Megállapodás a fejlődést szolgáló kutatási-tudományos együttműködésről
Dátum: 2008. February 09. Saturday, 12:43
Rovat: Zöld ügyek


Nekik a kutatás jár. Fodor Gábor válasza alapján még az is lehetséges a Minisztertanács döntésének a helyességét igazolhatják a tudósok, állítják a reális zöldek.


Fodor Gábor környezetvédelmi és vízügyi miniszter megállapodást írt alá Vizi E. Szilveszterrel, a Magyar Tudományos Akadémia elnökével a fenntartható fejlődést szolgáló kutatási-tudományos együttműködésről. Az egyezmény célja a hazai környezettudományi kutatások támogatása, illetve a tudományos eredmények hatékonyabb felhasználása.

Az aláírási aktus okán Oláh György Nobel díjas tudós tanácsaira emlékeztetjük az olvasót.

Oláh György tanácsai honlapunkon a Reális Zöld alternatíva 1997. májusi számában olvashatók. A Reális Zöld alternatíva 1997. évi májusi száma elérhető honlapunkon a Főoldalon az Archívumban.

A cikkben nem olvasható, de ide tartozik Oláh György vélekedése az akadémiáról. Nem a Magyar Tudományos Akadémiáról mondta 1997-ben Oláh György, hanem úgy általában az akadémiákról.

Oláh György szerint az akadémiának egy olyan helynek kellene lennie, ahol nagyon okos emberek összejönnek, beszélgetnek, vitatkoznak egymással, a beszélgetésüket, a vitatkozásukat a politikusok hallgatják.

Majd a következőt fűzte hozzá a fentiekhez a Nobel-díjas tudós.

Én is elmegyek az ilyen beszélgetésekre, ha meghívnak, de egy kávénál többet nem fogadok el, mert akkor a politikusok elvárják, hogy az mondjam, amit hallani akarnak.

Az aláírási aktuson kérdés formájában Fodor Gábor minisztert és Vizi E. Szilveszter elnököt emlékezettük Oláh György fenti vélekedésére. Vizi E. válaszából kiderült a Magyar Tudományos Akadémia független a politikai széljárástól, míg Fodor úgy válaszolt a politikusok dolga eldönteni, hogy a tudós grémium javaslatából mit fogadnak el és mit nem.

A reális zöldek álláspontja szerint az lenne helyén való, ha a költségvetéstől kapott forrásból, és nem külön megállapodásokból folynának a kutató munkák, de erről szó sincs.

A költségvetési forrásnak több csatornán való támogatása óhatatlanul megteremtetheti, hogy a tudós a politikus, jelen esetben Fodor kedvére kutat.

Feltevésünket igazolja, hogy Fodor csak olyan akadémikus véleményét fogadja el, aki a duzzasztás kérdéskörét elengedi a füle mellett.

Fodor 1994-ben kizárta Mosonyi akadémikus javaslata szerint a vízlépcső vita ügyét északi szomszédunkkal rendezni.

Pál László miniszter 1994-ben Mosonyi akadémikussal történt megbeszélését követően a Kormánynak javasolta az alsó vízlépcső felépítésének vállalását. A kormányhatározat elfogadását Fodor azzal torpedózta meg, az alsó vízlépcső felépítése nem vállalható, mert a Nagymaros ellni tüntetéseken ö maga volt a zászlóvivő, hogy venné ki magát most a vitát szakmai alapon korrekt módon rendezni?

Mitől változott volna Fodor hozzáállása a vízlépcsőhöz, most amikor pártja népszerűsége a mélyponton van?

A reális zöldek szerint Fodor által akadémia pénztárcájába csurgatott Péter fillérek, egyes akadémikusok megélhetésére fordítódik, nagyon kicsi annak az esélye, hogy kiderüljön 1988. szeptember 7-én A Minisztertanács jól döntött, amikor elfogadta Maróthy László előterjesztését, amely szerint: „az összes körülményt és hatást figyelembe véve, a jelenlegi helyzetben a vízlépcső megépítése a legjobb megoldás.” (Kos)











A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=470