Metró beruházásból lenyúlók csirke tolvajok, Nagymaros ... IV. rész
Dátum: 2017. February 08. Wednesday, 17:48
Rovat: Szociális piacgazdaság



Az Antall kormányt politikai felelősség sem terheli!
Az MDF többségű Országgyűlést igen és a Boros kormányt is.

Sürgős segítség a Szigetköznek címmel a nyilvános média közölte, 1993. április 22-én azt a 3000-es bizalmas kormányhatározatot Antall József miniszterelnök aláírásával, amelyben néhai miniszterelnökünk kormánya a szakmai érvek alapján arról határozott: hogy Szigetközben az ágrendszerek vízellátását az 1843 folyamkilométernél fenékgáttal, valamint a dunakiliti
hajózsilip szegmenstáblájának szabályozásra való felhasználásával kell megoldani.

A Boros kormány országlása idején a Magyar Országgyűlés 1994-ben határozatot hozott arról, hogy Szigetközben diesel motorokkal meghajtott szivattyúkkal a Dunából a Dunába szivattyúzunk vizet.
A világ rajtunk röhögött!
Miniszterelnöki Hivatal Dunai Vízlépcső Kormánybiztosi Titkárság képviseletében Dr. Sámsondi Kiss György kormánybiztos és Gilyén Elemér titkárságvezető kilenc oldalas jelentésben tájékoztatta az Antall kormányt, hogy a Duna –Kör által képviselt álláspont, Szigetközben az eredeti állapot visszaállítása illúzió.
Az Antall kormány annak ellenére, hogy tisztában volt a zöldek által képviselt hazugsággal, képtelen volt velük leszámolni, nem volt meg hozzá a politikai támogatottsága a kormánynak.
Szigetköz vízpótlása 1993-ban került napirendre.1993. április 30 - án Antall József miniszterelnök a dunakiliti hajózsilip szegmenstáblájának szabályozásra felhasználásával kívánta a Szigetköz vízpótlását biztosítani. (Új Magyarország 1993. április 30)
Év végén Antall József elhunyt.
A Dumakörös zöldek 1994. március 6-án kiadott közleményükben tiltakoznak a fenékküszöb terv megvalósításával szemben, mert szerintük az már rövidtávon komoly környezeti károkat okozna. Boross kormány idején az Országgyűlés megerősíti a zöldek feltételezését. Annak ellenére, hogy Göncz Árpád köztársasági elnök Mosonyi Emil segítségével elmagyarázza a parlamenti pártok képviselőinek, hogy a Dunakiliti eredeti tervek szerinti üzembe helyezése a megoldás. Mosonyi javaslata nem kell az Országgyűlésnek!
Dieselszivattyúzásra került sor.
A Horn- Pető koalíciós program előirányozza az vízlépcső, Szigetköz vízpótlásának szakmai alapon történő rendezését, az ígéretből nem lesz semmi, a „szakértelem” a kormányra kerül és tovább szivattyúzik Szigetközben.
Az MDF kiese után. 1994 után megmaradt 3. 4 milliárd Schilling lenyúlására, a lehetőség előállása céljából még hátra volt Nemcsók és Horn hátba szúrása.
Emlékeztetőül:
Németh Miklós, miniszterelnök 1989. május 10-én, az Országgyűlés plenáris ülésén a következő kijelentést tette:

Sokan mondják, hogy az aggályok, a kockázatok, a félelmek nem kellően bizonyítottak és, hogy itt inkább politikai kényszerhelyzet van és nem ökológiai. Az fordított megoldás. Itt ugyanis nem úgy van, mint a büntető bíróságon, hogy a gyanúsított mindaddig ártatlan, amíg bűnösségét be nem bizonyítják. Itt az ártatlanságot, tehát az abszolút
veszélytelenséget kell bizonyítani, az aggályokat és félelmeket vitathatatlanul megcáfolni azoknak, akik azt állítják, hogy nem kell semmiből tartani.

A veszélytelenséget nem csak logikai úton kell bizonyítani, hanem garanciákkal is alá kell támasztani. Mi az egyik alapgaranciát abban látjuk, ha soha nem lesz is lesz mód a Bősi erőmű csúcsra járatására, ezért mondjuk azt, hogy a komplexum Nagymarosi részét nem szabad megépíteni.
Németh Miklós először gyorsította Nagymaros megépítését, majd véglegesen leállította az építkezést. Később az adósságunk számszerűsítésékor az Országgyűlésben, elfelejtette Németh hozzá adni a 21 milliárd dollárhoz a nagymarosi egy milliárd dollárt.
Nagymaros nem épült meg. Arról viszont a közvélemény nem tud hová lett az a egy milliárd dollár, amely az állami kaszában, osztrák kölcsönként az építkezés bejezéséhez ott volt, majd nyoma veszett.











A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=4698