Egyértelműen Rogán Antal a felelős!
Dátum: 2016. October 03. Monday, 18:37
Rovat: Közéleti magazin


Rogán Antal miniszter kontra produktív tevékenysége meghatározó volt a népszavazáson résztvevők számát illetően.

A reális zöldek nem kívánják felsorolni azokat a kommunikációs zavarokat, amelyeket a Rogán féle minisztérium okozott feltehetőleg.

Amellett azonban nem mehetünk el szó nélkül, hogy amikor a teljes közmédia választások szolgálatába állt, a jelentősebb média szereplők nem kaptak arról értesítést, hogy a kommunikációs miniszter és családja hol és mikor adja le a szavazatát.

Egyesek, akik vártak erre, hiába vártak a híradásra.

A reális zöldek azt is feltételezhetik, hogy Rogán Antal számára fontosabb volt egy esküvő, mint a szavazáson való jelenlét.

Így aztán azok sem mentek el szavazni - kifutván az időből – amelyek a kommunikációs miniszter, voksolására vártak.

A reális zöldek szerint Rogán Antal a Kormány kommunikációért felelős minisztere egyértelműen arra játszott, hogy Orbán Viktor miniszterelnök az Európai Unió bürokratáival szemben ne tudjon támaszkodni a népszavazás végeredményére.

Juhos László, reális zöldek elnöke


-------------------------------------

Rogánék eltitkolták Orbán elől a népszavazásról szóló borús előrejelzéseket

http://index.hu/belfold/2016/10/04/ rogan_miniszteriuma_eltitkolta_orban_elol_a_ nepszavazasrol_szolo_borus_elorejelzeseket/

Nem volt könnyű dolga annak, aki a népszavazás előtti tippversenyben el akarta találni a szavazáson résztvevők arányát: egy héttel a referendum előtt bő tíz százalékos ingadozás volt a közvélemény-kutatók prognózisai között. Orbán Viktor a népszavazás előtti hetekben bizakodó nyilatkozatokat tett, szeptember 22-én még például azt mondta az Origónak, hogy "Ha eredményes, meggyőző erejű, akkor abból más természetű lépések következnek, mintha satnyább."

Ehhez képest látszólag ugyanolyan természetű dolog következik az érvénytelen népszavazásból is, mintha nemcsak politikailag lett volna érvényes: a kormányfő kezdeményezi az alaptörvény módosítását.

A 444 cikke szerint a miniszterelnök az érvényességre vonatkozó bizakodó nyilatkozatai nemcsak holmi kincstári optimizmuson alapultak, hanem az íróasztalán landolt felméréseken. A portál azt állítja, hogy "a Rogán Antal által vezetett Miniszterelnöki Kabinetiroda egy héttel a népszavazás előtt arról tájékoztatta Orbánt, hogy érvényes lesz a népszavazás."

A 444 szerint Rogán és munkatársai (Tuzson Bence és Dömötör Csaba) egyszerűen eldugták Orbán elől a Nézőpont Intézet alacsonyabb (40 százalék körüli) felméréseit, így a kormányfő csak a Századvég által készített pozitív prognózisokkal találkozott.

Hogy miért lehetett érdeke Rogánéknak a borús előrejelzések eltitkolása? Például azért, mert a Miniszterelnöki Kabinetiroda volt felelős az egész kampány koordinálásáért, így a kampány sikeréért/sikertelenségéért őket terheli a legnagyobb felelősség. A portál beszámolója szerint a bukott népszavazás miatt nem lesz felelősségre vonás vagy tisztogatás a pártban, "fegyelmezés" viszont igen.

-----------------------------

Ezer sebből vérzik Rogánék helikopteres sztorija


http://index.hu/belfold/2016/10/04/rogan_helikopter_magyarazkodas/

Rég derült fény annyira kínos ügyre, mint amilyen a Rogán család hétvégi helikopteres kirándulása. Aki lemaradt, a történet röviden annyi, hogy a Bors és a Népszabadság párhuzamosan tárta fel, hogy Rogán Gaál Cecília vállalkozó, férje, Rogán Antal kabinetminiszter és egyik fiuk részt vettek egy ismert tévés műsorvezetőnő szombati esküvőjén a Nyírségben. Azt nem lehet biztosan tudni, hogy Rogánék hogyan jutottak el az esküvőre: az ügyről elsőként beszámoló Bors szerint helikopterrel, Rogán utólagos nyilatkozata szerint kocsival. Az mindenesetre biztos, hogy vasárnap reggel helikopterrel érkeztek vissza a budaörsi reptérre, ahol egy német rendszámú (egyikőjük vagyonnyilatkozatában sem szereplő) luxus Mercedes vette fel őket. Rogán Antal a Népszabadságnak először letagadta a helikopterezést (arra hivatkozott, hogy összekeverhették valakivel) és perrel fenyegetőzött, majd amikor a lap fotókat küldött neki a landolásról, elérhetetlenné vált. Vezető kormánypárti politikust nem minden nap kapni hazugságon, ráadásul a tagadással Rogán maga ismerte el, hogy kínosnak tartja a helikopterezést.

