Javaslat: Kövér László úrnak, az NFFT elnöknek
Dátum: 2015. April 24. Friday, 14:14
Rovat: Zöld ügyek


Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács titkárának, Bartus Gábor úrnak a címén:

Kövér László úrnak, az NFFT elnökének

Tisztelt Elnök úr!

A Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács, Szakmai Egyeztető Munkabizottságnak az Országgyűlés elé terjesztett T/3788 számú javaslatával kapcsolatos állásfoglalása, a reális zöldek szerint a trianoni békediktátumot követően a Kárpát-medence közepén megmaradt Magyarország jövőjét kérdőjelezi meg.

Az állásfoglalás újabb állomása a Magyar Országgyűlés, 1993. december 22-én elkövetett egyik melléfogásának az igazolására.

A Magyar Köztársaság képviselői, a Rio de Janeiróban 1992. júniusban megtartott Világkonferencián aláírták a FÖLDCSÚCSON elfogadott egyezményt. A ratifikációs határozatot az Országgyűlés 1993. december 22-én egyhangúan hozta meg.

A Riói Konferencia a környezeti szempontot a növekedés korlátjaként vezette be. Tehát, nem a növekedés peremfeltételeként értelmezte azt, ami –rövid és közép távon– még elfogadható lett volna. Azonban a korlátként történő szembeállítás súlyos hiba volt.

A fenntarthatóság felé való átmenet nemzeti koncepciója (Nemzeti Fenntartható Fejlődési Keretstratégia 2012-2024)” egy összeeszkábált, önellentmondó és értelmetlen fogalomtár nemzetietlen interpretációja.. Például a 3.1. fejezetben, amely “A fenntarthatóság a jó élet szolgálatában” címet viseli, a következők szerepelnek. ‘A nemzetközi politikában széleskörűen elfogadott, az ENSZ Környezet és Fejlődés Világbizottságában („Brundtland-jelentés”, 1987.) megadott meghatározás szerint „a fenntartható fejlődés olyan fejlődés, amely kielégíti a jelen generációk szükségleteit anélkül, hogy veszélyeztetné a jövő generációk szükségleteinek kielégítését. A „ … fenntartható fejlődés olyan fejlődés, amely kielégíti a jelen generációk szükségleteit anélkül, hogy veszélyeztetné a jövő generációk szükségleteinek kielégítését”. Nos, ilyen fejlődés sajnos nem létezik, mert bizonyos szükségletek kielégítésével más szükségletek eleve kizárásra kerülnek.

Arról nem is beszélve, hogy a fenntartható fejlődés fogalmának pusztán a természeti oldalra épülő értelmezésének egyoldalúságára a Reális Zöldek mutattak rá először, 20 évvel ezelőtt.

A földkezelési törvényjavaslat előterjesztésével a Kormány felismerte, hogy valamennyi állami föld egységes hasznosítási jogforrásának az elfogadása kezdetét jelentheti, hogy az értelmetlen fenntartható fejlődés elméletét a fejlesztés fontosságának az elve vegye át.

Az ALAPTÖRVÉNY P) cikkelye szerint „a természeti erőforrások, különösen a termőföld, az erdők és a vízkészlet…. „. Nos az erdő, nádas, halastó a termőterület része!
Ami a vízkészletünket illeti, a Magyar Országgyűlés világraszóló tévedése volt az 1992. évi LX. törvény elfogadása, amelynek hatályon kívül helyezésére a Magyar Országgyűlést az EU kényszerítette.

Javaslom Elnök úrnak, hogy kezdeményezze a Nemzeti Fenntartható Fejődési Tanács névváltoztatását.

Az új név utaljon a FEJLESZTÉS fontosságára.

Ugyanis, ha a Kormány nem gondoskodik a NEMZETI PARKOK területén is, a szükséges fejlesztésekről, akkor a Nemzeti Parkok természeti tőkéjét is, elveszítjük, mint elvesztettük iparunkat, mezőgazdaságunkat a rendszerváltást követően.

Budapest, 2015. április 24.

Tisztelettel: Juhos László, elnök

Reális Zöldek Klub
Országos Társadalmi Civil Szerveződés
1026 Budapest, Endrődi Sándor u. 26


Másolatot kap:

Gulyás Gergely, elnök címén a Törvényalkotási bizottság képviselői,

Lázár János, miniszter, MINISZTERELNÖKSÉG,

Györffy Balázs, elnök, Nemzeti Agrárgazdasági Kamara








A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=4020