Veres János érdeme!
Dátum: 2017. May 09. Tuesday, 13:25
Rovat: Energia


Az MVM eladását Veres János akadályozta meg!
Gyurcsánynak szándékában állt az MVM–nek az E-ON tulajdonába való átjátszása!

Az MVM eladását Kocsis István vezérigazgató ellenezte! Gyurcsány, Kocsist kirúgta.
Gyurcsány Ferenc nemzetellenes szándékát Vertes János pénzügyminiszter megakadályozta.
Veres János négyszemközt mondta Juhos Lászlónak a reális zöldek elnökének.
„Az MVM átjátszását sikerült megakadályoznom, Kocsis István menesztését nem sikerült.”

Gyurcsány nemzetellenes akciójához megnyerte Martonyi Jánost, az első Orbán kormány külügyminiszterét.
Martonyi 1989-ben miniszterhelyettes, majd privatizálási kormánybiztos lett a Németh-kormányban. (Ebben az évben lépett be az MSZMP-be is.) 1990-ben előbb a Nemzetközi Gazdasági Kapcsolatok Minisztériumában, majd 1991-től 1994-ig a Külügyminisztériumban közigazgatási államtitkár és rendkívüli és meghatalmazott nagykövet. 1998-ban Orbán Viktor kinevezte külügyminiszterévé. A Fideszben 1996-ban alapítója a Magyar Polgári Együttműködés Egyesületnek, 2002-ben elnöke lett. 2003-ban a Fidesz átalakulása során belépett a pártba, a Szabad Európa szakcsoport vezetője. Majd a Fidesz Szabad Európa Központjának elnöke.
A volt külügyminiszter múltjával a Mécs Imre vezette parlamenti ügynökbizottság 2002-ben foglakozott. Akkor Martonyi közölte: „beszervezési nyilatkozatot nem írtam alá, jelentést nem adtam, ellenszolgáltatásban nem részesültem”
Kende Péter, újságíró az állambiztonsági levéltárban bukkant rá, Martonyival kapcsolatos dokumentumokra. „Magasdi”, illetve „Marosvásárhelyi” fedőnevű informátorról szóló dokumentumokra, amelyeket a Csongrád megyei kémelhárítás állított ki.
A munkadosszié szerint 1964-65-ben az akkor húszéves, szegedi egyetemista „Marosvásárhelyi” részt vett Strasbourgban a Free Europe Summer Session rendezvényén, amiről így írt egyik jelentésében: a tanfolyam célja a résztvevő diákok ideológiai befolyásolása, ami elsősorban a hivatalos amerikai politikai és ideológia propagálását jelenti. Az első, 14 oldalas beszámolót az operatív tiszt értékesnek ítélte, „Marosvásárhelyit” pedig az ügynöki munkára alkalmasnak. Később az informátor több külföldi útjáról jelentett. Az állambiztonsági szerv támogatását kérte (és kapta) például ahhoz, hogy Franciaországba utazhasson ösztöndíjjal. Itt az volt a feladata, hogy elmélyítse kapcsolatát a nyugati ismerőseivel. Marosvásárhelyi a franciaországi, illetve németországi magyar emigrációról jelentett – s tartó tisztje elégedett volt munkájával.
Kende életrajzi adatokkal támasztja alá állításait:
Kende Péter szociológus, újságíró személyes találkozón szembesítette az állambiztonsági szaklevéltárban folytatott kutatásai eredményeivel. Martonyi korábban a Népszabadságnak adott nyilatkozatában azt mondta, a rendszerváltás előtt nem állt kapcsolatban az állambiztonsági szolgálattal.









A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=4851