A helyzet kellemetlenségét csak fokozta, hogy a helikoptert üzemeltető cég vezetője a Népszabadságnak először azt mondta, nem tudja, merre jár a helikopterük, de ha tudná, sem mondaná el, mert első a diszkréció. Majd pár órával azután, hogy a lap elküldte Rogán Antalnak a fotókat, a cégvezető hirtelen emlékezni kezdett: üzleti kapcsolatban áll Rogánné Gaál Cecília vállalkozásával, az út egy a két cég közötti barter része, és valójában ő ajánlotta fel "Cecíliának", hogy visszahozza őket Mándokról, hogy a családnak ne kelljen a kisfiúval éjszaka utazniuk. A légitaxis cégvezető verzióját a Borsnak Rogán sajtósa is megerősítette.

Azzal, hogy az ügyvezető korábbi elzárkózása ellenére emlékezni és beszélni kezdett, egyértelművé tette, hogy két nyilatkozata között beszélt Rogánékkal: ahogy maga utalt rá, utasai beleegyezése nélkül semmilyen információt nem adott volna ki az útról. Hogy ekkor ő hívta-e az üzleti partner Rogánnét vagy fordítva, hogy egyeztessék a sztorijaikat, nem tudni, de sehogy sem tűnik életszerűnek, hogy Rogánék számára ekkora gond az éjszakai autózás egy közel 5 éves gyerekkel (ekkora a legkisebb Rogán-fiú, már ha ő utazott a szülőkkel); egy légitaxi-cég vezetője értesül róla, hogy üzleti ismerősére, Rogánnéra és családjára utazási kényelmetlenség vár egy privát program miatt; úgy érzi, segítenie kell, mert ez a fejlett világban élő, autóval rendelkező emberek milliárdjai számára amúgy áthidalható helyzet üzleti ismerőse számára kezelhetetlen; önként felajánl hát egy listaáron mintegy 750 ezer forintos megoldást azzal, hogy nem baj, ha pénzt nem kap érte, mert Rogánné (casting)cégével majd valahogy utólag lebarterezik a dolgot; Rogánék nem röhögik ki ezt az ajánlatot.

A 750 ezres kalkuláció ráadásul arra az esetre vonatkozik, ha a helikopternek csak egy oda-vissza útja volt. De mindkét lap arról írt, hogy Rogánék szombaton odafelé is helikopterrel mentek, ami éjszakára visszarepült Budaörsre, tehát összesen négyszer repülte végig a távot, így a valós, megelőlegezett költség 1,5 millió is lehetett. Ezen a ponton persze az is felmerül, hogy számviteli és adózási szempontból mennyire prudens egy családi magánút költségeit a család egyik cége költségeként elszámolni.

Rogánéknak még a Nyírségben sem lehetett egyszerű dolguk. A kabinetminiszter közleménye szerint amikor (természetesen kocsival) leértek, a navijuk nem találta az esküvő helyszínét, egy nyírtassi rendezvényközpontot, ezért az esküvő biztonsági szolgálata egy német rendszámú kocsit küldött értük, felvezető autónak. Rogán verziójában tehát ahelyett, hogy a kétezer fős Nyírtasson az első embertől megkérdezték volna, hol lesz a bulvármédiában hetek óta dübörgő, országos hírű celebesküvő, inkább felvezető kocsit küldettek maguk elé.

Mindez már eddig sem egy túl életszerű forgatókönyv, de valahogy talán még kimagyarázható. Pontosabban kimagyarázható lenne, ha a kisfiukat kímélni igyekvő Rogánék szombat éjszaka tényleg hazahelikoptereztek volna Budapestre. Csakhogy nem ez történt, a vállalkozó asszony, miniszter férje és kisfiuk mindkét lap szerint vasárnap, délelőtt 11 óra után landoltak Budaörsön. Felmerül tehát, hogy ha mégsem kellett éjszaka utazniuk, mégis mi szükségük volt a helikopterre?

A főnök negyed egykor szavazott A Népszabadság a cikk végén felvetette, hogy nem világos, mikor szavazott vasárnap Rogán Antal. A miniszterelnöki kabinet sajtóirodája kérdésünkre azt válaszolta, hogy a Rogán-házaspár 12.13-kor adta le a szavazatát, tehát körülbelül egy órával a leszállás után. Ekkor már nem voltak fotósok a budai szavazókörben. A Népszabadság érdeklődésére Rogán munkatársa 12.33-kor azt válaszolta, hogy "a főnök már régen leszavazott".








A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=4510