Tolna egye meg a szemetét ...
Dátum: 2017. May 27. Saturday, 10:11
Rovat: Energia


Tolna egye meg a szemetét, üzente meg Józsi bácsi, Sólyom László apósa Dr. Nagy József, Baranya megyei első titkár a Központi Bizottságnak, amikor megtudta, hogy a Paksi Atomerőmű kis és közepes radioaktív hulladéktemető a Baranya megyei Ófalu határába kerül.


Józsi bácsi úgy gondolta, ha a Paksi Atomerőmű nem Baranya megye, hanem Tolna megye területére kerül akkor „Tolna egye meg, amit főzött. Ha az erőmű nem kerül Baranyába, akkor a főztjét ne hozzátok megyénkbe.” üzente Budapestre, a KB címére a megye első embere.

Nincs mit azon csodálkozni, hogy Sólyom László nem szereti az atomerőművet, Sólyom, Józsi bácsi lányát vette feleségül, a családi háttér kötelez.
Józsi bácsi üzenetét követően a kis-és közepes radioaktív hulladékok elhelyezésének a kutatására az ország elfüstölt 40 milliárd forintot, az összeg nagyobb részét a rendszerváltás után, vagy ahogyan a reális zöldek fogalmaznak a gatya csere után.

A reális zöldek azt hitték, hogy a Szentatya kioktatása nem ismételhető meg, de tévedtünk, mert ezen is felül áll Wekler Ferenc kinevezése a Paksi Atomerőműben keletkezett radioaktív hulladék elhelyezésének területére, a Miniszterelnök személyes megbízottjának való kinevezése.

Wekler Ferenc politikai és az abból adódóan gazdasági karrierje a kis és közepes radioaktív hulladékok elhelyezésének a tények meghamisításán alapuló megakadályozására alapozódott.
Wekler közéleti működése miatt, Magyarország több tízmilliárd forintot költött el feleslegesen az atomhulladék elhelyezésének kutatására.
A Reális Zöldek Klub felszólította Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt, vonja vissza Wekler megbízatását, akinek erkölcsi tisztaságát a Magyar Országgyűlés kétségbe vonta és pártja az SZDSZ is, visszahívta az Országgyűlés alelnöki székéből.

Az atomenergia békés felhasználásáról szóló 1996-ban elfogadott törvény szerint a radioaktív hulladék, kiégett üzemanyag tárolása és elhelyezése a tudomány legújabb igazolt eredményivel, a nemzetközi elvárásokkal, tapasztalatokkal összhangban végezhető, tehető meg.
A törvény hatálybalépését követően, működésben maradtak az országos érdekkel szemben állók mozgalma, a nyolcvanas évek elején a reformerek által felkarolt, és Ófalu nevével ismertté vált, antinukleáris mezben tündöklők, a hatalom megszerzéséért minden eszközt felhasználók köre, hasonlóan a Duna mozgalmakhoz. A két társaság köreiben az átfedés gyakorlatilag teljes.

A zöld mozgalmak hergelői, a pécsi Kóbor József „felcsinálói”.

A kör meghatározó személyisége Wekler Ferenc, aki még az 1998-as választások előtt is, az atomtemető elleni fellépéssel indult a választási küzdelembe. Feltehetőleg ezzel is összefüggésbe hozható, hogy a Horn kormány az atomszemét megoldásának ügyében nem lépett. Kormányoldali képviselőről évén szó, az országos érdek háttérbe szorult az egyéni érdek fontosabb lett. A Törvényhozói akaratnak végül az Orbán kormány tett eleget - annak ellenére, hogy „Wekler” szerű képviselő, a FIDESZ soraiban is volt: Illés Zoltán.
Illés Zoltán a 2010-ben bekerül a második Orbán kormány gépezetébe.

A reális zöldek erős lobbi tevékenysége is hozzájárult, hogy Illéstől a harmadik Orbán kormány megszabadult és gyakorlatilag a FIDESZ is.

1996 óta sok víz folyt le a Dunán, 20 év alatt radioaktív hulladékok kezelésének a tudománya sokat fejlődött. a technológia fejlődés átvezeti az emberiséget a fúziós korszakba.


Józsi bácsi by Reálzöldek Reális Zöldek Klub on Scribd









A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=4881