Magyarországnak nem három, hanem négy gázvezetékre van szüksége!
Dátum: 2008. February 29. Friday, 17:46
Rovat: Energia


A FIDESZ által javasolt energia politika szerint nem három, hanem négy gázvezetékre van szüksége Magyarországnak.


Illés Zoltán, az Országgyűlés plenáris ülésén a 2002-es választások előtt a paksi villanytermelésnek a kiváltását gázbázison javasolta. Amennyiben Illés ostoba javaslata megvalósulna, négy gázvezeték sem lenne elegendő az ország gázellátására.

Illés 2002-ben a Magyarország számára követendő energiapolitikára nézve javasolta, hogy függetlenül attól, ki nyeri a 2002-es választásokat, az új kormánynak a Paksot gázturbinák létesítésével kell helyettesítenie, kiváltania.

Illés javaslata még a FIDESZ frakciójában is, kiverte a biztosítékot. Áder János a FIDESZ Magyar Polgári Szövetség parlamenti frakciójának vezetője, frakcióüléseken keményen megrótta Illést, a FIDESZ-t lejárató javaslata miatt.

A 2002-es választásokat követően Illés ott folytatta, ahol előtte abba hagyta. Áder, ismét önmérsékletre intette Illést, hasztalanul.

Illés, Áder intelmeit követően minden alkalommal elrohant panaszkodni Orbánhoz. Önmaga szerepét felnagyította Orbán előtt a FIDESZ frakció munkáját moszerolta. Orbán a 2002 és 2006 között alig jelent meg az Országgyűlés plenáris ülésein a FIDESZ elnökének fogalma sem volt a parlamenti események mélyebb részleteiről. Orbán, ahelyett, hogy elmélyült volna Magyarország energiagazdálkodásának rejtelmeiben, Illést bizalmáról biztosította, felhatalmazta Illést, hogy tovább mondjon valótlanságokat Paksról.

Illés, tovább agitált a nukleáris energia hazai felhasználásának megszüntetése érdekében, hazugságokat kürtölt az erőműben történt eseményekről, a hiszékeny emberekben félelmet keltett a nukleáris energia békés felhasználásáról. Orbán abban bízott a hiszékeny emberek, akiket Illésnek sikerül megtévesztenie, azok szavazata is segítheti kormányrúdhoz kerülni és ismét miniszterelnöknek lehet. A taktika nem vált be.

Illés hazudozási a nukleáris energia használatáról, a választók körében 2002-ben nem lett nyerő.

Ezen okulva a 2006-os választások előtt az „Orbán-Illés energia szakpolitikus duó” taktikát váltott.

Illés a 2006-os választások előtt a paksi termelés kiváltását már nem gázturbinákkal, hanem 1700 MW-os szélkerék park létesítésével javasolta. Ebben a képtelenségben Illés már élvezte az SZDSZ támogatását is. Fodor Gábor és Béki Gabriella SZDSZ képviselők támogatták Illés javaslatát.

Ez már sok volt a Fidesz azon képviselőinek, akik 2002-06 időszakot parlamenti munkával töltötték el, és négy évén át kérték a kormányt, az SZDSZ vezetésű gazdasági tárcát tegyen már végre a Ház asztalára energiapolitikára vonatkozó koncepciót.

Az ellentétek a FIDESZEN belül oda vezettek, hogy Áder és sokan mások bedobták a „törülközőt”, mások, akik nem léptek és Orbánnak energiapolitizálását kritikával illeték, azokat Orbán küldte partvonalon kívülre.



Orbán, Losoncon a magyar kormány által a magyar nép ellenében elkövetett puccsról beszélt.

Energia ügyében a magyar nép ellen elkövetett puccs a vízlépcső beruházás leállítása volt, amelyben bőven benne volt a teljes fidesz garnitúra szadistól együtt.

Elég utalni arra, hogy tíz éve 1998. február 28-án a két társaság együtt üvöltött a szlovákokkal a vízlépcső ügyében tervezett megállapodással szemben.

Losonci polgárok tulajdonképpen hálásak lehetnek Orbánnak. Szlovákia számára jól jött az a villany többlet, amely Bősből Magyarországot illeti meg, de azt Magyarország 15 éve nem hajlandó átvenni.

Orbánnak feltehetőleg fogalma sincs arról, hogy a nukleáris energia békés felhasználása nélkül nemhogy Magyarország, hanem Európa sem képes a XXI. században meglenni.

A reális zöldek szerint egy gázvezeték is elég az ország számára.

Az egy már most is kettő, hiszen Ausztria felől is érkezhet gáz, igaz ugyan az a gáz, ami direktben érkezik Ukrajna felől.

Orbán jobban tenné, ha az E-ON Gönyünél tervezett gázerőmű építésével szemben szólna, és atomerőmű beruházását helyezte volna a Déli- Áramlat beruházása elé.

Minden gázvezeték, gáztározó létesítésének a költsége a fogyasztót terheli még akkor is, ha a kormány azt állítja, hogy a Déli Áramlat nem a közös kaszából létesül.

Egy idő után mindent a fogyasztó fizet meg.(Kos)










A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=500