A Magyar Tudományos Akadémia üresjáratban!
Dátum: 2017. June 30. Friday, 01:03
Rovat: Önnek is jogában áll tudni


A reális zöldek javasolják a Kormánynak, hogy az MTA közpénzekből nyújtott támogatásának hatékony felhasználása céljából független szakértőkkel világítsa át az Akadémiát!


A Magyar Tudományos Akadémia Agrártudományi Kutatóközpont munkatársai felfedezték a szarva között a tőgyét!

http://mta.hu/tudomany_hirei/naponta-merheto-hogy-eppen-mekkora-az-aszaly-magyarorszagon-mta-atk-aszalyindex-107846


Aszállyal szemben leghatékonyabban öntözéssel lehet védekezni. A rendszerváltozást követően az öntözött terület és a hozzákapcsolódó infrastruktúra egyaránt csökkent. Kicsi a valószínűsége, hogy szárazság tűrő növény termesztésből megélhet akár a családi gazdálkodó vagy a több száz hektár földön a társulásos gazdálkodó. Az EU kitüntetett szerepet szán a minőségi termesztésnek, és a jövőben már nem segélyek híve. Az EU-ban átlagban 25 hektáron folyó családi mezőgazdálkodás - vannak EU tagországok, ahol 5 hektárból is megél a család - az öntözés természetes része a gazdálkodásnak. A magyarországi időjárási viszonyok közepette öntözés nélkül minőségi gazdálkodás aligha képzelhető el, ezért nagyon fontos lenne az öntözés távlat megoldásában jó döntést hozni.
Az öntözés ügye a rendszerváltozás óta leszálló ágban van. Nem volt ez így mindig.
Léteztek magyar kormányok, amelyek vízvezető csatornákat, tározókat, vízlépcsőket építettek, az aszály elleni küzdelem jegyében. 1942-ben Kállay Miklós miniszterelnök a Békésszentandrási vizlépcsőt, 1954 Hegedűs András miniszterelnök helyettes a Tiszalöki vízlépcsőt avatta. Harminc éve pedig Dégen Imre államtitkár, az OVH elnöke Kiskörét adta át a Tisza tóval.
Volna tehát kitől átvenni a jó példát, és az elődök munkáját folytatni, de ehhez elsősorban a politika szereplőinek kellene a szükséges tanulságokat levonni eddigi káros ténykedésükről, felhagyni a „minden folyjék szabadon” álláspontjukkal.

Magyarország természetföldrajzi adottságai következtében a mezőgazdasági termelés számára, jelentős kockázati tényező az aszály. A múlt században több aszályos év (1935, 1952, 1962) fordult elő, az egyik legsúlyosabb 1983-ban, részben 1984-ben, továbbá az 1990 és 1992 évek bizonyultak jelentős aszályos éveknek. 1992-ben- mintegy betetőzve az 1983 óta tartó száraz periódust - rendkívül súlyos aszály pusztított hazánkban, főleg az Alföldön. 1992 júliusában általában az ország egész területén a szokásosnál kevesebb csapadék hullott. Az Alföld egész területén a sokévi átlagos júliusi csapadéknak kevesebb mint a fele, Szolnok megyében csupán mintegy a negyede, Vas, Zala, Somogy megyékben nagyjából a harmada hullott le. A becsült közvetlen kár 30-40 md Ft volt.
Az aszály nemcsak az egyébként is sok gonddal-bajjal küszködő mezőgazdasági termelőket sújtotta, káros következményeit az egész nemzetgazdaság megérezte, hatása termelői és nemzetgazdasági szinten egyaránt érezhető volt.
Az aszály közvetlen kiváltó oka az időjárásban keresendő.
Németország kerítést épített Magyarországon!
MédiaA kerítés hossza 300 kilométer, magassága 100 méter.
A kerítés a Dunántúli Középhegység és a Duna között távolság fele között épült, észak –déli irányban húzódik.

A reális zöldek állításának a megértéséhez kérjük, hogy olvassa el az alábbi linket:
http://www.realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=4913

A reális zöldek állítása a rendszerszemlélet és a környezet közötti kapcsolatok felderítésen alapszik.
A német szélkerék kapacitás és a hazánk éghajlata közötti kölcsönhatás megértéshez hozzá tartozik az extenzív és intenzív mennyiségek értése.
Hazánk időjárásáról, annak várható változásáról naponta kapunk tájékoztatást.

Azok a szavak, amelyek a tájékoztatásban elhangzanak szabatosan az emberek a reális zöldek feltételezése szerint az időjárásról tájékoztatók sem értik.

Jellemző intenzív mennyiségek különbségének hatására extenzív mennyiségek áramlanak egyik helyről a másikra, amely folyamatot - a természet rendjét – a szél kinetikus energiáját megcsapolók akadályozzák.



ASZÁLY by Reálzöldek Reális Zöldek Klub on Scribd











A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=4934