' Szabadíts meg a gonosztól…'
Dátum: 2017. January 06. Friday, 17:20
Rovat: Közéleti magazin


LIBERRÁL – FASISZTÁK!
TIÉTEK A SAJTÓ
A PÉNZ
A GAZDASÁGI HATALOM
Ezt véditek a magyar néptől!

A fenti kontextus a FIATAL DEMOKRATÁK SZÖVETSÉGÉNEK TÁJÉKOZTATÓJA, FIDESZ-PRESS újságban, 1992. szeptember 30-án jelent meg, a Magyar Hitelbank Kurátor Alapítványának anyagi támogatásával. A sajtótermék ára: 25 Ft.
A FIDESZ-PRESS sajtótermék megjelenését az tette lehetővé, hogy a sajtóról szóló 1986. évi II. törvényben a sajtószabadságról a következő állt: „Mindenkinek joga van a sajtó útján közölni nézeteit, alkotásait, amennyiben azok nem sértik a Magyar Köztársaság alkotmányos rendjét”.
Az Ifjú liberálisok retorikája az elektronikus médiaszolgáltatókról nem szól.
1992-ben az elektronikus médiaszolgáltatóknak a hatalomban lévők számára való fontosságát a Magyarok Világszövetségének az elnöke Csoóri Sándor ismeri fel, javasolja a Duna Televízió létrehozását.
Hogy a költő mennyire volt jól előrelátó a hatalomban lévők számára mennyire fontosak a elektronikus médiaszolgáltatók azt igazolja, hogy a Magyar Országgyűlés legnehezebb szüleménye a rádiózásról és televíziózásról elfogadott 1996. évi I. törvény volt. A Média törvény az Alkotmány 61. § - val összhangban került elfogadásra.
61. § (1) A Magyar Köztársaságban mindenkinek joga van a szabad véleménynyilvánításra, továbbá arra, hogy a közérdekű adatokat megismerje, illetőleg terjessze.
(2) A Magyar Köztársaság elismeri és védi a sajtó szabadságát.
A törvény 4. § (1) bekezdése szerint a közérdeklődésre számot tartó hazai és külföldi eseményekről, vitatott kérdésékről a tájékoztatásnak sokoldalúnak, tényszerűnek, időszerűnek, tárgyilagosnak és kiegyensúlyozottnak kell lennie.
Valójában a fenti passzusból semmi sem teljesült a műsorszolgáltatások tartalmát a pénz a tulajdonosok döntötte el.
2010 után az ALAPTÖRVÉNYBE került: IX. cikk
(1) Mindenkinek joga van a véleménynyilvánítás szabadságához.
(2) Magyarország elismeri és védi a sajtó szabadságát és sokszínűségét, biztosítja a demokratikus közvélemény kialakulásához szükséges szabad tájékoztatás feltételeit.

A hatalomba kerültek szerint a közszolgálati médiaszolgáltatás célja a kiegyensúlyozott, pontos, alapos, tárgyilagos és felelős hírszolgáltatás, valamint tájékoztatás; az egyes eltérő vélemények ütköztetése, a közösség ügyeivel kapcsolatos viták lefolytatása, a megbízható tájékoztatáson alapuló, szabad véleményalkotáshoz való hozzájárulás.

Ennek biztosítása céljából került elfogásra:
A sajtószabadságról és a médiatartalmak alapvető szabályozásáról szóló 2010. évi CIV. törvény (továbbiakban:Smtv.) 13. §-a értelmében „A tájékoztatási tevékenységet végző lineáris médiaszolgáltatások kötelesek a közérdeklődésre számot tartó helyi, országos, nemzeti és európai, valamint Magyarország polgárai és a magyar nemzet tagjai számára jelentőséggel bíró eseményekről, vitatott kérdésekről az általuk közétett tájékoztató, illetve híreket szolgáltató műsorszámokban kiegyensúlyozottan tájékoztatni. E kötelezettség részletes szabályait törvény az arányosság és a demokratikus közvélemény biztosítása követelményének megfelelően állapítja meg.”

A médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló 2010. évi CLXXXV. törvény (a továbbiakban: Mttv.) 181. § (1) bekezdése szerint „Az Smtv. 13. §-ában és e törvény 12. § (2) meghatározott kiegyensúlyozottsági kötelezettség megsértése esetén a kifejezésre nem juttatott álláspont képviselője, illetve bármely néző vagy hallgató (a (2)-(6) alkalmazásában a továbbiakban: kérelmező) hatósági eljárást kezdeményezhet. (…) a hatósági eljárás kezdeményezését megelőzően a kérelmező köteles kifogásával a médiaszolgáltatóhoz fordulni. (…) hetvenkét órán belül írásban kérheti a médiaszolgáltatótól azon álláspont - megfelelő, a kifogásolt tájékoztatás közzétételéhez hasonló körülmények közötti – közzétételét, amelynek közzétételére a kiegyensúlyozott tájékoztatás szükséges.


Látható, hogy harminc éve a sajtószabadság nálunk mindenki számára garantált.
A véleménynyilvánítás szabadsága a polgári és politikai jogok közé tartózó alapjog.

2016-ban a reális zöldeknek a közösségi média adta lehetőséggel élve volt lehetősége volt álláspontja közzétételére. Sőt a Magyar Távirati Iroda a reális zöldeknek térítésmentesen lehetőséget adott 15 (1500 karakterből álló) közlemény kiadására. Sajnos a reális zöldek véleményét a sajtó és a elektronikus médiaszolgáltatók nem erősítették fel. Ennek hátterében a civil szervezet azt látja, hogy a sajtó az elektronikus műsorszolgáltatók valójában a pénzügyi rendszer fizetett ügynökei, melyet azzal a céllal hoztak létre amikor e rendszer érdeke úgy kívánja hazudjon.

A mi népünk már csak ilyen, szüksége van a hazugságokra. Olyan kormány, uralom még nem volt, mellyel mindenki meg lett volna elégedve.
Nálunk a szűk látókörű közvélemény nagy hatalom. A szabadság és függetlenség nem kincs, a rend, fegyelem, tekintélytisztelet ismeretlen követelmény.
A közösségi médiaeszközök, közösségi interakciókon keresztül önmagát butítja, a sajtó és a elektronikus médiaszolgáltatók számára szerkesztetővé teszi, alakítja az embereket.

Lk 11,4
És bocsásd meg nékünk a mi bűneinket; mert mi is megbocsátunk mindeneknek, a kik nékünk adósok. És ne vígy minket kisértetbe; de szabadíts meg minket a gonosztól.



FIDESZ 1992 by Reálzöldek Reális Zöldek Klub on Scribd









A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=4632