Nemzetellenes állami pénzből eltartott civil szervezetek?!
Dátum: 2017. April 22. Saturday, 12:15
Rovat: Energia


A rendszerváltás idején a magyar energetikusok társadalma szétverésre került. A szétvetés tette lehetővé, 1995-ben az energiaszektor rabló privatizációját.

Valójában az energia szektorban nem is privatizációra került sor, hanem meghatározó vállalatok magyar állami tulajdonból más államok tulajdonába kerültek.
Egy energetika területén fungáló civil szervezetből több lett. Szaporodtak, mint a tetű!
A Magyar Atomfórum Egyesület, az Energiagazdálkodási Tudományos Egyesület, a Magyar Energetikai Társaság 25 év után egymásra talál és nem lényeglátó, nemzetellenes energiapolitika érdekében agitál.
A reális zöldek szerint lignit bázison tovább kell menni! 2009-ben sínen volt.
2010 után a FIDESZ kormány első energetikai intézkedése a szándékot leállította.
http://realzoldek.hu/pdf/2008-2009-1.pdf
1998-2002 között a Kormány azért fizetett a RWE –nek, hogy ne kerüljön sor lignit bázison bővítésre.
A Mátrai (Gagarin) Hőerőmű, az RWE tulajdonába a Horn kormány országlása idején került. Az erőműnek magyar állami tulajdonból német állam tulajdonába átadását azt tette lehetővé, hogy az MDF kormány idején a MVM TRÖSZT szervezeti formája szétverésre került, energetikusok társadalmához hasonlóan.



2017. április 20., csütörtök 21:35

A Magyar Atomfórum Egyesület közleménye
Budapest, 2017. április 20., csütörtök (OS) -

Az Európai Bizottság zöld utat adott a Paks II. beruházásnak. Ennek kapcsán három hazai szakmai civil szervezet (az Energiagazdálkodási Tudományos Egyesület, a Magyar Atomfórum Egyesület és a Magyar Energetikai Társaság) közleményt adott ki, amelyben hangsúlyozzák, hogy a villamosenergia-ellátás jövőjét kizárólag szakmai alapon lehet és érdemes vizsgálni, megtisztítva az utópiáktól és tévhitektől. Alapvető megállapításuk, hogy a villamosenergia-ellátás biztonsága közjó, amelyért az állam felelős.

A hazai villamos energia rendszer kapacitáshiányos, és csak jelentős importtal biztosítható az ellátás. Ezért az ellátásbiztonságot és a megfizethető árú karbonmentes villamos energiatermelést az évszázad közepéig csak a nukleáris és a megújuló energiaforrások párhuzamos fejlesztése biztosíthatja. A tervezett új paksi reaktorok a forráshiány egy részét pótolni tudják, de még további erőműépítésekre is szükség lehet, amelynek gazdasági ösztönző környezetét meg kell teremteni. A fosszilis energiahordozók – elsősorban a földgáz – a rendszer szabályozás érdekében kerülhetnek felhasználásra.

Az időjárásfüggő megújuló energiaforrások nem képesek a teljes villamosenergia-igényt megbízhatóan fedezni, további fejlesztésük erőteljes hálózatfejlesztéseket tesz szükségessé, elsősorban az okos hálózatok kiépítése révén.

A közlemény teljes szövege itt érhető el: http://www.atomforum.hu/pdf/Villamos_energia_utopiak_es_realitas.pdf .

Kiadó: Magyar Atomfórum Egyesület

-------------------------------------------------------------------

Kérjük előfizetőinket, hogy az Országos Sajtószolgálat anyagait minden esetben OS jelzéssel használják fel.
Az MTI szó szerint, minden változtatás nélkül továbbítja az OS-be beadott közleményeket, a szövegekért minden esetben a közleményben jelzett közlő a felelős.
(c) Copyright MTI Nonprofit Zrt.




Forrás: OS Országos Sajtószolgálat

MTI © Minden jog fenntartva.

Dr. Garbai László úr
elnök
Magyar Energetikai Társaság

Tisztelt Elnök úr!
Bejelentem Elnök úrnak, mint a Magyar Energetikai Társaság alapító tagja, hogy elhatárolódok a fenti közleménytől.
Tiltakozom, hogy a Magyar Energetikai Társaság nevét adta a fenti MTI –OS útján közzé tett közleményhez.
Szerintem a közlemény üzenetéből a demokratikus közvélemény azt a hamis tanulságot vonhatja le, mintha a Magyar Energetikai Társaság nemzetellenes energia politika támogatását szorgalmazná.
Hasonlóan, mint az ETE tette 1995-ben, amikor támogatta a magyar villamos energia szektor meghatározó vállalatainak magyar állami tulajdonból más államok tulajdonába való átadását.

Juhos László, MET alapító tag









A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=4818