REMÉNYI KÁROLY az MTA rendes tagjának a könyve
Dátum: 2013. May 16. Thursday, 14:02
Rovat: Energia


„A TŰZ ÖRÖK ENERGIAFORRÁS - A szén és fosszilis tüzelőanyagok a természetben” címmel az Akadémiai Kiadó gondozásában jelent meg REMÉNYI KÁROLY az MTA rendes tagjának a könyve. A könyv a 2007-ben megjelent „Megújuló energiák” és a 2010-ben megjelent „Energia-CO2-Felmelegedés” c. könyv trilógia harmadik kötete.

Reményi Károly az üvegházhatású gázok kérdését az energetika kérdésének tartja. Szerinte nagy divattá vált a széndioxidnak az időjárásra hatásának a hangoztatása, a tudományos témákban azonban nincsen konszenzus. Ott érvek vannak és ellenérvek. Konszenzus és evidencia nincsen. A klímával kapcsolatos rendkívül széles körű kutatás nagyon fontos ismeretet szolgáltat, de a globális hőmérséklet –változásra és annak a széndioxiddal való kapcsolattartásra nem adnak megfelelő tudományos magyarázatot, állítja a szerző.

A Magyar Országgyűlés 2011 októberében fogadta el a „Nemzeti Energiastratégia 2030”- szóló országgyűlési határozatot. Az Akadémikus úgy látja, hogy a magyar energetikának több neurotikus pontja van és tovább rontja a helyzetet, hogy a társadalom tájékozottsága sem megfelelő.
Áder János köztársasági elnök a Magyar Tudományos Akadémián, 2013. május 15-én fontosnak tartotta, hogy a vízügyekben legyenek Öveges Professzorok.

Reményi akadémikus könyve tudományos megalapozottsággal és amellett érthetően nemcsak a kimondottan már professzionális szakemberek számára, hanem az oktatás területén és az érdeklődő nagyközönség számára Öveges Professzor szakmai tisztánlátásával gyűjti csokorba a szén, fosszilis tüzelőanyagokról szóló ismereteket.
Reményi Károly szakmai életútja a villamos energia területéhez kötődik. Einstein szerint a megismerés alapja a mérés. Reményi Károly kezdő mérnökként a méréstudományával az Erőmű Tröszt szakszolgálatánál ismerkedett meg. A mérésekkel szerzett tapasztalatai a könyvének mind a 340 oldalán, a könyv valamennyi fejezetében meghatározóak a szakmai részletek taglalásakor. A szerző könyvének előszavában Newton idézi: „A természeti jelenségek magyarázatához nem szabad több okot felvenni, mint amennyi igaz, s amennyi a szóban lévő jelenség magyarázatához szükséges.”
Az igazi tudósok Newton és mások is, például Kepler alázatosan, a természetet tisztelve keresték, kutatták az jelenségeket.

Reményi Károly a nagy tudósok alázatosságával, a tudományosan elfogadott kereteken belül maradva, a hipotézist mellőzve foglalja össze az örök tűz, mint energiaforrás tudományát.







A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=3147