Nyolc nagy hazugság amit el akarnak hitetni az emberekkel
Dátum: 2015. April 29. Wednesday, 15:46
Rovat: Közéleti magazin


A környezetvédelem, természetvédelem, és „klímavédelem” terén számos szakpolitikai intézkedés tudományosan megalapozatlan, vitatható, sőt cáfolható elméletekre épül.

Ezek között találhatunk olyanokat is, amelyek valótlansága a középiskolai természettudományos ismeretek birtokában is könnyen belátható. Jogosan feltételezhető ezért, hogy ezeknél a „hivatalos” álláspont mögött nem tudományos tévedés keresendő, hanem ezek kifejezetten a választópolgárok szándékos félrevezetésére szolgálnak. Az alábbiakban röviden áttekintjük a 8 legnagyobb szakpolitikai hazugságot.

1) Az Északi sarkon a jég az éghajlat melegedése miatt olvad.
Ellenvetés: Az elmúlt évszázad alatt a bolygó felszínén az átlagos hőmérséklet valóban emelkedett nem egészen egy fokkal. Ez azonban nem okozhatja a sarki jégtömegek olvadását. Az Északi sark vidékén a klíma melegedés ellenére a hőmérséklet még mindig -40 C fok körüli, a jég azonban csak 0 C fok fölött olvad.

2) Egyre lassul és akár meg is állhat a Golf áramlat, és ez katasztrofális következményekkel járhat.
Ellenvetés: A Golf áramlat intenzitása nem csökken. Továbbra is rendszeresen sok-sok milliárd köbméter meleg vizet szállít az Egyenlítő térségéből az Északi sark felé, éppen ettől olvad ott a jég, nem az éghajlat változás miatt.

3) A sarki jégtömegek olvadása miatt hatalmas mértékben megnőhet a tengerek szintje.
Ellenvetés: Az Északi sarkon a jég a vízen úszik, mivel könnyebb, mint a víz. Archimédesz törvénye szerint a vízen úszó jég éppen annyi tonna vizet szorít ki, amennyi a saját súlya, és ha elolvad, éppen annyi víz lesz belőle, amennyit korábban kiszorított. Emiatt az óceánok szintje egyetlen milliméterrel sem emelkedhet. Más a helyzet a Déli sarknál, az Antarktiszon. Itt azonban a jég az utóbbi évtizedekben nem olvadt, hanem kifejezetten hízott.

4) A széndioxid kibocsátás növeli az üvegház hatást.
Ellenvetés: A NASA volt légkörfizikus munkatársa, Dr. Miskolczi Ferenc több száz millió mérési adatot dolgozott fel az 1948-2007 közötti hat évtized klímájával kapcsolatban, és ezekből egyértelműen kiderül, hogy bár a vizsgált időszakban a levegő CO2 tartalma jelentősen növekedett, ámde az atmoszféra globális üvegház hatása nem csak hogy nem nőtt, de kifejezetten csökkent. Miskolczi professzor azt is megállapította, hogy az üvegház hatás túlnyomó részét a vízgőz okozza, továbbá, hogy a klíma szabályozásában döntő szerepe van a víz halmazállapot változásainak, hiszen a bolygó felszínének több mint 2/3 részét víz borítja, és a víz megfagyása, elpárolgása, kicsapódása, felhőképződése olyan hatású, amely mellett a széndioxid hatása elhanyagolható.

5) A Föld hőmérséklete a széndioxid miatt növekszik.
Ellenvetés: A Földön évmilliók óta váltakozva követik egymást a jégkorszakok és a melegedési korszakok. A jelenségre tudományos magyarázatot ad a Bacsák-Milankovics elmélet, amely szerint a Föld keringési pályájának ciklikus változása, valamint a forgási tengelyének imbolygása hozza létre ezeket a ciklusokat. Az viszont valóban tény, hogy a melegedési korszakokban megnövekszik a levegő széndioxid tartalma. Ennek fő oka, hogy az óceánok melegedése során a bennük elnyelt széndioxid egy része kiszabadul a levegőbe, mivel a melegebb víz gáz-elnyelő képessége jelentősen lecsökken.

6) Ha tovább növeljük az üvegház hatást, olyan klímaviszonyok alakulhatnak ki, mint a Vénuszon, ahol annyira erős az üvegház, hogy emiatt a hőmérséklet több száz fokkal magasabb, mint a Földön.
Ellenvetés: A Vénusz sokkal közelebb van a Naphoz, ezért dupla annyi napsugárzást kap, mint a Föld. Ha a Föld dupla napsugárzást kapna, elpárologna az óceánok vize, és mivel a vízgőz sokkal hatékonyabb üvegház gáz, mint a széndioxid, ezért hatalmasra növekedhetne az üvegház erőssége, akárcsak a Vénuszon.

7) A kéményfüst és a széndioxid ugyanaz
Ellenvetés: A TV-ben rendszeresen mutatnak füstölgő kéményeket, azt állítva, hogy amit látunk, az széndioxid. Ámde a széndioxid színtelen, szagtalan, láthatatlan, észrevehetetlen gáz, amely kb. 0,04% arányban van jelen a levegőben. Azonos a borpincében keletkező mustgázzal.

8) A széndioxid káros az egészségre
Ellenvetés: A széndioxid a növények tápláléka, nélküle minden élet kipusztulna. Ha legalább 3-4-szer több széndioxid lenne a levegőben, hatalmasak lehetnének a mezőgazdasági terméshozamok, és ehhez sokkal kevesebb műtrágyát kellene használni. A széndioxid jót tesz az emberi egészségnek is, ezt bizonyítják a széndioxidos gyógy termálfürdők tapasztalatai.

Dr. Héjjas István







A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=4032