A hozzá nem értő többség uralma!
Dátum: 2014. March 22. Saturday, 16:11
Rovat: Média


A mi demokráciánk 1990 óta a hozzá nem értő többség uralma!
Még szerencse, hogy 1855-ben a Bach korszak idején nálunk nem volt demokrácia, Budapesten felépülhetett a zsinagóga.


Igaza van Király Zoltánnak!

Igaza van Király Zoltán volt országgyűlés képviselőnek abban, hogy ha 1977-ben Magyarországon demokrácia lett volna nem került volna sor a Bős-nagymarosi Vízlépcső Szerződés megkötésére a magyar és csehszlovák kormány között. (Népszabadság: „A képviselői felelősség Pa(k)sszolva?, 2014. 03. 22.)

Németh Miklós, 1989-ben a vízlépcsőt dobta oda az ellenzéki politikai erőknek, az MSZMP utódpártjának, az MSZP-nek az átmentése céljából.

A kerekasztal körül helyet foglaló politikai erők asztalára csupán egyetlen szakmai kérdés került, a dunai vízlépcső ügye.

A dunai vízlépcső kérdéskörében teljes körű volt az egyetértés az MSZMP és az ellenzéki erők között. Magyarország bontsa le a Nagymaroson félig elkészült vízlépcsőt, a teljesen kész Dunakiliti vízlépcső üzembe helyezésére ne kerüljön sor.

Nagymarosnak sem sok köze van a demokráciához, a Horthy rendszer idején nem volt demokrácia ezért is bízhatta meg 1942-ben Kállay Miklós miniszterelnök Mosonyi Emilt a vízlépcső helyének a meghatározásával.

A háború után rövid ideig tartó polgári demokráciának 1948-ban vége szakadt. Ennek is köszönhető, hogy kevesebb, mint három év alatt a világháborúban elpusztult ország újjáépül és folytatódott a Horthy rendszerben megkezdett ország iparosítási program, felépül a Tiszalöki Vízlépcső a Debrecen városának lesz ivóvize, a Nagyerdő fái a demokráciában nem száradnak ki.

Ha 1966-ban Magyarországon demokrácia lett volna, nem kötünk államközi egyezményt a Szovjetunióval a nukleáris energia hazai békés felhasználásának a bevezetésé céljából. A négy paksi blokk nem termeli meg számunkra a legolcsóbb villanyt 30 éven keresztül és még húsz évig a demokráciában.

Ha 1988-ban Király Zoltán a kezdődő demokrácia jegyében nem agitál a vízlépcsővel szemben, 2014-ben nem kellett volna hitelt felvennünk Paks bővítésére.

A demokrácia nem csak nálunk okoz gondot. Az osztrákok a demokrácia jegyében egy teljesen kész atomerőművet nem helyezték üzembe, a világ legdrágább múzeumot hozták létre. Igaz Bécs alatt felépítették a mi Nagymarosra 1942- tervezett vízerőművünket, abból telik az osztrákoknak az atomerőmű – múzeum fenntartására.










A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=3561