Van olyan Momentumos anyuka, akinek nehéz volt szülnie
Dátum: 2017. May 06. Saturday, 18:43
Rovat: Közéleti magazin


Az úri gyerekes momentumos anyukájának a szülés feltehetőleg kevesebb fájdalmat okozott, a magán nőgyógyász jóvoltából.
Reális Zöldek szerint a Momentum Párt a párt tagjainak a manipulálása már jóval a mozgalom létrejötte előtt kezdődött meg.

Időben gondoskodás történt a Momentumos anyuka, apuka megvezetésétől, függetlenül melyik oldalon élvezték a gulyás szocializmust. Az MSZMP taglétszáma 1985. január 1-én 870 992 fő. Öt év alatt 59 159 fővel (7.3%-al) nőtt. A nők aranya a párttagok között 28.3%-ról 30.5%-ra növekedett. Az értelmiségiek aranya a párttagok körében 10.2 %, munkás 62.3%, paraszt, 8-9%.

A vízlépcsővel szemben egyforma volt az utálat, mindkét oldalon.
Jól példázza ezt Kövér László, vélekedése Pozsgay Imréről. Kövérnek az nem tetszett, hogy Pozsgay ellenezte a népszavazást, amivel MOMENTUM dobóra került az ellenzéki médiában.
Pozsgay Imre, államminiszter egyet értett a Bős-nagymari Vízlépcső megépítésével.
Kövér László, 1988-ban Pozsgay Imréről:
„Ki mellét kidüllesztve, fejét felszegve büszkén vállalja (akárcsak az ötvenes években) a nagy tettet, ki szemét várja, hogy leülhessen. A felfedezheted az igennel szavazók között a Politikai Bizottság tagját, az államminisztert:: Pozsgay Imrét is. Nem a KB ülésén a reformok mellett harcosan kiálló felszólalók között ne keresd – ott nem volt. Itt sem a párt – és kormányzati minőségben van jelen, hanem mint a magyar nép képviselője, s e minőségben egyetért a népszavazás szükségtelenségével, a BNV megépítésével.” (Forrás FIDESZ Hírek, 1988. október)
A fentiekhez tesszük hozzá, hogy Kövér László, ma is vízlépcső ellenes, a BNV ürügyén északi szomszédunk katonai megtámadását javasolta.

A kerekasztal körül helyet foglaló politikai erők asztalára csupán egyetlen szakmai kérdés került és volt egyetértés a szakmai kérdésben a dunai vízlépcső ügye.
A dunai vízlépcső kérdéskörében teljes körű volt az egyetértés az MSZMP és az ellenzéki erők között. Magyarország bontsa le a Nagymaroson félig elkészült vízlépcsőt, a teljesen kész Dunakiliti vízlépcső üzembe helyezésére ne kerüljön sor, a 90 százalékban kész bősi vízlépcsőből Magyarországot jogosan megillető évi 1 TWh villamos energiát a villamos művek ne vegye át.
A politikai megegyezés következtében Magyarország eddigi kára ezermilliárdokban mérhető.
Az 1990-es szabad választásokat követően mandátumot elnyert 200 képviselő a Duna – Kör tagja volt.
A Duna –Kört a Marjai-Aczél lehelte éltre, Nyugatnémetek javaslatára.
A Duna – Kör megalakítását Magyarország politikai vezetésének 1982-ben a Nyugatnémet Külügyminisztérium javasolta.
A Nyugatnémet Külügyminisztérium 1982-ben tanulmányt adott át a hazai külügynek.
A tanulmány megoldást tartalmazott két olyan ország politikai viszonyának a kezelésére, amelyeket egymástól közös határfolyó választ el, és a felek a valamelyike pénzügyi forrás hiánya miatt jelentős lemaradásban az általa vállalt a közös határfolyó hajózási, energetikai, környezetvédelmi (szennyvíznek a folyóba történő engedése) projekt teljesítésében.
A tanulmány német francia viszony kezelésére dolgozták ki.
A német francia viszony rendezésének egyik sarokköve a Rajna folyó szabályozása volt, a német és francia kormány a rendezés mikéntjében egyetértet, a rendezés sorrendjében azonban eltérőek voltak az álláspontok. a Kérdés az volt, hogy előbb a hajózás lehetőségének a biztosítására kerüljön sor, vagy szennyvíztisztítók létesítésére a Rajna menti településéken. A szükséges anyagi források mindkét oldalon szűkösek voltak.
A MOMENTUM pártnak szándékában áll az oktatással foglalkoznia.
Közre adjuk nem sokkal a rendszerváltás után középiskolások manipulálása céljából tankönyvekbe került írásokat.


TANKÖNYVEKBŐL by Reálzöldek Reális Zöldek Klub on Scribd









A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=4848