48-ban nem volt forradalom!
Dátum: 2017. March 16. Thursday, 09:31
Rovat: Közéleti magazin


Nemeskürty István, 1848 és a jelen (Forrás: HetiVálasz, 2010. március 11.)
„Ha van ennek a tavasznak üzenete, az éppen az, hogy 1848 tavaszán sem forradalom és fegyverropogás volt, hanem építkezés. „


Reális zöldek a forradalomról és az Alaptörvényről. Az építkezés fontosságáról.
A kommunista világnézetnek a magyar közvéleménybe való beágyazása miatt a forradalom valami dicsőt, nagyot, dicsekedni való jelent.
Valójában a forradalom a törvényes hatalom elleni lázadást jelenti.
Minden forradalom erőszakosan, a meglévő törvényekkel mit sem törődve, sőt azokat egyenesen megvetve, a régi dühös elsöprésével hozza az újat,
A Horthy – kor Magyarországa idején mindenki tisztában volt azzal, hogy a Trianont az 1918-as forradalomnak köszönhetjük, és azzal is, hogy a forradalmat döntően a zsidók csinálták. (Hatvany-Deutsch, Jászi, Kunfi)
Ady Endre, akit zsidók pénzeltek, a költő majdnem minden szeretője zsidó volt „Lédája” kitartotta, Adyt a kora tisztelte, bámulták, ünnepelték.

Negyvennyolcas szabadságharc nem forradalom volt!
Magyarország függetlenségi harca Ausztria ellen a törvényes hatalom elleni lázadás volt.
Kivétel nélkül minden forradalomnak az ismertetőjele, hogy mindig egyház ellenes.
Negyvennyolcban nemcsak Ausztria ellen küzdöttek a magyar függetlenségért, hanem a nemesség előjogai, az elavult rendi alkotmány ellen is harcoltak politikai és szólásszabadságért, a sajtószabadságért, a cenzúra ellen.
Mindezekért akkor is lehetett és kellett volna küzdeni, ha Ausztriával nem lettünk volna közös háztartásban, vagy ha ez a közös háztartás egyenlőségi alapon folyt volna. (Pezenhoffer Antall nyomán)
Az Alaptörvény úgy fogalmaz, hogy 1944. március 19-én elveszítettük állami önrendelkezésünket és csak 1990. május 2-án nyertük vissza, ekkor állt vissza az alkotmányos rendünk. Az Alaptörvény elfogadói szerint 1944. március 19-től 1990.május 2-ig Magyarországon nem volt a hatalom törvényes, azaz legitim.
Az Alaptörvény azt is rögzíti, hogy a mai szabadságunk az 1956-os forradalmunkból sarjadt ki.
Ezzel szemben a Párizsi békeszerződésben az áll, hogy Magyarország 1944. évi december hó 28-án megszakította kapcsolatát Németországgal, Németországnak háborúz üzent és 1945. évi január 20-án fegyverszünetet kötött a Szocialista Szovjet Köztársaságok Uniója, az Egyesült Királyság és az Amerikai Egyesült államok kormányaival, amelyek a Magyarországgal háborúban állott összes Egyesült Nemzetek nevében jártak el.

A mi demokráciánk 1990 óta a hozzá nem értő többség uralma!
Még szerencse, hogy 1855-ben a Bach korszak idején nálunk nem volt demokrácia, Budapesten felépülhetett a zsinagóga.
A kerekasztal körül helyet foglaló politikai erők asztalára csupán egyetlen szakmai kérdés került, a dunai vízlépcső ügye.
A dunai vízlépcső kérdéskörében teljes körű volt az egyetértés az MSZMP és az ellenzéki erők között. Magyarország bontsa le a Nagymaroson félig elkészült vízlépcsőt, a teljesen kész Dunakiliti vízlépcső üzembe helyezésére ne kerüljön sor.
Nagymarosnak sem sok köze van a demokráciához, a Horthy rendszer idején nem volt demokrácia ezért is bízhatta meg 1942-ben Kállay Miklós miniszterelnök Mosonyi Emilt a vízlépcső helyének a meghatározásával.
A háború után rövid ideig tartó polgári demokráciának 1948-ban vége szakadt. Ennek is köszönhető, hogy kevesebb, mint három év alatt a világháborúban elpusztult ország újjáépül és folytatódott a Horthy rendszerben megkezdett ország iparosítási program, felépül a Tiszalöki Vízlépcső a Debrecen városának lesz ivóvize, a Nagyerdő fái a demokráciában nem száradnak ki.
Ha 1966-ban Magyarországon demokrácia lett volna, nem kötünk államközi egyezményt a Szovjetunióval a nukleáris energia hazai békés felhasználásának a bevezetésé céljából. A négy paksi blokk nem termeli meg számunkra a legolcsóbb villanyt 30 éven keresztül és még húsz évig a demokráciában.

A demokrácia nem csak nálunk okoz gondot. Az osztrákok a demokrácia jegyében egy teljesen kész atomerőművet nem helyezték üzembe, a világ legdrágább múzeumot hozták létre. Igaz Bécs alatt felépítették a mi Nagymarosra 1942- tervezett vízerőművünket, abból telik az osztrákoknak az atomerőmű – múzeum fenntartására.








A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=4753