Azt akarták, hogy Magyarország megijedjen
Dátum: 2008. January 09. Wednesday, 21:23
Rovat: Vízügyek


Vargha János, a Duna kör fő mozgalmára mondta 1992 nyarán: „Azt akarták, hogy Magyarország megijedjen.” Nemcsak Hajóssy, hanem Vargha is azt állította néhány hónappal Bős üzembe helyezése előtt a „C” variáns nem épül meg.


Varghának abban igaza volt, hogy Magyarország pontosabban az Antall kormány nem ijedt meg, az Antall kormány a hazugság álarca mögé bújt.

Néhány hónappal Vargha nyilatkozatát követően a szlovákok a Bős üzembe helyezték, és a „C” variáns is felépült.

Hogy a C variáns épül és üzembe helyezésére sor kerül, azt a reális zöldek tudták és sokan mások is, az Antall kormány is tisztában volt a dolgok állásával.

Dr. Sámsondi Kiss György, kormánybiztos levélben tájékoztatta a „C” varrianás terveiről az Antall kormányt.

A Külügymisztérium birtokába került a Bősi Vízerőmű „C” változata megépítésére vonatkozó szlovák anyag, az anyagot a Külügymisztérium megküldte a kormánybiztosnak, Sámsondi az anyagot lefordította és megküldte a kormány illetékes miniszterének, mind erre 1991. szeptemberében került sor, tehát egy évvel Vargha és Hajóssy nyilatkozatai előtt.

Az Antall is tudta, hogy a papír tigris valósággá válik, a szlovákok Bőst üzembe helyezik.

Sámsondi kormánybiztos 1992. április 30 –án bizalmas anyagként „GONDOLATSOR a Bős- Nagymaros zsákutcából történő kibontakozáshoz” című összeállítást küldött Antall miniszterelnöknek.

A kormány ahelyett, hogy hallgatott volna az általa kinevezett kormánybiztosra Sámsondira, Sámsonditól szabadult meg.

Sámsondi korrekt javaslatát követően Ferenc Csaba kormánytanácsos és Hajós Adrienne bemószerolták Dr. Gálszécsy András, tárca nélküli miniszternél Sámsondit.

Azzal a hamis koholmánnyal, hogy Sámsondi kormány információkat szivárogtat ki a szlovákoknak.

A feljelentésből egy szó sem volt igaz, az 1992-ben történtekre csupán azért utalunk, hogy emlékeztessük a honlapunkat felkeresőt 1992-ben nem a kormány kormányzott a Duna ügyében Magyarországon, ha nem egy szűk társaság, néhány Duna körös mozgalmár Vargha és Hajóssy tartotta markában az Antall kormányt.

Hogy 1994 után a Horn kormány sem volt képes kitörni a Duna – kör fogságából arról Pál László, a Horn kormány miniszterétől tudunk. Pál László, 1994 őszen javaslatot állított össze a Duna ügyének a rendezésére, amelyet a kormányülésen Fodor torpedózott meg, mondván ő volt a Duna –kör zászlóhordozója az ügy nem rendezhető, csak a Duna –kör javaslata szerint, azaz mindent le kell bontani, ami megépült alapon.

Pál javaslata, amely a Horn kormány asztalára került, Pálnak Mosonyival történt konzultációja alapján és a reális zöldek közreműködésével készült el.

A vízlépcső hozzá járult a Horn kormány és Nemcsók bukásához. A kormány bukásának a katalizátora az SZDSZ volt.

1998-ban jött a FIDESZ.

Azt a Varghát, aki az orránál nem látott előbbre 1992-ben, Orbán kormány kormányzati apparátusba emelte. A tényekhez tartozik kettő év után a FIDESZ kormány, kirúgta Varghát.

Arra viszont nincs magyarázat, hogy Medgyessy a 2002 –es választások előtt miért feküdt le a Duna –kör által mozgatott zöldeknek, Lányinak és társainak, háttérben mozgó Sólyomnak? Kérdezzük pusztán a hatalom megszerzése érdekében mondott le az alsó vízlépcsőről Medgyessy?

Ha csak nem az van Medgyessy eljárása mögött, hogy Nagymaros felépítésére felvett osztrák kölcsönben Medgyessy nem járt el a tőle elvárható korrekt módon?

Nagy kérdés ki tartja a markában a Duna ügyében a Gyurcsány kormányt?

Gyurcsány egy alkalommal úgy szólt számára a Duna ügye nem politikai, hanem szakmai kérdés. Gyurcsány hasonlóan vélekedik a Dunáról, mint Pozsonyban vélekednek, tehát a szlovákokkal történő tárgyalásoknak és szakmai alapon a megegyezésnek nem látszik akadálya.

Ha hihetünk a Miniszterelnök megnyilatkozásában, akkor ideje lenne a Duna ügyét szakmai és nem politikai kérdésnek tekinteni, és az ügyet a szlovákokkal lerendezni.

Vargha 1992-ben melléfogását bizonyító nyilatkozatát Paulus Alajos, Balázs Béla díjas filmrendező „Megérett az idő a döntésre” című dokumentum filmjéből vettük át.

Sokat segítene a jövőre nézve, és nemcsak a Duna ügyében, ha az MTV vagy Duna TV Paulus dokumentum filmjeit műsorára tűzné. Paulus dokumentum filmjeinek bemutatását követően tisztulna a magyar politikai közélet.







A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=409