Paks elleni kirohanásoknak nincs ésszerű magyarázata
Dátum: 2014. March 31. Monday, 15:39
Rovat: Energia


Ezek azért akarnak hatalmat, hogy tönkre tegyenek bennünket! A jelek szerint Gyurcsányt a hatalom boldoggá teszi!

Paks elleni kirohanásoknak nincs ésszerű magyarázata. Gyurcsány Ferenc, Bajnai Gordon, Mesterházy Attila, Paks ügyében korábbi önmagának mond ellent! Mesterházynak kisebb lett volna esélye megszületni, ha Magyarországra nem kerül bevezetésre a nukleáris energia békés felhasználása.
A Gyurcsány kormány, 2009-ben az energetikusok javaslatát is figyelembe véve javasolta módosítani az atomenergiáról szóló törvényt.
Csak a hatalom minden áron való megszerzésének gátlástalan voltával hozható összefüggésbe Gyurcsány Ferenc, Bajnai Gordon és Mesterházy Attila kirohanása, Orbán Viktorral szembe az Opera előtti tömeggyűlésen.
2009-ben a Gyurcsány kormány javaslatát az Országgyűlés igen nagy többséggel jóváhagyta, az Országgyűlés úgy határozott, hogy a paksi atomerőmű telephelyén új atomerőművi blokkok létesítésére kerüljön sor.
2009 óta elvégzett szakmai vizsgálatok/elemzések alapján kiderült a négy meglévő most is termelő paksi reaktor üzemideje 20 évvel meghosszabbítható. Már önmagában ez a tény az oroszokkal való együttműködést kötelezővé teszi! A bővítéshez pedig egyedül a ROSATOM ajánlott fel kedvező hitelt, olyan módon, hogy a Rosatom nem ellenzi a beruházásba hazai cégek belépését. Más szállítók még egy Magyarországon gyártott csavar felhasználását sem teszik lehetővé!
A második Orbán kormány felismerte, hogy Paks vonatkozásában nincs más út, mint az 1966-ban megkötött magyar-szovjet államközi egyezmény ismételt becikkelyezése.
A reális zöldek állítják és állításukban nincsenek egyedül a kormányt váltani szándékozók és az LMP politikusainak Paks elleni kirohanása szembe megy Magyarország energia helyzetének szakmai megítélésével.
A Gazdálkodási és Tudományos Társaságok Szövetsége (GTTSZ), 2009. február 4-én Budapesten „Magyarország energia helyzetének vizsgálata az európai követelményeknek megfelelően, különös tekintettel a villamos-energia és a gázenergia biztosítása területén” címmel tartott konferenciát.
A konferenciáról az eredeti hangfelvétel alapján készült összeállításban olvasható:
„Ha a társadalmi, gazdasági hatásait nézzük egy új atomerőműnek, akkor ezek nemzetgazdasági szinten kiszámíthatók, illetve helyi szinten is.
Az építés során 0.8 % GDP növekvő hatással lehet számolni majd az üzemeltetés során, 1 tized százalék környékén. (Forrás: GTTSZ kiadvány, 2009. február 4.)”
A fenti konferencia a GTTSZ által szervezett „Hogyan tovább Magyarország az Európai Unióban” című előadás- és vitasorozat negyvennegyedik konferenciája volt.
Dr. Tóth János ny. egyetemi tanár a GTTSZ főtitkára a negyvennegyedik konferencia bevezető szavaiban többek között a következőket mondta:
„A legutóbbi energia konferenciát, amit tartottunk a Hungexpóban, az egész anyagát szóról szóra megküldtük Gyurcsány Ferenc miniszterelnöknek… „
A reális zöldek feltételezik, hogy a GTTSZ véleménye is hozzájárult ahhoz,
Dr. Molnár Csaba 2008. november 30 – 2009. április 20 között a második Gyurcsány kormány, közlekedési, hírközlési és energiaügyi minisztere, 2009. március hóban úgy szólt, hogy a magyar társadalom pozitívan ítéli meg az atomerőművet, a magyar lakosság mintegy háromnegyed része (73 %) egyetért azzal, hogy Magyarországon atomerőmű működik.

A miniszter szerint új atomerőművi blokk(ok) megépítése hazánk számára számos gazdasági, társadalmi, környezetvédelmi és szakmai előnnyel járna.

Majd így folytatja Molnár Csaba, miniszter a nukleáris energia felhasználásról szóló vélekedését:
Az atomerőművi blokk(ok) a gázfüggőség növekedésének csökkentésével kedvező hatást gyakorolnak az ország ellátás –biztonságára, a magyar villamosenergia-rendszer forrásszerkezetére, az üzemanyag –ellátás hosszútávon, több piacról is biztosítható, krízishelyzetekre a tartalékolhatóság miatt nem érzékeny, a Paksi atomerőmű jelenleg is kétéves fűtőelem tartalékkal rendelkezik.

A hazai villamosenergia- termelés részarányának növelése kiemelt érdekünk – a fogyasztói kereslet hosszú távon nő, régi erőművek állnak le.

Az atomerőműben termelt villamos energia ára kiszámítható, stabil fajlagosan igen alacsony - a nukleáris fűtőelem költsége a villamsenergia teljes költségének mintegy 10-15 %-át teszi ki – és nincs kitéve az olaj-és gázárak hektikus ingadozásának.








A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=3574