A GAZDASÁGI bizottság a reális zöldek javaslata szerint szavazott. (2017.03.28.)
Dátum: 2017. March 28. Tuesday, 15:51
Rovat: Energia


Nem vette tárgysorozatba az MSZP képviselők javaslatát.

A négy MSZP politikus képviseletében Heringes Anita képviselő úrhölgy volt az előterjesztő.
A Képviselő Úrhölgy azon érvelést, hogy a képviselők és a közvélemény is nem rendelkezik kellő ismeretekkel Paks bővítéséről a reális zöldek egyetértenek.
Ennek megvan a sajnálatos oka.
Az Országgyűlés 1996-ban felismerte a nukleáris energiának az emberiség létezéséhez való fontosságát. Az Országgyűlés szerint az atomenergia békés célú alkalmazása az ipar, a mezőgazdaság, az egészségügy és a tudományos kutatások számos területén elősegíti az emberiség életfeltételeinek javítását.
Az 1996. évi CXVI. törvény 4§ (11) bekezdése szerint:
„Az atomenergia alkalmazásával összefüggő alapvető, tudományos, technikai és egyéb ismereteket - a kockázatokra is kiterjedően - oktatni, valamint a közszolgálati hírközlés, a közművelődés útján az állampolgárokkal rendszeresen ismertetni kell.”

A Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. a közérdekű feladatának nem tesz eleget. Dobos Menyhért vezérigazgatót a reális zöldek kérték, hogy a közszolgálati médiaszolgáltató teljesítse törvényes dolgát, a kérés nem teljesült. Mintha törvény felett állna a Vezérigazgató? A MÉDIATANÁCS Dobos Menyhért felsőbbrendűségéhez statisztál!
A magyar - orosz kapcsolatokra nemcsak Paks II bővítése okán van szükségünk, hanem a négy blokk 20 éves biztonságos üzeméhez is.
A működő négy paksi blokk, állami tulajdonosi jogát az MVM Zrt. látja el. Az MVM Zrt. felső vezetői körének a kommunikációért felelős igazgatója Dr.Bentzik Réka. A reális zöldek szerint az MVM kommunikációja dilettáns, a közpénzek pazarlásával egyenlő, szembe megy Magyarország energiapolitika ATOM - SZÉN- MEGÚJULÓ forgatókönyvvel.
Az MVM hibás propagandája azzal kapcsolatos, hogy az MVM felső vezetői körében nemhogy atomenergia felhasználásához értő nincsen, hanem energetikához értő vezető sem.
Nem jobb a helyzet Pakson sem. A reális zöldek nem állítják, hogy Pakson, az erőműben hiánycikk lenne a reaktor tudománya. Sőt az ellenkezőjét állítjuk, milliárdokban mérhető az a szellemi tudás/tőke, ami Pakson létezik és e tudás mobilizálása szükség van Paks II beruházás sikere érdekében.
Paksi Atomerőműnek is, van kommunikációs igazgatója: Dr. Kovács Antal. Állítjuk, hogy Dr. Kovács Antal munkatársai körében a reaktor elmélethez való értés hiánycikk.
Az MVM Paks II kommunikációs igazgatója Mittler István tevékenysége sehol.
Paks II beruházásának politikai ügyé válásában leginkább a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. sáros.

http://www.realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=4767


--------------------

Bánki Erik úr
elnök
Magyar Országgyűlés
GAZDASÁGI bizottság

Tárgy:
A REÁLIS ZÖLDEK KLUB javaslata és véleménye a Paksi Atomerőmű telephelyén új atomerőművi blokk(ok) létesítése előkészítésének és megvalósításának országgyűlési felügyeletét ellátó eseti bizottság létrehozásáról szóló határozati javaslatról.



Tisztelt Elnök úr

A REÁLIS ZÖLDEK KLUB civil szervezet Elnökségének a képviseletében azt javaslom a T. Bizottság kép viselőinek, hogy a képviselői önálló indítvány tárgysorozatba vételét ne támogassák.

A képviselői önálló indítvány tárgysorozatba vétele esetén a Gazdasági bizottság, illetve az Országgyűlés azt a hamis látszott fejezné ki, üzenné a demokratikus közvéleménynek, mintha a Paks II beruházására felvett kölcsönt egyesek a maguk számára használhatnák fel, azaz fenn áll a korrupció lehetősége, Paks II beruházásának megvalósítása során.
Korrupcióra Paks II vonatkozásában egyáltalán nincs lehetőség!
Paks II beruházását a ROSATOM fix összegért vállalta.
A korrupció Paks kapacitás bővítése projekten kizárt!
A projekt fővállalkozója Rosatom orosz állami cég. Elemi érdeke, hogy a tervezett költségekbe a bővítés beleférjen, hogy nemzetközi porondon a hírneve ne csorbuljon.
A megrendelő kettős könyveléssel működő magyar állami cég, amelynek ellenőrzésére a magyar hatóságuk jogosultak, és az adatai közérdekű adatszolgáltatásként megkérhetők.
A ROSATOM saját magát nem fogja meglopni!

Az atomenergiáról szóló törvényt az Országgyűlés 1996-ban fogadta el.
Az Országgyűlés 1996-ban felismerte a nukleáris energiának az emberiség létezéséhez való fontosságát. Az Országgyűlés szerint az atomenergia békés célú alkalmazása az ipar, a mezőgazdaság, az egészségügy és a tudományos kutatások számos területén elősegíti az emberiség életfeltételeinek javítását.
Az 1996. évi CXVI. törvény 4§ (11) bekezdése szerint:
„Az atomenergia alkalmazásával összefüggő alapvető, tudományos, technikai és egyéb ismereteket - a kockázatokra is kiterjedően - oktatni, valamint a közszolgálati hírközlés, a közművelődés útján az állampolgárokkal rendszeresen ismertetni kell.”

Közszolgálati médiaszolgáltatók 1996-ban jöttek létre, 2011 után a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. keretébe lettek integrálva.

Arról, hogy a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. a közérdekű feladatának nem tesz eleget, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. tulajdonosi jogát gyakorló Közszolgálati Közalapítványnak a reális zöldek képviseletében közérdekű bejelentést tettem a konkrét jogsérelem orvoslásának a kérésével.
A közérdekű bejelentésről a Legfőbb Ügyészséget tájékoztattam.

Bejelentem a T. Bizottságnak, hogy 2017.május 31- ig bezárólag reális zöldek összeállítást készít, és tájékoztatás céljából megküldi a T. Bizottságnak melyek azok a területek a nukleáris energia hazai felhasználását illetően, amelyekben az állani vállalatok, a MINISZTERELNÖKSÉG, a KORMÁNY kompetenciájába tartozó területeken folyó tevékenységben lemaradást lát, javítani válót javasol.

Budapest, 2017. március 26.


Juhos László, reális zöldek elnöke, okleveles erősáramú villamos energia ipari technikus, okleveles hőerőgépész mérnök, okleveles energetikus szakmérnök, reaktor szakmérnök










A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=4768