Mészáros Milán: TERMÉSZETI HADVISELÉS II.
Dátum: 2013. December 16. Monday, 09:34
Rovat: Tudományos


Ebben az írásban röviden áttekintjük az "űrből indukált természeti hadviselés" lehetőségeit, eszközeit és céljait.

Úgy tűnik, hogy az időjárás gyorsulva változik. Erre szinte tucatjával sorolhatók példák a Föld bármely pontján. Mintha az egyensúly közeli állapottól a Föld eltávolodott volna, s a helyzet évről évre rosszabbodna. De vajon tényleg ez a helyzet, s ha igen, akkor mi húzódhat meg a növekvő mértékű változás mögött?

Éppen négy éve, hogy 2009. decemberében bevezettem a "természeti hadviselés" fogalmát, kitágítva az addigi szűk meteorológiai hadviselés jelentését. Ekkor írtam meg a "Természeti hadviselés kontra klímaváltozás" című -a Magyar Találmányi Hivatalnál nyilvántartott- tanulmányomat [1]. Az új fogalom azóta széleskörűen elfogadásra és bemutatásra került például az internetes irodalomban is. Bár mára ez egy nevemhez kötődő jól bevált fogalommá vált, mégis vannak, akik úgy tesznek, mintha ez a fogalom örök időktől létezne, s nem lenne magyar vonatkozása.

2009. decemberében, a fenti tanulmány kivonatában írtam: "A 2040-es évek közepéig terjedő időszak nagy valószínűséggel a természeti és kibernetikai hidegháború korszaka lesz. Ezek a hadviselési formák –kisebb ráfordítás mellett– sokkal nagyobb pusztítást okozhatnak emberben és környezetben egyaránt, mint a "hagyományos" hadviselés. (A hagyományosba beleértve a nukleáris hadviselést is.) Az új hadviselési formák –alapvető különbözőségük mellett is fennálló– közös előnye, hogy: 1. A világ bármely pontján szinte azonnal bevethetők; 2. Alkalmazásuk esetén általában nem ismert a támadás forrása; 3. Az ezeket alkalmazó országok nem alkotnak ”zárt klub”-ot –mint amit például az atomsorompó szerződés korlátoz–, hanem ennek bárki tagja lehet. (E három pontot illetően hasonlóságot mutatnak a terrorizmussal. A 2. pont miatt a kibernetikai terrorizmus és bűnözés kiszámíthatatlan pályákra fogja terelni az új hadviselést.) Az ilyen támadások nemcsak az egyes infrastruktúrák –áramellátás, telekommunikáció, közlekedési-, szállítási- és más logisztikai hálózatok, gazdasági szektorok (pl. élelmiszeripar), vagy a vízellátás– részleges vagy teljes megbénítását idézhetik elő (cyber hadviselés), hanem a teljes fizikai megsemmisüléshez is vezethetnek (természeti hadviselés)." A természeti hadviselés tehát ma már egy fegyvernem.

Az ENSZ 1976. decemberében elfogadta a 31/72-es határozatot, amely mindenféle katonai jellegű időjárásbefolyásoló kísérletet betiltott. 1977-re kidolgoztak egy egyezményt, a ”Convention on the Prohibition of Military or Any Other Hostile Use of Environmental Modification Techniques”-et (ENMOD), amit az USA 1979-ben ratifikált.A környezet irányított megváltoztatásának hadászati vagy rosszindulatú felhasználását tiltó ENMOD azonban nem vetett véget a gyorsuló időjárás-változásnak, s még csak nem is lassította a folyamatot. Erre szinte tucatjával sorolhatók példák a Föld bármely pontján. Mintha az egyensúly közeli állapottól a Föld eltávolodott volna, s a helyzet évről évre rosszabbodna. Vajon mi lehet ennek az oka? Más szavakkal, ha tényleg ez a helyzet, akkor mi húzódhat meg a növekvő mértékű változások mögött? Ugyanis, a mainstreeam klímatológia magyarázatai a gyorsuló időjárás-változásra meglehetősen tudománytalanok.

Ronald Reagan, az USA elnöke 1987. szeptember 21-én az ENSZ közgyűlésén egy esetleges földönkívüli invázióról beszél: http://www.youtube.com/watch?v=GqrDunKztRw Ez a beszéd indította el azt a folyamatot, amelynek fontos mérföldköve volt az 1989. december 2-án és 3-án Máltán megtartott Bush-Gorbacsov találkozó: http://realzoldek.hu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=1410

Az eltelt négy év alatt sajnos nem sok érdemi dolog történt, ugyanis a fenti tanulmány végén leejtett fonalat nem sikerült felvennie és tovább gombolyítania senkinek. A természeti hadviselés színtere ma már a világűr, a földi környezet, a bioszféra vagy maga az élettér. Emiatt teljesen nyilvánvaló, hogy nem csak ember által keltett időjárás-változtatások, földrengetések és hurrikán-keltések stb. léteznek, mint ahogy a Naprendszert sem csak az ember gyarmatosítja, hanem az idegenek is. Ráadásul, az idegenek az emberi technikánál és az embernél sokkal hatékonyabban teszik mindezeket.




A NASA nemrég jelentette be, hogy bizonyítékot talált a dimenziókapuk létezésére: http://www.youtube.com/watch?v=nbxumRvNn74
A fenti tanulmány második része azt fogja bemutatni, hogy a klímaváltozást kiváltó eddig ismert tényezőkön -az intergalaktikus térből (pl.szupernovákból) eredő hatások a klímaváltozásra, a Naptevékenység klímaváltoztató hatása, a Föld evolúciójának spontán klímaváltozása, az ember által spontán előidézett klímaváltozás és az ember szándékolt klímaváltoztatása- kívül van még legalább egy tényező a klímaváltozás kialakításában. Ez pedig az idegenek manipulálása a földi klímával. Ennek nagysága ma még megbecsülhetetlen. Ellentétben az emberi klímaváltoztatással, ők valószínűleg irányítani is képesek a klímaváltozásokat. Itt elsősorban nem a globális felmelegedésnek nevezett globális lehűlésre kell gondolni, hanem földrengésekre, hurrikánokra, tájfunokra vagy óriási viharokra.

Jelen sorok írója nem gondolja, hogy a gyorsulónak tűnő időjárás változásért kizárólag az idegenek természeti hadviselése tehető felelőssé. Azt viszont határozottan állítja, hogy néhány egészen kivételes –sohasem nyilatkozó és a jövőben is hallgató– szakértőtől eltekintve nincs ember a földön, aki meg tudná becsülni a gyorsulásban az idegen természeti hadviselés arányát.

[1]: Mészáros Milán, "Természeti hadviselés kontra klímaváltozás", http://works.bepress.com/milan_meszaros/36/


2013. december 15.





A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=3423