra száll azért, hogy az ökoáram-illeték növekedését a termelők ne hárítsák teljes mértékben a fogyasztókra. A politikus utalt például az RWE energiakonszern ígéretére, miszerint a zöld áram megnövelt illetékét egyelőre nem számítja fel az áramáramnál. Más áramtermelőkkel is akar erről a kérdésről beszélni - tette hozzá Altmaier. Ugyanakkor Söder bajor pénzügyminiszter az áramár törvényi megfékezését követelte. "Amennyiben az ár meghaladna egy bizonyos határt, csökkenteni kell az adókat" – nyilatkozta a Die Weltnek.

A 2013-ra vonatkozó több mint 50 százalékos emelés azonban vélhetően újabb vitát kelt Németországban az úgynevezett zöld áramhoz – mindenekelőtt a napenergiához - nyújtott támogatásról, hiszen az emelés közvetlenül érinti a fogyasztókat és a vállatokat is.

Emiatt növekszik azon vállalatok kivándorlásának veszélye, amelyek a termeléshez nagy mennyiségű áramot használnak fel. Megtörténhet, hogy például egy vegyipari Kelet-Európába teszi át a székhelyét.

Szerző: Die Welt - Világgazdaság Online


--------------------------------------------
A reális zöldek a fentieket időben jelezték:
Forrás:
http://realzoldek.hu/velemenyek/2011/05/30/a-xxi-szazadban-nemetorszagot-nem-a-barna-ingesek-hanem-a-zold-dresszbe-bujt-mozgalmarok-teszik-tonkre/


A XXI. században Németországot nem a barna ingesek, hanem a zöld dresszbe bújt mozgalmárok teszik tönkre.

A hitleri Németország térdre kényszerítéséhez Nagy-Britannia, USA és a Szovjetunió összefogására volt szükség a II. Világháborúban.

A három nagyhatalom összefogása is kevés lett volna, ha 1940. május 24-én, pénteken délben (11 óra 42 perckor) Hitler nem rendelte volna el, hogy Rundstedt tábornok állítsa meg Dunkerque felé előrenyomuló német éket. A II. Világháború évei alatt volt olyan hangulat Németországban, hogy a német nép jobban bízott a végső győzelemben, mint a Führer. Hogy a nép szelleme mindennél fontosabb Németország mostani riválisai jól tudják.

A zöld mozgalmárok fontosságát az Egyesült Államokban ismerték fel.

Franciaország, miután indolenssé vált a katonai együttműködés terültén a NATO keretében, zöld dresszbe bújtatott mozgalmárokat volt kénytelen vendégül látni a tengerentúlról. Nem sokáig, a franciák felismerték a zöld mozgalom veszélyét. A zöld dresszbe bújtatott vendégeket Nyugat- Németországba exportálták. Európában, leginkább Kelet- Európába a zöldek Nyugat- Németországból rajzottak ki. Kirajzásuk különösen sikeres volt Magyarországra. A vízlépcső ellenesség jegyében a nyolcvanas évek elején kezdték meg Magyarországon a beépülésüket, és napjainkban az összes pártban ott vannak, sőt az elmúlt választásokon az Egyesült Államok támogatásával a Törvényhozásban is megjelentek.

Az LMP Magyarország kivezetést javasolja a nukleáris energia békés felhasználásból. Az LMP ugyanazt akarja elérni Magyarországon, amit a német zöldek sugallnak a népet kormánynak, nem kell atomvillany.

A reális zöldek szerint a nemzeti energiapolitika megvalósulása irányába tett jelentős lépés volt, hogy a Magyar Országgyűlés 2005.11.21-én igent mondott Bátaapátira és tudomásul vette a paksi atomerőmű üzemidejének meghosszabbításáról szóló tájékoztatót.

Majd 2009 márciusában a paksi atomerőmű telephelyén új atomerőmű blokk (ok) létesítésének az előkészítését szolgáló tevékenység megkezdéshez szükséges előzetes elvi hozzájárulását adta meg az Országgyűlés. A reális zöldek nyomatékkal jegyzik meg: Paks bővítése nem változat, hanem fix része a magyar stratégiának!

Az olvasó szíves figyelmébe ajánljuk a következő portál megtekintését:

http://kromek.hu/?p=6550








A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=2879