RÉGIÓNK FŐUTCÁJA A DUNA - DUNA Konferencia 2007-ben Budapesten
Dátum: 2016. December 28. Wednesday, 12:58
Rovat: Közéleti magazin


Tíz év után az EU állam és kormányfőknek betelt a pohár, hogy a magyar politikai elit több mint negyed század után sem képes a Duna mozgalmak - a reális zöldek szerint Hitler barnaingeseihez hasonlatos -, zöld mezbe bújva, kinyilatkoztató hazugságaitól megszabadulni.


A reális zöldek felszólítják a Magyar Országgyűlést, Kövér László házelnököt kötelezze a Kormányt a Duna ügyének a rendezésére.

A hazafiaskodás elsősorban értelmiségünk sajátsága, nem a köznépé.
Az értelmiségben megvolt a gyűlölet a kommunizmus és megvalósítói ellen. De a gyűlöletnek a személyi sérelem és bántás volt az oka, nem pedig a haza vagy a szabadság sorsán való aggódás. A Duna – Körösökből nem a hazaszeretet szól, hanem a sátán. A hazugság álarcában maradtak a rendszerváltás után.

Az igazságnak és a magyar nemzetnek egyaránt érdeke lenne, hogy a Kádár rendszerben mesterségesen kitenyésztett álhősökről a lepel lehulljon.
Úgy tesznek, mintha az egyedüli birtokosai lennének az igazságnak.
Abban a hitben vannak, mintha kizárólagos monopóliumuk lenne az igazságra. A Duna- Kör által megtévesztett értelmiségiek 1992-ben a Duna duzzasztását a természet és az ember elleni agressziónak tekintették. Amit a Magyar Országgyűlés törvénybe foglalt.
A Duna Régió Stratégia elnökségi tisztségét 2017-ben Magyarország látja el.
A soros magyar EU-elnökség idején az állam- és kormányfők 2011 júniusában végső jóváhagyásukat adták az Európai Unió második makro-regionális fejlesztési koncepciójának elindítására a Duna Régió Stratégia elindítására. A magyar uniós elnökség alatt elindított stratégiában hazánkra nézve egy tyúklépésnyi előrehaladásra nem került sor. Magyarország nem élt Duna Régió Stratégia egyedülálló lehetőségével,
Az állam-és kormányfők Magyarország szabotálását vissza a feladónak határozatukkal honorálták.
Az Európai Bizottság kezdeményezésére kilenc érintett ország képviselői a dunai vízi út fejlesztéséről szóló miniszteri nyilatkozatot fogadtak el a Közlekedési Tanács ülésén 2012. június 7-én. A kilenc érintett ország képviselője közül a nyilatkozatot nyolc ország képviselője aláírta, Magyarország képviseletét ellátó képviselő Völner Pál, államtitkár nem.

Duna magyarországi szakaszának hajózhatósága, árvízvédelme, vízgazdálkodása, környezet-, és természetvédelme, vízi-, vízparti-, és kerékpáros turizmusának, kikötő-hálózatának fejlesztése, vízenergiájának többcélú, komplex hasznosítása változatlanul megoldatlan.

A Duna Bizottsággal a Magyar Köztársaság 1948-ban kötött egyezményt. Az egyezmény 1998-március 26-án az EU elvárásának megfelelően jegyzőkönnyel egészült ki.
A kiegészítő jegyzőkönyvet és annak aláírási jegyzőkönyvét a Magyar Országgyűlés a 2000. évi CXIV. törvénnyel fogadta el.

Az előzmények lehetővé tették volna a Kormány számára a Duna hazai szakászán a Duna Bizottság által ajánlott hajózási paraméterek biztosításához az Európai Hálózatfinanszírozási Eszköz forrásainak az igénybevételét, a hajózási paraméterek környezet barát módon való biztosításához.


Duna Főutca by Reálzöldek Reális Zöldek Klub on Scribd







A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=4628